• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Průjem, zvracení s trochou krve a teplota u 6-měsíčního chlapečka

21. prosince 2009 
...volala jsem na dětské do nemocnice, poradili dat hořký čaj s cukrem, ale malej ho plival a pak vyzvrátil... zvracel trochu před kojením, po něm všechno mlíčko... mám o něj strach, nepije a jen kadí... mám běžet ráno k doktorovi?
18. pro 2009 v 06:28  • Odpověz  • To se mi líbí
lucii,šla bych hned - radši třikrát zbytečně, než něco zanedbat.Neboj,bude to oukej!
18. pro 2009 v 06:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
to je jasny, ale u doktora muze jeste neco navic chytit... spis mam strach, aby nebyl dehydratovanej, ted vyvaruju lahvicky a zkusim mu neco vnutit, az se probudi... mliko by mi jeste mohl vyzvratit
18. pro 2009 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
urcite by som isla okamzite, ako sa maly zobudi ! ak tam bola krv, netreba nieco zanedbat !!
18. pro 2009 v 06:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
daduliku, jenze ja volala do nemocnice a Dr. mi nerekla, abychom prijeli :confused: asi ji ta troska krve prisla v norme...
18. pro 2009 v 06:53  • Odpověz  • To se mi líbí
nebude to crevna chripka? no ja by som tiez slas nim rychlo do nemocine, je mi jedno co krava dok.povedala
18. pro 2009 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
rob tak ako myslis ty nie doktorka ty si mama.. okamzite by som isla aby ho prezrela..
18. pro 2009 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
teda lucíku, co vás to přepadlo? doufám, že jsi utíkala k dr., jak tady píšou holky, radši tam letět s prkotinou než bejt pak nešťastná. a tohle na prkotinu určitě nevypadá! pak písni co a jak. hlavně ať je malýmu líp!
18. pro 2009 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
môže to byť aj rotavírus
Rotavírus (Rotavirus) je rod RNA-vírusov z čeľade Reoviridae.
Je veľmi odolný aj voči éteru, chlórovanej pitnej vode, ale je citlivý na roztoky jódu a alkoholu. [1] Rotavírus je agresívny vírus, ktorý spôsobuje najmä u detí od 6 mesiacov do 5 rokov nepríjemné gastroenteritídy sprevádzané nevoľnosťou a vážnymi hnačkami. Existuje niekoľko sérologických skupín označených A až G, pričom pre ľudí sú nebezpečné typy A, B a C, ktoré jestvujú vo viacerých zemepisných variantoch. V Európe sa najčastejšie vyskytuje v jesennom a zimnom období, v iných častiach sveta v chladnejších obdobiach alebo v obdobiach dažďov. Rotavírus má pod mikroskopom tvar kolesa s lúčmi. Vstupuje do tela pomocou znečistených rúk a predmetov. Na vzduchu dokáže prežiť niekoľko dní. Rotavírus je najčastejším pôvodcom hnačky u detí na celom svete. Človek si imunitu buduje postupne, v dospelosti sa ťažší priebeh vyskytuje len ojedinele, skôr pri stretnutí s exotickými kmeňmi (napr. v cudzine).
18. pro 2009 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - já bych koupila Kulíška a kapátkem nebo malou stříkačkou to do něj zkusila dostat :sweat_smile: a doktora, to je jasný

http://www.kulisek-ors.cz/
18. pro 2009 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak od te doby uz Vojtik nezvracel, jen dnes si trosku ubliknul, vcera se nam podarilo horecku srazit sirupem, v noci hezky spinkal, dnes ma 37°C, lepsi naladu, i kdyz trosku pofnukava... kadi stejne casto jako normalne, mozna je to tekutejsi, ale to se v plence spatne pozna... Hylak na prujem jsem do nej nedostala, ono i dostat do nej sirup byl zazrak...
19. pro 2009 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii si teda odvazna...
:confused: ja bych byla okamzite na pohotovosti i kdyby mi rekli at nejezdim!

