• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Průjem u novorozeňátek. Máte zkušenost?

23. září 2013 
Holky, jak se pozná, kdy je to nornoš stolice a kdy průjem, malá kaká po každém kojení a ted už 2x měla jen žlutooranžovou (trakže barva OK) vodu - bez kousíčků čehokoliv...nevypadá, že by se teda trápila, krom toho, že prdí - klasika - taky jedla v noci častějc než obvykle.
16. pro 2007 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brambůrko pokud ti přibírá tak bych to neřešila. Ty kousíčky jsou mlíko a pokud tam nejsou může to znamenat, že ho plně využila. Stolice po každým kojení může klidně být. Když měl můj malej průjem, tak barva stolice byla hodně zelená a pozdějš tam měl i krev.
Nejdůležitější je ta váha. Na spokojenost bych moc nespoléhala,malej byl spokojenost sama a stejně skončil 14 dní v nemocnici. POkud nemáš váhu, raději bych zavolala mudr ať ho převáží nebo se s ní o tom aspoň poradila. :wink:
16. pro 2007 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše sluníčko prdí a má stolici po každé kojení.Je to spíš taková vodnatá zlatožluté až oranžové barvy a to je prý v naprostém pořádku.Takže se bramburka nestrachuj.Spíš kdyby byla stolice dozelena či jiné barvičky,tak bych se strachovala.
16. pro 2007 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
do zelena jí měla minulej etjdem, 2x, pak to samo přešlo...

no přibírá na spodní hranici...cca 110g týdně.
16. pro 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud se jí ta barva sama srovnala tak to neřeš, u plně kojeného dítěte to můžem být. My ji měli zelenou pořád a fakt ošklivě zelenou.
Ale ta váha je fakt docela málo, to máme přibírat my ve 4měsících. Když mu byl měsíc tak 100g navíc měl někdy i za den. Když mu byl měsíc,tak 100g navíc měl někdy i za den. Ale pokud to tvá mudr ví, taak se s tím neznepokojuj :wink:
16. pro 2007 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no mě se to zdá taky málo, ale Dr. řekla, ta ale krásně přibrala! Tak jsem se ubezpečila, jestli jako fakt a ona, vzdyt je malinká, t stačí... tak teda nevim. Na ten samý přírustek kamarádce nasadili příkrm... 1. týdem přibrala 185g, 2. 135, 3. t 115g, ted to bylo 125g...
16. pro 2007 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik tvoje malá váží a kolik měla když se narodila?
16. pro 2007 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburko, tak presne to mame taky :unamused: ..ale krmime jen nutrilonem. ...vubec nekojim. ...no a malej kadi skoro furt a i taky nekdy jen zlutou vodicku. ...a o vikendu mel 2x hovinka zeleny, ale hned na to se mu to zase spravilo (prechazeli jsme z nutrilonu premium na HA, tak jsem si rikala, ze to muze bejt taky tim :confused: )
ale my k tomu mame i poradnou vyrazku na prdylce a to ho podle me drazdi ty hovinka. :frowning2: ..mozna jen ta stavicka :confused:
dnes mi dr dala kapicky a taky tycinku, na ktery odeberu tu vodicku a posle to na rozbor. ..snad bude fajn :confused:
17. pro 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo měla 3200g, pak zhubla na 2900g, ted mame 3700g... s tím ež přibejváme jak jsem psala. Dr. říkala, že je malá, takže to stačí...
17. pro 2007 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jde :slight_smile: Já to brala podle nás, už skoro 3 měsíce se potýkáme s průjmem a tak, takže ho musim denně vážit. Hold každý dítě je jiný :slight_smile:
17. pro 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty vánoce nám dali asi zabrat :sweat_smile: .Nevím o tom,¨že bych se vyloženě přejídala či ládovala do sebe nějaké tučné "nevyhovujíc"í jídla,ale naše malá měla včera 2xdocela vodnatou stolici až tak,že jen si prdla :sweat_smile: ,tak vše vyletělo ven i přes dupačky "durch".To předtím se nestalo,takže přemýšlím,zda to nemůže být průjem?.Barvu zatím máme do zlatožluta,ale je fakt dost tekutá.
1. led 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandalinlko to je u plně kojených miminek naprosto normální. Průjem mývá zelenou barvu. Konzistence může být tekutá až kašovitá. :wink:
1. led 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes jsme měli už 2x dost tekutou a nazelenalou stoličku :frowning2: To byly "bomby" :cry: .Jestli to bude pokračovat i zítra,tak zavolám mudr.co a jak.A někdo tu psal,že se mu i ta zelená stolička upravila,tak nevím zda nepočkat ještě tak 2dny,zda to není třeba po nějakém jídle?!hm
1. led 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandalindo mám stím bohužel velké zkušenosti a na tvým místě bych raději zavolala mudr. Lepší být moc starostlivá než něco zanedbat. :wink:
1. led 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky.Taky si říkám,že raději zavčas podchytil problém a nestrachovat se. :frowning2:
1. led 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držim palce, ať to nic není :wink:
1. led 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nam trvalo jeden den, bylo to asi proto, že jsem ten den kojila moc často - co hodku a pul. pak uz se to neobjevilo. Muze to byt i naznak infekce. Dr. mi ale říkala, že nic, OK.
1. led 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramburkom to je dobře, že jste zdrávi. :wink: Nikomu bych nepřála ty strašný nervi, co jsme s tim měli my. :frowning2:
1. led 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera jsem volala mudr.,že máme zelenou stoličku a bez ohledu na to,že nás vůbec nechtěla vidět,tak po telefonu řekla,že je to normální mít jednou za čas 2x-3xza den zelenou stoličku :fearful: Tak jsem byla v šoku!!! :confused: A jestli se to na druhý den nespraví a nebude se mi to zdát,tak ať přijdu.A že jsem mohla snízt něco co mělo hodně železa či heřmánek.Tak a dnes už krásně žlutá stolička,tak se mi ulevilo.Tak snad už je vše v pořádku.
Vím,že jsem jedla zrovinka v ten den hodně kořeněná jídla a naší malé to asi nesedlo,hm.Tak dnes dělám kuřecí steaky,ale pro sebe zvlášť jen osolit,hm to bude "bašta" :confounded:
3. led 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, naše Lucinka měla několikrát za sebou stolici cítit po žaludečních šťávách a bya taková hlenovitá. (Byla cítit jako zvratky.) Plně kojim. Nevíte někdo jestli je to normální?
30. bře 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nevim, my ted máme zelenej prujem uz 7 dni, občas to jde do žluta, občas ošklivě zelený, tak nevim....
30. bře 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj moj maly ma hlienovitu stolicu ale kedze pekne pribera tak som to zatial neriesila
31. bře 2008 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
niko • 1d • Dnes o 19:56
Ahoj holky, nevím jestli je tady takové téma, v podstatě potřebuji rychlou radu nebo někoho kdo má zkušenost s průjmy. Naše tří-týdenní miminko neustále trpí průjmy (vodnaté), tomu předchází děsivý křik, vždy pomůže přitažení nožiček k bříšku a pak 5-ti minutový křik zakončený stolicí. čím to může být způsobeno? (mojí stravou ? nebo i tím, že rychle saje a tím i vzduch nebo že si neříhne)
Nevím jak jí mám pomoci...
A ještě jedna věc - taky máte nespočetnou spotřebu plenek za den? (u nás cca 25 plen, v noci průměrně 8), kojím co dvě hodiny.

