První kontrola miminka u pediatra až po 4 dnech

schwarzova4
5. čer 2015

Ahoj holky,chtela bych se zeptat,zda si myslite,ze je hodne spatne jit na kontrolu s miminkem az 4 den po propusteni 😒
Zpravidla se chodi do druheho dne.Jenze my se nemohli k doktorovi dovolat,to bylo vcera (ve stredu odpol nas pustili domu) a dnes jsem volala az v pul 12 a dostala jsem sprda,ze volam dlouho a ze mi uz vcera volali - mela jsem 2 zmeskane hovory,jeste divne cisla,a cizi ja neberu,vubec me nenapadlo,ze by to byl doktor.No sestra nas objednala na pondeli..Uplne se bojim co bude,pripadam si hrozne vuci malinkemu ☹ ale v noci moc nespinkal a dopoledne jsme proste spinkali spolu,tak jsem toho doktora uplne vypustila..A to me jeste sprdla,ze jsme snimi nebyli domluveni,ze knim budem chodit,nad na predporodnim kurzu rekli,ze dr staci nahlasit a nemusi se to u nej nejak vyrizovat.Sestra byla neprijemna a ze pry aby jsme spolu nemeli problemy..Jsem z toho dost spatna..Prosim byli jste nekdo na teto kontrole dele nez do tech dvou dnu?Dekuji predem za uklidneni..

kajalka
5. čer 2015

Bývalá Mudra navštěvuje doma, byla u nás skoro týden po propuštění.

primaska
5. čer 2015

Nás propustili v pátek ráno a šli jsme v pondělí.. takže 3. den po propuštění.. Jéžiš, dr. miminko zváží, změří.. nic zvláštního, takže není co řešit 😀

eldrag
5. čer 2015

@schwarzova4 no za 1. pediatr se domlouvá před porodem, 2. porodnice posílá avizo pediatrovi o propuštění, 3. v den propuštění se má domluvit kontrola u pediatra, 4. nic se ti na kontrole nestane, mozna ti vynadaj, to je ale vše... dr. zkontroluje váhu a stav miminka nic víc. Odevzdávala jsem porodopis a zprávu o narození syna z porodnice.

pampeliska1
5. čer 2015

@schwarzova4 naše dr. měla v době propuštění z porodnice dovolenou, takže přišla až po dovolené, tedy asi 4. den po propuštění.
Hlavně buď v klidu a věř si. Miminko jsi určitě neohrozila, doktorka si malého jen poslechne a dá ti letáčky s očkováním 😝 Nevážila, neměřila. (u nás to tak bylo). Celkově u nás byla si 2 min, navíc malá zrovna brečela, protože jsem se zrovna chystala kojit. Na sestru kašli, ty jsou někdy až moc důležité.
To, že ses nenahlásila před porodem může být trochu problém, protože oni nemusí mít místo..to se divím, že vám na kurzu dali takové informace.. Jen bych se jich zeptala, jestli mám teda hledat jinde nebo co je za problém 😝 (pokud mají místo, tak můžou být za nového pacienta jen rádi, mají za něj peníze, i když tam nechodíte 😝 😉 )

mrazulkav
5. čer 2015

Naše doktorka měla taky akorát po propuštění dovolenou. Byly jsme u zástupu a pak v 6 dnech u naší... Obě jí v podstatě jen okoukly, možná i zvážily, řekly, že je krásná a to bylo vše :D
Určitě jsem volala předem, jestli berou nové pacienty.
Holt se odkážeš na info z kurzu (popř. by oni vedoucím toho kurzu opravit informace) a pokud budou protivní, tak bych se holt poohlédla po jiném doktoru. Mít nervy před každou prohlídkou určitě není to pravé... 😉

love12345
5. čer 2015

'Myslím si, že sestra byla spíš vytočená, že jste se nedomluvili, ohledně toho, že jste si ji nahlásili v porodnici a nic jim o tom neřekli...my šli domů v pátek, k dr. vpondělí,takže vpodstatě 3tí den, takže bych si z toho nic nedělala...a pokud bude protivná,tak si holt najdete někoho jiného. Myslím, že vás zbytečně vystresovala

schwarzova4
autor
5. čer 2015

@eldrag No nam fakt nikdo o domlouvani predem nerikal ☹ jeste nam rekli,ze pokud by dany dr nepribiral tak nam doporuci jineho..No a to domlouvani kontroly v den propusteni..Nam prisli tesne pred obedem,ze nas teda pusti a v tu chvili jsem rychle zarizovala odvoz,a po 12hod uz u dr nejsou,tak nevim..Tak snad to bude v pondeli dobre a max mi vynadaji..