tak snad budete v poradku...
19. pro 2009 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych se teda bála léčit ho doma. To bych letěla raději 100 km na pohotovost než abych něco zanedbala. Obzvlášť, když ti děťátko zvrací krev :unamused:
19. pro 2009 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
no ze sa nebojis.. :confused: s krvou to fakt neni sranda. nechapem preco akoze nejdes k lekarke? ono dnes mu moze byt lepsie ale kto vie co za tym je.....
19. pro 2009 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
na zvracanie je dobrý kulíšek a na hnačku hilac kvapky len neviem či sa môže takému malému dať , na tvojom mieste by som išla k lekárovi
20. pro 2009 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, já bych zavolala do nějaké fakultky v Praze, nejlíp do Motola. Nenech se jen tak odbýt. Nás přijali na pozorování na Bulovku kvůli prkotině. Ta dehydratace je nebezpečná. V nemocnici ho mohou zavodnit nitrožilně, kdyby bylo potřeba. Ono to je hned i u dospělého, natož u dítěte...
20. pro 2009 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ja budem trošku drsnejšia a vkladám príbeh malej Milenky.
Ide o to,že netreba sa nechať odbiť lekármi.Ak má niekto pochybnosti,tak aj 100 km naviac ako písala anta.
Radšej budem10 krát hysterická ale so živým a zdravím dieťatkom
http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-deti/pribehy/milenka-2-roky-/virova-meningoencefalitida//c367
20. pro 2009 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ani, tak se slzama na tváři jsem dočetla tenhle otřesnej osud malý Milenky :cry: chudinka malinká, statečná, musela si tolik vytrpět. a její mamka s taťkou taky. fakt, nenechat se v žádným případě doktorem odbýt, kdyby šlo o jejich dítě tak by jednali úplně jinak. koukaj na tebe jak na hysterku? no a co?? jde o tvoje dítě, o jeho zdraví!
holky, z toho příběhu je mi fakt mocmoc smutno. přeju všem vašim dětem ať jsou zdraví a nic zlýho je nepotká!
20. pro 2009 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - tak to je dobře, že už je malému líp :slight_smile: ale stejně - mně taky nepřipadá úplně normální zvracet krev, i když jen v malém množství :sweat_smile: Co na to říkal mudr? Jaké má vysvětlení?
21. pro 2009 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně je jedno, kdyby na mě koukali na hysterku, od toho tady doktoři nejsou :angry: Nebudu riskovat zdraví a život svého dítěte jen proto, že se na mě doktoři tváří jak vrazi :unamused: Občas jsme s malým taky museli na pohotovost, protože třeba nekakal a pak měl, tedy dle našeho názoru, tvrdé bříško a byl teda silně uplakaný, ani po prošťouchnutí mu to nešlo. Nechtěli jsme zanedbat případné zauzlování střev a podobně. Vždy nám na pohotovosti poradili, i když se třeba tvářili jako co tam děláme. Pohotovost máme asi 40 minut pěšky. Ale než se celou noc třást, co s tím dítětem je, no tak to bych si teda nelajsla ani teď a to je klukovi skoro rok a půl. Neumí si říci, co ho bolí a já tomu nerozumím, nejsem dr.. Pravidelně mu kontroluji plínky, jestli v nich třeba nemá krev, hlídám ho. Rozhodně bych se také nespoléhala na to, že je mu jeden den lépe. Už když se ta krev objevila, měla jsi ho zabalit a jít k dr., aby tě poslali na gastro nebo na jiné vyšetření s UZV. To bych se pak bála, že mi dr. vynadá a oprávněně. Nevím, ale tohle je fakt o hubu a nezodpovědné :confounded: Naše dr. má i mobil, kdyby se něco dělo, není problém jí pomalu sehnat i v noci :confounded:
21. pro 2009 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a jak mohla té doktorce přijít ta krev v normě? Není nějaká blbá? Viděla to,neviděla. To je teda diagnóza po telefonu, to bych na ní teda pěkně prděla a bez keců bych tam na tu pohotovost šla, je to takový dost divný :confounded:
21. pro 2009 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek