Průjem, zvracení s trochou krve a teplota u 6-měsíčního chlapečka

luccii
18. pro 2009

...volala jsem na dětské do nemocnice, poradili dat hořký čaj s cukrem, ale malej ho plival a pak vyzvrátil... zvracel trochu před kojením, po něm všechno mlíčko... mám o něj strach, nepije a jen kadí... mám běžet ráno k doktorovi?

vinnie
18. pro 2009

lucii,šla bych hned - radši třikrát zbytečně, než něco zanedbat.Neboj,bude to oukej!

luccii
autor
18. pro 2009

to je jasny, ale u doktora muze jeste neco navic chytit... spis mam strach, aby nebyl dehydratovanej, ted vyvaruju lahvicky a zkusim mu neco vnutit, az se probudi... mliko by mi jeste mohl vyzvratit

dadulik
18. pro 2009

urcite by som isla okamzite, ako sa maly zobudi ! ak tam bola krv, netreba nieco zanedbat !!

luccii
autor
18. pro 2009

daduliku, jenze ja volala do nemocnice a Dr. mi nerekla, abychom prijeli 😕 asi ji ta troska krve prisla v norme...

rimmel
18. pro 2009

nebude to crevna chripka? no ja by som tiez slas nim rychlo do nemocine, je mi jedno co krava dok.povedala

petra1985
18. pro 2009

rob tak ako myslis ty nie doktorka ty si mama.. okamzite by som isla aby ho prezrela..

dadule4
18. pro 2009

teda lucíku, co vás to přepadlo? doufám, že jsi utíkala k dr., jak tady píšou holky, radši tam letět s prkotinou než bejt pak nešťastná. a tohle na prkotinu určitě nevypadá! pak písni co a jak. hlavně ať je malýmu líp!

ani3012
18. pro 2009

môže to byť aj rotavírus
Rotavírus (Rotavirus) je rod RNA-vírusov z čeľade Reoviridae.
Je veľmi odolný aj voči éteru, chlórovanej pitnej vode, ale je citlivý na roztoky jódu a alkoholu. [1] Rotavírus je agresívny vírus, ktorý spôsobuje najmä u detí od 6 mesiacov do 5 rokov nepríjemné gastroenteritídy sprevádzané nevoľnosťou a vážnymi hnačkami. Existuje niekoľko sérologických skupín označených A až G, pričom pre ľudí sú nebezpečné typy A, B a C, ktoré jestvujú vo viacerých zemepisných variantoch. V Európe sa najčastejšie vyskytuje v jesennom a zimnom období, v iných častiach sveta v chladnejších obdobiach alebo v obdobiach dažďov. Rotavírus má pod mikroskopom tvar kolesa s lúčmi. Vstupuje do tela pomocou znečistených rúk a predmetov. Na vzduchu dokáže prežiť niekoľko dní. Rotavírus je najčastejším pôvodcom hnačky u detí na celom svete. Človek si imunitu buduje postupne, v dospelosti sa ťažší priebeh vyskytuje len ojedinele, skôr pri stretnutí s exotickými kmeňmi (napr. v cudzine).

jabber
18. pro 2009

luccii - já bych koupila Kulíška a kapátkem nebo malou stříkačkou to do něj zkusila dostat 😅 a doktora, to je jasný

http://www.kulisek-ors.cz/

luccii
autor
19. pro 2009

ahojky, tak od te doby uz Vojtik nezvracel, jen dnes si trosku ubliknul, vcera se nam podarilo horecku srazit sirupem, v noci hezky spinkal, dnes ma 37°C, lepsi naladu, i kdyz trosku pofnukava... kadi stejne casto jako normalne, mozna je to tekutejsi, ale to se v plence spatne pozna... Hylak na prujem jsem do nej nedostala, ono i dostat do nej sirup byl zazrak...

momin
19. pro 2009

luccii si teda odvazna...
😕 ja bych byla okamzite na pohotovosti i kdyby mi rekli at nejezdim!

tak snad budete v poradku...