eldrag
5. čer 2015

@schwarzova4 bude to dobre... pokudu plně kojíš, prcek nehubne nebo jinak nestrádá... pokud Ti na kurzu řekli takovou blbost raději si nekde oveř, zda máš všechno uděláno správně, zdr. pojištovnu, matriku, (vitani obcanku, rodny list, ohlašeni zamestnavateli ) atd... v každém měste to chodí jinak. zkus klidně oslovit nějakou místní maminku a neboj se ji zeptat na tyhle věci. 😉

schwarzova4
autor
5. čer 2015

@pampeliska1 Dekuju moc 🙂 Prave ze rekli,ze nehlasit,ze neni nutnost.Kamaradka si takhle nahlasila doktora ktery uz nebral,tak ji doporucili jineho co bral a nebyl problem :-/ Tak nevim snad to bude v poradku..Bude to i tema hormonama myma,malinkej papa krasne,tak snad bude vse v poradku.. dekuju za pozitivni odpoved 🙂

bleibina
5. čer 2015

My jsme taky šli asi až za 4 nebo 5 dnů, protože doktorka měla zrovna dovolenou. Volala jsem si tam předem, abych měla jistotu, že nás přijme do evidence a zrovna mi říkala, že mám termín na tu dovolenou, ale že to nevadí, ať přijdu až potom.

schwarzova4
autor
5. čer 2015

@mrazulkav Dekuju moc 🙂Reknu jim to a pokud by byl nejaky problem,nebo by byli fakt neprijemni.urcite pujdeme jinam.Nechci se stresovat pred kazdou kontrolou a hlavne bych mela rada doktora,na ktereho se muzus cimkoliv obratit a to bez nervu..

love12345
5. čer 2015

nebojte, užívejte si malého, at se hezky rozkojíte a nestrestujte se...takových malých přešlapů ještě zažitjete... 😀 opravdu vas jen zvaží, zkontrolujou, popřípadě se poptají na vaše otázky,ale žádná extra zvláštní vyšetření apod.,takže myslím že 4dny jsou vpohodě

alboo
5. čer 2015

žádnou katastrofu bych v tom neviděla, jen teda pediatra je fakt lepší si domluvit a při propuštění volat, že se jde domu ( ikdyž to porodnice hlásí)... my jsme šli domů v pátek a dr. v pondělí a za víkend se fakt nic hroznýho nestalo 🙂 co, taky, když nebude přibírat, tak se to o denm dva nepo...

clairinka
5. čer 2015

Nas propousteli 23.12., dalsi cely tyden jak byl silvestr jsem se na pediatrii nedovolala (kdyz jsme jeli z porodnice, tak jsme se tam stavili a nevisel tam papir o dovolene) - zpetne mi bylo sdeleno, ze mel dovolenou a mela jsem jit k zastupove doktorce (to tak...) a byli jsme az 5.1., coz bylo skoro ve 3 TYDNECH Zuzanky. Takze no stres! Zvazi, zmeri, napisou recept na Vigantol (vit. D), my dostali jeste Kanavit (vit. K), poslechl srdicko a sli jsme domu....

