Řídnutí vlasů 2,5 leté dcery. Jak to léčit?

mila01
6. led 2010

Ahoj.Máte prosím některá zkušenosti s vypadáváním vlasů?Dceři je 2,5 let,má krásné vlásky na ramena a poslední dobou se jí začal na temeni tzv. "párat kulich ".Nemá žádné plešky,jen přímo na temeni má kolečko o průměru asi 8cm,kde už to má hodně řídké.Jinde na hlavičce to není.Holička mi řekla,že než jí nechám ostříhat na krátko,že mám jít k doktorce,ta mi řekla,že do tří let se nedá dát žádná léčba,že máme počkat,jak to bude postupovat.Tak teď řešim,jestli jí nechat ostříhat,nebo opravdu počkat,nebo jestli existuje třeba nějaká alternativní léčba už u takle malých dětí.Nevíte někdo?

knobloska
6. led 2010

Mila, dr. to neřeší? Co zkusit kožní? Stříhat bych jí nedala, nechápu, k čemu by to bylo. Podle mě jí něco chybí nebo je to kožní problém.

mila01
autor
7. led 2010

ahoj,doktorka mi řekla,že to může být sezónní vypadávání,které se samo zastaví ( ale když jí ostříháme,líp jí ty vlasy dorostou a zhoustnou,než když jsou dlouhé ),nebo to může být následek stresu ( ten neměla ) nebo antibiotik.Teď na podzim měla dvoje silné atb,měla angínu a následně zápal plic,tak to bude asi z toho.Taky mi řikala kamarádka,že se to někdy stává tim,jak se paří pod čepicí a kůže nestačí ty vlasy vyživovat.Jinak kožní to u takle malých dětí řeší pouze v případě,že se dělají plešky s exémem nebo strupama - to je prý nějaká bakterie.To naštěstí nemáme.Zkusíme ostříhat ( si to obulim ),je leden,teď to schováme pod čepici a do jara to trochu povyroste. 😢 😢

iloha
9. led 2010

Mila01, možná bych zkrátila a zkusila nějakého specialistu dermatologa. Třeba to je jen nedostatek nějakého minerálu nebo vitamínu. Zkus se mrknout sem:
http://www.ordinace.cz/clanek/vypadadavani-vlasu/

Jo a já jsem jako dítě byla neustále na krátko ostříhaná až skoro do deseti let, pletly si mě s klukem a vlasy mi rozhodně po stříhání nezhoustly ani nezesílily. 😉, mám je do dnes velmi jemné. Dle mého názoru je toto zrovna genetický předpoklad po rodičích 😉
U mého bratra paradoxně, jako malý vlnité jemnoučké světlé vlásky cca do dvou let, ale pak mu najednou začaly tzv. sílit (po mamince), takže má silné, tvrdé, vlnité vlasy a já je mám po taťkovi.