audreyd • 2d • Dnes o 20:05
bábenká mávajú vodnatú stolicu, resp. úplne riedku. z mlieka ani iná byť nemôže. zo začiatku kaká často, neskôr sa to ustáli. ale ak ti kaká 25 krát denne, tak to je príliš! u lekára si bola? ja som synovi pri hnačke dávala hylak kvapky a do vody trošku smecty... ale najskôr skoč k lekárovi, ak ti kaká moc často a samú vodu, tak pozor na dehydratáciu!!!
5. čer 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já přebaluju po každém kojení, takže máme tak 8-12 plínek denně, rozhodně jí nekontroluju každou hodinu :wink:.
jinak u takových miminek to průjem není. je normální, že mají stolici úplně řídkou.
6. čer 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my máme stolici taky skoro při každém přebalování, většinou řídkou dooranžova, to je tedy správně? docela mě vyděsilo, že kakaá třeb ai 8 denně... :unamused:
4. čer 2009 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
eatygrenee: naše malá byla pokakaná co dvě hodiny, takže při každém kojení jsem ji musela přebalovat.
4. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
eatygrenee -asi máš veľa mliečka,prsníky sa veľmi nalievajú?
4. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
annag: moc jsem nepochopila tvůj příspěvek :wink:. kakání miminka je závislé na tom, jak ztráví mléko a ne na tom kolik ho vypije :slight_smile:. Např. kamarádka měla mléka dost a protože ho malý všechno ztrávil, tak kadil třeba jen 2x do týdne.
4. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže když máme pokakaných i 7 plínek denně, řídkou stolicí, je to normál?
4. čer 2009 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacka.va - máš pravdu :slight_smile: . Kakanie je výsledok trávenia mliečka. Mamička však potrebuje dať bábetku perfektné mliečko - mliečko, ktoré obsahuje veľa tuku.

Pýtala som sa preto, že ak sa mamičke tvorí nadprodukcia mliečka, a prsník sa nedostatočne vyprázdňuje, pije bábetko menej mliečka bohatého na tuk. Takéto mliečko rýchlo prejde tráviacim traktom, laktóza sa nestihne stráviť a v tenkom čreve potom spôsobuje, že sa v ňom hromadí veľa vody, čo vedie k ešte rýchlejšiemu presunu obsahu do hrubého čreva. V hrubom čreve z nestrávenej laktózy vznikajú kyseliny, ktoré črievko dráždia a môžu vzniknúť koliky, kŕče, nafukovanie, škvŕka mu v brušku, v horšom prípade môže byť stolica až zelená, hlienovitá, s krvou, bábo môže dokonca i neprospievať .... Preto je dôležité docieliť, aby bábo dopilo prsník až do dna. Pri nadprodukcii mliečka to niekedy nie je možné. Okrem toho, mamička môže mať z dôvodu nadmernej tvorby mliečka nepríjemné nalievanie prsníkov, môže sa dopracovať k zápalu ...

Takže pýtala som sa, lebo ak bábo kaká veľmi často a veľmi riedko, môže to byť znak toho, že nestíha prsník vypiť až "do dna" :slight_smile:

eatygrenee - pokiaľ nemáte žiaden z príznakov, ktoré som písala, bábo je spokojné, priberá, Ty v pohode dojčíš, je to v poriadku :slight_smile: Veľmi podobne sa môže prejavovať i alergia na kravskú bielkovinu, no tá býva spojená väčšinou i s kožnými či respiračnými ochoreniami
4. čer 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
když bych měla napsat svojí zkušenost, tak paradoxně zánět jsem měla, když se mi prsa tolik nenalévala. JInak pokud jsem měla moc nalitá prsa, tak jsem neprv trochu odstříkala a kadila mi pořád stejně :slight_smile:
4. čer 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek