Retardace vzpřimování, setkali jste se s tím?

krmv
26. říj 2013

Ve 3 mesicich nas poslali na neurologii,protoze jsme malo pasli konicky. Tam nam rekli,ze ma malinko ochable zadove svalstvo,a ze je dlouha,tatj jen ji davat casteji na brisko a ze jen preventivne nam da nejake rehabilitace,tak cvicime ale ne vojtovku. Ted mame 5 mesicu a krasne se toci na brisko a i zpet na zadata je ciperka. Ve zprave jsem si vsimla nazvu retardace vzprimovani,tak jestli jste se s tim nekdo setkal a zda si rict o cviky vojtovy metody?

lv
26. říj 2013

pokud se tak hezky otáčí, tak bych vojtovku nechtěla..otáčet na bříško se má do 6m, zpět snad až do 7-8m, takže to zvládla s předstihem..cvičila bych jen na míči.

krmv
autor
26. říj 2013

@lv. Kdyz jsem videla nejake cviky vojtovky na netu,tak prave pokud nerekl dnktor ze by to potrebovala,tak se me nechce s tim malou tratit ikdyz to je urcite dobre. Na zada sem tam z briska to uz zvlada. Zkusim najit nejake cviky na mici.diky

betelgeuzz
26. říj 2013

@krmv člověk si pod slovem retardace představí nějaké vážné postižení, ale je to označení jen toho, že je v tom vzpřimování zpomalený. Pokud by dr měl pocit, že je to na vojtovku, tak ji určitě napíše. Cvičením na míči nic nezkazíš. výborná je v tomhle knížka ROzvíjej se, děťátko, kde je popsaný správný vývoj i jak dítě v tom vývoji podpořit různými cviky.