Průjem, zvracení, horečka. Co s ním mám dělat?

ikuska26
17. pro 2007

Ahoj maminy, potrebujem poradit, maly ma od rana prujem, 3x kakal, ale take strasne riedke a vodnate, no bol v pohode, tak som mu dala normalne obedik a potom zvykne mat okolo 14stej stavicku, a po tej, na mna hodil 2x take riadne sable, ze som bola cela ovracana...potom som mu spravila cierny cajik a dala par piskotiek...o hodinku zaspal, ...ked vstal chcela som mu dat banan s piskotom a rozmiesanou smectou vo vode a len jednu lyzicku som mu dala a dalsia, ale uz mensia grcka... zdal sa mi hned ako sa zobudil teply, tak som mu isla zmerat teplotu, a ma 37,92 dala som mu cipok, samozrejme este ked som mu ju merala tak kakal, riedne penive, zltomrkvickove... teraz som ho mala asi 15 min, ale uz stoji a hryzie hracku...poradi mi niekto co robit? 😲 😢 ☹ Dakujem

androna
17. pro 2007

no dufam ze ti niekto poradi.chuda sebik.ale panuje teraz nejaka viroza.

johanda
17. pro 2007

ikusko, já bych mu nedávala nic jíst, ovocné šťávy vynech, dráždí žaludek, dobrý je ten černý čaj, pokud kojíš hodně koj.Zkus rýžový nebo mrkvový odvar, případně si v lékárně nechej koupit rehydratační roztok pro děti (kulíšek). Teplotu mu nesrážej, pokud není nad 38 st (pokud teda nemá bolesti),ale jestli si hraje, tak to asi nic vážného nebude. Dávej mu hodně pít a občas mu změř teplotu, neboj, bude to v pořádku.

ikuska26
autor
17. pro 2007

johanda, som zazmatkovala, viem, nemala som mu daval cipok, ale to zvracanie a este aj ta stolica bola ku koncu striekava, teraz si citam otom clanok co som nasla na nete, ...stavicka drazdi, uz budem vediet, hm...bohuzial, uz nekojim, ale jedna mamicka v batolatach hovorila za na prujem je dobre spravit sunar z ryzoveho vyvaru tak to vecer skusim...davam mu ten cajik, este som mu spravila aj harmancekovi, ten pomohol mne ked som mala problemy pred tyzdnom a manzel mal prujem cely vikend,....

andy tiez si myslim, ze je to zase nejaka viroza, uz jednu mal, pred par tyzdnami, ale do par dni to preslo, lenze teraz este aj to vracanie... 🤐

janicckka
17. pro 2007

ikuska a nemohl to chytit od manžela ten měl jak píšeš též průjem,tak držím palce tohle to děti mývaj tak tři dny a přechází to.Zkus kaši mrkvovorýžovou od nestlé proti průjmu nám pomáhá.Mě malá na průjmy strašně trpí ,jen dostane chřipku a hned průjem.Tak at jste na zdravý 😵

ikuska26
autor
17. pro 2007

dekuji skusim... 🙂