Pupínky v ohybu kolen, nechybí dceři nějaké vitamíny?

klarisa6
7. dub 2017

Ahoj, mám 3-letou dcerku a asi před půl rokem jsem jí přestala kojit. Dokud jsem jí kojila, byla zdravá, nic jí nebylo. Ale po tom cca půl roce po ukončení kojení, se jí začala dělat vyrážka z drobných pupínků v ohybu kolen (jako zezadu nohy, z druhé strany kolene, v tom ohybu). Občas i trochu na zadečku. Došla jsem s ní na kožní - dávali jsme různé mastičky - nezabírali - teď máme promazávací mast a ta zatím funguje. Prý může být na něco alergická. Ale na co? To si prý musím zjistit sama. Dát jí obyčejná jídla. Žádné citrusy, ořechy, jupíky atd. (ty měla málokrát, spíš u babiček, prý je v nich hodně chemie). Ty dětský limonádičky jsem vynechala úplně. Citrus jí občas maličko dám, kvůli vitamínům a ořechy jen tak max. 1x za měsíc na ochutnávku. A nemůžu říct, že by se po tom osypala. Mám tou promazávací mastí mazat každý den to místo. Jakmile přestanu - vrátí se jí to. Takže podle doktorky to mám mazat pořád - ona příčinu nehledá - což mi přišlo divný...
Dětská doktorka mi řekla, že pokud to nemá nějak moc výrazný (což díky té promazávací masti nemá), tak se to vlastně ani neřeší a souhlasila s kožní, že mám dávat obyčejná jídla a zjistit si sama po čem se osype.
Spíš mě napadlo, jestli jí třeba jen nechybí nějaký vitamín z toho mateřského mléka?
Nechci jí ochuzovat o vitamín C, o to víc, v těch nachlazených obdobích.
Co to může být? Co s tím? Poraďte - děkuji.

lv
7. dub 2017

Dcerka to sem tam mívá, taky jsme nevypozorovali, z čeho. Máchám 2x prádlo, nedávám aviváž - z té to měla pokaždé. Pokud to zůstane v takto malé míře, nijak jí stravu omezovat nebudu, pokud si uvědomím, že to má po něčem, vynechám.

C vitamínu je v takové paprice, brokolici (3x a 2x) víc, než v citrusu.
http://www.fitvit.cz/clanek/vitamin-c-v-potravi...

babuna
7. dub 2017

@klarisa6 ahoj - napadá mne - neměla to horší jak teď bylo teplo ? případně v zimně když se více topilo - jestli to nemůže být reakce na pot v kombinaci třeba s umělým materiálem oblečení (i třeba jen částečně obsaženým - třeba jak bývá půl na půl bavlna + něco).... malé se to dělá taky (má 8měs.) vždy když se zapotí a je v něčem co nedýchá - flauš, autosečka (potah je umělotina) ap....