Pseudostrabismus. Kdy tento klam vymizí?

sisstin
11. říj 2008

Ahoj holky, před ročními narozkami jsem byla s malým u očního, protože se mi zdálo, že docela dost šilhá na levé očko a tupozrakost mame v rodině, takže jsem se obávala. Nakonec to je jen pseudostrabismus- zdánlivé šilhání 😉 Není to žádná porucha, ale pouze optický klam, ke kterému dochází, když mají dítka široký kořen nosu a pak to vypadá, že šilhají..vidět je to zejména na fotkách.

Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho tento klam vymizí a jestli je tu někdo, komu pseudostrabismus diagnostikovali? 😉

sisstin
autor
3. bře 2012

@ined77 no uvidíme, docela mě sejří, že když ona sama mi řekla, že to zřejmě nic nebude a má to hodně dětí v tomhle věku....že nás zas ženou k Dr. Jako kdyby jsme toho neměli málo 🙄 na netu jsem našla, že dítě mělo šilhání, když mu ta hodnota vyšla nad >8 a my to máme >5 😕

ined77
3. bře 2012

@sisstin ...no vidíš, já myslím, že to bude v pořádku.

@paja1975 ..já se brýlek nějak neděsím 😉 ...děsila jsem se, když jsem je musela nosit já, protože tenkrát byly všechny brýle hnusné...jinak se to říct nedá a každý v nich vypadal jako de****** 😅 .proto taky jsem je nenosila 😝 a mám dokonce takovou averzi k brýlím, že nesnesu ani sluneční, to se raději xichtím jako rozšlápnutý pomeranč 😅 .
horší by bylo sehnat nějaké nerozbitné a nejlépe na magnet, aby je neztratil...kupovat 3x do roka nové brýle, tak nás to zruinuje 😀 .výhoda je, žednes je velký výběr a brýle jsou slušivé...jen ty ceny 😔 .

paja1975
3. bře 2012

@sisstin nene MAtýskovi se nikdo v očičku nehrabal. Seděl na kolenou a jen koukal n ta E. A do přístroje. Nemyslím,že by u Vás to mělo být jinak. Jinak pokud je to jen to šilkání, dostane klapičku na očičko a tím to šilhavé musí víc namáhat a ono se to srovná. Mého muže dcera ji měla. Jeho bejvalka my řikala, že používali klapičku tak 14 dní až 3 neděle a očičko se srovnalo. Uklidnovala mě, že se toho nemám bát.

ined77
3. bře 2012

@sisstin ...no já vím ☹ , ale pro ten klid....na netu nic nehledej, počkej co vám poví dr. 😉

paja1975
3. bře 2012

@ined77 no tak to je věc jiná, finance, to by jsme taky měli sakra honičku. A pořád dokola komandovat...kde máš brejle, vem si brejle, proč je zas nemáš apod.....to mě taky děsí.

sisstin
autor
3. bře 2012

@ined77 jj, jdeme zase tam...ta paní je stará už, fakt hodná a zkušená...tak snad nebudu poslouchat pindy typu: jak to, že to dítě tak strašně mluví a jestli s tím něco děláme 😝

ined77
3. bře 2012

@paja1975 ..no u nás by to byla katastrofa...jen oblékání musím připomínat kolikrát 10x ...ani si nepředstavovat 😅 .

@sisstin ...tak paní doktorce řekni hned mezi dveřmi jak to s mluvením je 😉 .
mmch já už se začínám poohlížet po kl. logopedovi tady u nás...naše patlavost je lepší, školka tomu hodně pomohla, ale stále je to na štíru 😒 ...ale to jsem odbočila 😝
u nás se taky vyšetřovalo na klíně, ale neměl se malý koukat na éčka, ale na nějakého myšáka co mu v dálce rozsvítil dr. 😉 .pak posvítil do očí, lupl prstem na jednu stranu, pak na druhou, pak si vzal dr,. nějaký "dalekohled" 😀 , tím se díval do obou oček zaráz a bylo hotovo 😉 .
zvládnete to, uvidíš! 🙂

paja1975
3. bře 2012

@sisstin jasně v tom má ined77 pravdu hned dr řekni. A i když budeš někdy někde poslouchat pindy tak si mysli o zadku....ty víš jak to je a že se snažíš s tím něco dělat tak si každej trhne nohou. 😉 jj ten přístroj byl dalekohled a ted si vzpomínám, že my tehdy malému řekli, že má dr něco jako mají v ponorce a on byl zvědavej a držel. Nebo at ho nechá dr nejdřív podívat....u nás to zabralo na ORL. Matýsek se bál toho jak přes to dr koukal taková ta placka s tou malou dírkou( fakt nevím jak se to jmenuje 😀 😀 ) a tak jsem poprosila dr jestli by se malej přes to nemohl podívat a on mu to dovolil a pak se už MAtýsek nebál..... 😉 trošku zdravé drzosti neuškodí, když jde o naše děti.....

sisstin
autor
3. bře 2012

@paja1975 já bych byla snad radši, kdyby tam byl sám...to poslouchá jak hodinky a nedovolí si hysterčit 😅 ale jak jsem tam já, tak se po mně válí a krizovka 😅 😅 😅 jinak ta Dr. je právě hrozně hodná, s dětma to umí, tak snad to bude v poho no 😝

paja1975
3. bře 2012

@sisstin no uvidíš, hlavně se nestresuj předem. fakt držim palce. dej vědět. pádím jdeme s matym do loutkového divadla a nejvišší čas se chystat 🙂 pa to zvládnete, uvidíš 😉

sisstin
autor
29. bře 2012

@paja1975
@ined77

čau holky, tak my dneska byli na tom očním. No nakonec pohoda, jenom točil ečkem (pro jistotu jim přečetl i tabule s písmenama a číslama 😅 😅 😅 😅 ), podívala se mu do očí....a tím to zhaslo. Nález žádnej samozřejmě, prý je všechno v pořádku, o šilhání ani slovo. Máme se akorát ukázat před školou, než půjde 🙂 jo a prej někoho tak šikovnýho a hodnýho tam neměli..no hahaha..ale kupodivu fakt vydržel hodinu čekat v čekárně a spolupracoval v poho 😉

ined77
29. bře 2012

@sisstin 🙂 .....super!!! 🙂 ...mám radost a vidíš, zvládl to prcek na 1* 😵 .paráda 🙂

paja1975
30. bře 2012

@sisstin no vidíš 🙂 super, a to jsi se tolik bála. To je moc dobře, že to takhle dopadlo a máte jistotu, že to nic není 😉 A že to malej takhle krásně zvládl 🙂 jo a gratuluji, že jsou očička v pořádku!!!!