anta
19. pro 2009

Já bych se teda bála léčit ho doma. To bych letěla raději 100 km na pohotovost než abych něco zanedbala. Obzvlášť, když ti děťátko zvrací krev 😒

rimmel
19. pro 2009

no ze sa nebojis.. 😕 s krvou to fakt neni sranda. nechapem preco akoze nejdes k lekarke? ono dnes mu moze byt lepsie ale kto vie co za tym je.....

cerkris
20. pro 2009

na zvracanie je dobrý kulíšek a na hnačku hilac kvapky len neviem či sa môže takému malému dať , na tvojom mieste by som išla k lekárovi

kocicinka
20. pro 2009

Luci, já bych zavolala do nějaké fakultky v Praze, nejlíp do Motola. Nenech se jen tak odbýt. Nás přijali na pozorování na Bulovku kvůli prkotině. Ta dehydratace je nebezpečná. V nemocnici ho mohou zavodnit nitrožilně, kdyby bylo potřeba. Ono to je hned i u dospělého, natož u dítěte...

ani3012
20. pro 2009

tak ja budem trošku drsnejšia a vkladám príbeh malej Milenky.
Ide o to,že netreba sa nechať odbiť lekármi.Ak má niekto pochybnosti,tak aj 100 km naviac ako písala anta.
Radšej budem10 krát hysterická ale so živým a zdravím dieťatkom
http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...

dadule4
20. pro 2009

ani, tak se slzama na tváři jsem dočetla tenhle otřesnej osud malý Milenky 😢 chudinka malinká, statečná, musela si tolik vytrpět. a její mamka s taťkou taky. fakt, nenechat se v žádným případě doktorem odbýt, kdyby šlo o jejich dítě tak by jednali úplně jinak. koukaj na tebe jak na hysterku? no a co?? jde o tvoje dítě, o jeho zdraví!
holky, z toho příběhu je mi fakt mocmoc smutno. přeju všem vašim dětem ať jsou zdraví a nic zlýho je nepotká!

jabber
21. pro 2009

luccii - tak to je dobře, že už je malému líp 🙂 ale stejně - mně taky nepřipadá úplně normální zvracet krev, i když jen v malém množství 😅 Co na to říkal mudr? Jaké má vysvětlení?

anta
21. pro 2009

Mně je jedno, kdyby na mě koukali na hysterku, od toho tady doktoři nejsou 😠 Nebudu riskovat zdraví a život svého dítěte jen proto, že se na mě doktoři tváří jak vrazi 😒 Občas jsme s malým taky museli na pohotovost, protože třeba nekakal a pak měl, tedy dle našeho názoru, tvrdé bříško a byl teda silně uplakaný, ani po prošťouchnutí mu to nešlo. Nechtěli jsme zanedbat případné zauzlování střev a podobně. Vždy nám na pohotovosti poradili, i když se třeba tvářili jako co tam děláme. Pohotovost máme asi 40 minut pěšky. Ale než se celou noc třást, co s tím dítětem je, no tak to bych si teda nelajsla ani teď a to je klukovi skoro rok a půl. Neumí si říci, co ho bolí a já tomu nerozumím, nejsem dr.. Pravidelně mu kontroluji plínky, jestli v nich třeba nemá krev, hlídám ho. Rozhodně bych se také nespoléhala na to, že je mu jeden den lépe. Už když se ta krev objevila, měla jsi ho zabalit a jít k dr., aby tě poslali na gastro nebo na jiné vyšetření s UZV. To bych se pak bála, že mi dr. vynadá a oprávněně. Nevím, ale tohle je fakt o hubu a nezodpovědné 😖 Naše dr. má i mobil, kdyby se něco dělo, není problém jí pomalu sehnat i v noci 😖

anta
21. pro 2009

Jo a jak mohla té doktorce přijít ta krev v normě? Není nějaká blbá? Viděla to,neviděla. To je teda diagnóza po telefonu, to bych na ní teda pěkně prděla a bez keců bych tam na tu pohotovost šla, je to takový dost divný 😖