naomi6
7. čer 2015

@schwarzova4 Neboj se, nic se neděje, čtvrtý den je v pohodě. Vždyť ho kontrolovali, než vás propustili. Spíš sis měla zajít ještě v době těhotenství osobně k doktrce a zeptat se, zda vás vezme. Je lepší, když o tobě ví dopředu. Jinak u nás chodí druhý den po propuštění doktorka přímo domů, je to podle mě lepší. Mělo by to tak být. Miminko nemusí ven a doktor všechno v klidu vysvětlí a také zkontroluje prostředí, ve kterém bude dítě bydlet. Všechno dobře dopadne, uvidíš. Držím palce 😉

maroussia
7. čer 2015

Naše dětská chodí domů, se synem nás propustili v pátek po poledni, to už nikde nikdo neordinoval, takže doktorka přišla až v pondělí, malého si poslechla, donesla recept na kapičky (kanavit a vigantol) a nazdar 🙂 🙂
Je teda fakt, že syn je moje druhé, takže jsem věděla, že o nic nejde, jak píší holky, miminko kontrolují i v porodnici před propuštěním.
To, že byla sestra protivná je nepříjemné, ono je lepší se informovat předem, jestli chce doktor "registraci" už před porodem nebo Tě vezme automaticky.... my jsme na vesnici, takže tady se to neřeší 🙂
Každopádně si užívej miminka a nenervuj se zbytečně (což se u prvního snadno řekne, ale hůř udělá 🙂 )

ev.ka
7. čer 2015

U nás je pediatrů, co by na ruce napočítal a město 15tis obyv... nejoblíbenější pani doktorka bere 10 novorozenců za měsíc (starší děti žádné) a hlásí se to dopředu. Hlásila jsem v půlce těhotenství a už jsme byli na ten měsíc osmý!
fakt záleží, jakou mají kde praxi...

kresi
7. čer 2015

Naše dětská chodí taky domů, ale propustili nás v neděli a od pondělí měla zrovna týdení dovolenou. Zastupující paní doktorka k "nevlastním" pacientům nechodí a tak jsme museli k ní. Dala nám na výběr ještě ten stejný den, nebo až za dva dny (3. den po propuštění) a ještě, že jsme šly v to pondělí. Paní doktorce se nazdálo to, že je malá tak žlutá (měla žloutenku a žlutá byla už v porodnici, proto se mi na tom nezdálo nic divného). Nechala udělat testy a hned druhý den jsme nastupovali do nemocnice na fototerapii.

zarucha
7. čer 2015

@schwarzova4 No, popravdě, dětského pediatra jsi měla navštívit ještě před porodem, nebo si k němu aspoň zavolat, aby o tobě věděli....upřímně, vždycky je lepší, když si maminka všechno vyřídí předem a sama - když se hlásíš k nové doktorce, gynekoložce, k zubaři, taky tam nejdřív zajdeš nebo zavoláš, jestli berou, přijdeš se ukázat....jsme přeci samostatné osoby....tak se nedivím, že byla sestra trochu nepříjemná, když o tobě vlastně vůbec nevěděli do chvíle, dokud jim z porodnice nepřišlo echo, že je malý na světě a patří k nim... a pak se ti nemohli dovolat. Oni jsou u miminek hodně přísně kontrolovaní pojišťovnami, kdyby malému něco bylo, jde to pak za nimi, že dítě neviděli včas po propuštění, takže to hodně sledují. A je to dobré i pro maminku, aby věděla, že zpočátku jsou kontroly důležité a nezanedbávala to.....jasně, někde chodí doktorka domů, ale ve velkých městech málokdy 🙂 Ale hlavně klid, jestli můžu radit - Snaž se být milá, až tam půjdeš, normálně se omluv (na tom není nic špatného, udělat chybu, protožes o tom nevěděla), hlavně nebuď předem naštvaná nebo v opozici (to myslím přátelsky, vím, jaké jsou první dny doma s mimčem a jak lehce se nahromadí stres) - první kontrola je opravdu jen seznamovací, miminko zváží, prohlédnou, příjemně si s tebou popovídají a případně se s nimi poradíš, kdyby byly nějaké problémy. Nestresuj se, zpočátku občas s miminkem dojde i k administrativnímu karambolu 🙂 A když jsme u toho, co kolikrát maminky netuší - taky nezapomeň přihlásit malého na pojišťovně (i když tam po narození spadá automaticky, pod tvou pojišťovnu, do 14 dnů je třeba ho evidovat na pobočce) a ověř si, že o jeho narození vědí na vašem městském úřadě (trvalé bydliště a spol má automaticky, ale je dobré tohle ověřit). 🙂

