Průjem ze školky u 2letého

nugetka20
1. říj 2018

Syn mi začal na 2 dny chodit do školky (dopoledne). Napoprvé přinesl domů rýmu, další týden měl trošku zvýšenou teplotu (vždy za ten týden v klidu poléčíme vitamíny, klidem) .....minulý týden ve čtvrtek děti slavily svátek bonbony Marschmelou - měl je poprvé v životě. Nevím, jestli za to můžou bonbony, nebo jsme pokročili o level "výš", ale od odpoledne začal mít průjem - řídká stolice, někdy je to vyloženě tenké hovínko měkčí konzistence, někdy vyloženě kašička. Barva od hnědé, žluté, přes řídkou narůžovělou. Voda jako taková z něj neteče, jen ta konzistence není úplně optimální a na záchod ho to nutí po každém jídle. Od víkendu má dietku - rýže, rohlík, banán, voda (čaj mi nechce zatím moc pít). Je normálně akční, hraje si, běhá, jako normálně.
Potřebuji poradit, co může k jídlu (rýži už nechce ani s kapkou medu)? Nasadit Smectu i v tomto případě? Je to u školkových normální? Děkuji

nugetka20
autor
1. říj 2018

Ještě mě napadlo - jestli to nemůže být od zoubků? Pořád nám schází poslední 4 stoličky ..... Když mu rostly jedničky, tak měl taky průjem. Jinak nás tento problém nikdy netrápil...

anguly
1. říj 2018

No možná mu nesedli ty marschmelouni... ale, že by to trvalo tak dlouho? Já bych zkusila dát Hylak... Ten je takový šetrnější a u nás perfektně zabírá 😉 A pokud mu nic není a má chuť k jídlu, tak bych mu dala i normálnější jídlo... žádný smažený a nepřehánět to s mlékem... No třebas dušený maso s mrkví a bramborama 😉

simona_33
1. říj 2018

@nugetka20 spis mu neco nesedlo. dej dietku a probiotika. Zuby muzou byt taky. nas zacal takhle srandit po druhem roce letos zacatkem srpna. porad to ma. vyter nehativni. neni to prujem voda, je to spis kasovite a smradlave! ale kaka jednou max 2x denne... takze ne prujem. a nedavno jsem mu koukla do pusy zda mu teda nerpszou ty zuby.... a pocitam dole a ma obe 5 venku! a tri dny zpet jsem nasla nahore taky obe klubajici se petky! tak doufam ze to prejde az vyrostou... uz toho mam taky dost 😂

simona_33
1. říj 2018

@nugetka20 a jinak u nas nikdy nebylo poznat rostouci zuby. mozna 4ky....myslim ze jednou mel teplotku, ale jinak ani nebyl protiva... vydrz, pokud to neni voda 10x denne.

swetlusska
2. říj 2018

Taky mi mudr říkala, že to bude od zubů, ale mě se to nezdálo a 3. den průjmu jsme šli na výtěr a má tam bakterii, který se doteď nemůžeme zbavit. Jinak Enterol nebo Hylak.

nugetka20
autor
2. říj 2018

Díky všem, po 3 dnech jsme (snad) bez průjmu, vzadu se prožezává spodní stolička ....tak snad ... 🙂