petrasipkova1
7. čer 2015

@schwarzova4 Taky se jí moc nedivím,že byla nepříjemná, protože nás vzala až pátá pediatrička kam jsem volala cca 2 měsíce před porodem, takže nevim co by dělali kdybych je jen nahlásila v porodnici, to by asi koukali 🙂, navíc ve všech instrukcích na netu, v porodnicic, knížkách se píše, že před porodem se má zajistit pediatr, i v těhu průkazce a to pro mě automaticky znamená se zeptat jestli nás vezme 😉

blahova_andrea
7. čer 2015

@schwarzova4 nic špatného na tom nevidím. obě moje děti mudra viděla až snad po měsíci. syn se narodil před vánoci neplánovaně dřív, mudra už měla domluvené pochůzky a pak vánoční volno, tak mi řekla, že máme přijít až po novém roce a kdybych si nevěděla rady nebo byl nějaký problém, že jsou krizové linky a internet a víc se s námi nemazala. hned jak to šlo, tak jsme měnili 😅 dcerka si to zas naplánovala na léto, kdy měla mudra dva týdny volno, ale byla pro nás přístupná na telefonu a ukázat jsme se jeli aspoň sestřičce, která zběžně dítko přebrala do péče a založila kartu, takže dr. ji taky viděla až snad po měsíci. obě děti žijí 😉 někde prý chodí sestřičky nebo doktorky domů. no u nás nikdy nikdo nebyl a ani mi to nevadí.

blahova_andrea
7. čer 2015

@schwarzova4 jinak má dr. pravdu, že se máš dopředu domluvit zda ti dítko vezmou. to se zařizuje už v těhotenství. někde je totiž dětí fakt hodně a lékaři už mají plno a děti neberou. nebo jsou pediatři hodně vyhlášení a chtějí k nim všichni a jiní zase ne a mají poloprázdno 😅 takže jsou maminky, které obvolají nebo obejdou i pět pediatrů než najdou nějakého, který jim dítko po porodu vezme do péče 😉 potom už se samozřejmě volá, že je dítko na světě, že vás propouští z porodnice a domlouvá se co a jak dál. jak jsem psala výš...praktiky jsou různé

qz
7. čer 2015

Ahoj, trochu mimo tema, ale kdyz mam trvale nekde a budu bydlet s pritelem v Praze, ten tam bude mit trvale, tak kde bude mit automaticky trvale dite? Nerada bych cestovala ☹ jestli to bude po matce - nejsme sezdani. Da se to dopredu nahlasit?

patrusa
7. čer 2015

@qz trvale bydliste ma dite podle matky, zmenit to muzes asi az po porodu, ale mozna to jde dopredu, zeptala bych se na mistnim urade, kde chcete bydlet. Ja to resila vzdy az po porodu, jde o to dojit s ditetem na urad, kde chtete trvale bydliste, mit najemni smlouvu nebo vypis z katastru o vlastnictvi nemovitosti, kde chtete, aby melo trvale bydliste. Na urade predlozis a vyplnis jeden kratky formular

blahova_andrea
7. čer 2015

@qz trvalé bydliště dítěte je vždy podle matčina. ale můžeš ho potom přehlásit 😉 že by to někdo dělal předem jsem nikdy neslyšela, tak netuším jestli to jde

chris_n
7. čer 2015

Domu jsme prisli ve čtvrtek, kdyby nebyl problem s kojenim, prisla by dr. Az v pondeli. Takhle prisla hned v patek. Takze klid

jge
7. čer 2015

U prvni dcery jsme sli k dr az 4 den, byly Velikonoce a pondeli Velikonocni (pustili nas v patek a sli jsme v utery). Nebyl problem. Take jsem nevedela, ze se ma pediatrovi volat, volala jsem az kdyz mi to v porodnici rekli, ale jiz jsem s dr byla dohodnuta, ze k nim budeme chodit - to mi nekdo rikal, ze se ma zajistit pred porodem. Malou zvazili, poslechli, zkontrolovali zloutenku (to mena docela silnejsi) a bylo to. Nic se nestalo. Neboj.

xdany
7. čer 2015

My šli k pediatře až po měsíci, dřív nás vidět nechtěla 😅

nikollita
7. čer 2015

Nás chtěla vidět až za týden.