Rok a půl staré dítě se při vztekání bije do obličeje

pjetnik
23. lis 2015

Milé maminky..Můj syn se začal pěkně vztekat,což vím,že není jediné vztekající se dítko,ale znepokojuje mě,že se při tom bije do obličeje 😲 ....dává si facky..jak reagovat?díky

zmuzle
23. lis 2015

Ahoj, syn se taky bil do hlavy. Vedel, ze upouta pozornost. Dokonce si strkal ruce do krku. Výdrž, přestane to.

pjetnik
autor
23. lis 2015

Díky....mám ho asi ignorovat,že?

simca31
23. lis 2015

Muj 11 měsíční syn když mu nechci dovolit činost u které si muže ublížit nebo prostě není po jeho nebo mu vezme bráchu z ruky hračku tak mlátí hlavou o cokoliv hlavně teda o zem 🙂 nevším mám si ho a za chvíli přestane jsou to vztekliny no 🙂

zmuzle
23. lis 2015

@pjetnik Na každé platí něco jiného. Můj by třeba ibhidinu v hysterii. Desny. Ale ignorace byla nejlepší. Samozřejmě dávat pozor a nenechat si ho ublížit. Ubližovat si nesměl, snažila jsem se, aby se vyvztekal a vybil na něčem jiném. Můj se vztekal do 3,5 let a doteď ma hysteraky, kdyz mu něco nejde.😉 Kamarádka vzpomíná, jak se vztekal uprostřed Vaclavaku😁

petulka_ov
23. lis 2015

Ahojky, jak už píše zmuzle přejde to pokud tomu nebudeš věnovat žádnou pozornost, když něco takového značně dělat je nejlepší si ho nevšímat, dělat něco jiného nebo odejít do jiné místnosti. Je to způsob upoutávání pozornosti nebo vynucování si něčeho. Když zjistí že to k ničemu není, že nereaguješ, nepovoluješ nebo neutěšuješ, brzy to přejde 🙂

zmaldik
23. lis 2015

ignorovat, pokud to přehání tak říct, že se to prostě nedělá a že mu to v ničem nepomůže, dcerka to taky dělala, taky si strkala i ruce do krku a nadavovala se, chtějí upoutat pozornost, nereagovat na to.

lu777
23. lis 2015

@pjetnik vydrž v klidu, snaž se vysvětlit, případně ignorovat.... jinak na zklidnění jsou dobré třeba masáže, např. levandulový olej apod., ne po záchvatu hned, ale prostě jen tak sem tam si udělat chvilku a třeba hladit po zádech, namasírovat nožky, naložit do vany s bylinkami apod....
děti se potřebují naučit relaxovat

libara
23. lis 2015

Malá to taky zkoušela. Já jsem ji vždycky v naprostém klidu pohladila a ríkala ji, proč si děláš bebíčko. Taková krásná holčička a takhle si ubližuje. Bude té to moc bolet a zbytečně. Pokaždé se zarazila a sice ještě s brekem, ale přestala. Trvalo to cca 10 dni a je klid. Zjistila, že tím nic nezíská.

billi
23. lis 2015

Mám to už podruhé. Na prvního pomáhalo nereagovat. Druhý mě po očku sleduje, jestli se dívám a když se mu zdá, že ne, tak padne na kolena a buší hlavou do země. Chvíli vyčkávám a když se bouchne po několikáté, tak se mu v tom snažím zabránit (nenechám ho, aby se zmrzačil, ale i tak má na čele několi odřenin od koberců). Chytnu ho a klidným hlasem mu říkám, že my se doma neboucháme, ale chce to v klidu, bez emocí, jen zabránit, aby se stalo nejhorší. Pokud se fackuje, tak mu vezmu ruku a pohladím ho s ní.
Snažím se mu zabránit, aby si jakkoliv ublížil.

merunkova
23. lis 2015

@pjetnik
@zmuzle
@simca31
@petulka_ov
@zmaldik
@lu777
@libara
@billi Holky mrkněte sem , je to pouhých 9 minut, ale stojí to za to. Knihu jsem si objednala, jsem učitelka ve školce a úspěšně ji aplikuju na děti i na svého syna 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=_rM6_IMylFk
lucieandrlova
23. lis 2015

@pjetnik Dcera se bouchala cca ve 2,5 letech. Řekla jsem jí, že se nesmí bouchat, že by si mohla něco udělat a musela by do nemocnice a že pokud má vztek, tak ať bouchá třeba do polštáŕe. Že to nevadí, že dospělí mají taky občas vztek a polštář to snese a neublíží si...postupně to přijala a teď občas bouchne vztekle do polštáře a je pokoj...

zmaldik
24. lis 2015

@merunkova moc diky za tip, neco na tom je zjistila jsem to pred tydnem u dcery opravdu to funguje a to mam hoodne temperamentni a tvrdohlavou za to moc krehkou a citlivou, knihu si koupim urcite 😀

pjetnik
autor
24. lis 2015

moc díky

maudn
24. lis 2015

tak to mi delal syn taky, jakoby se fackoval, jakmile jsem tomu prestala venovat pozornost (nedelej to, nebij se, neublizuj si) tak to chovani velice rychle ustoupilo, zacala jsem s tim,ze jsem hned odvratila zrak, ze to nevidím

lu777
24. lis 2015

@merunkova tu zrovna čtu 😎
je velmi dobrá

a taky rozhodně doporučuju Respektovat a být respektován! 😉 super i pro jednání s dospělými, např. manžel, v rodině, v práci apod.

petulka_ov
24. lis 2015

@merunkova zajímavé, knihu si ráda přečtu, děkuji za tip 🙂

ostravacka999
24. lis 2015

@lu777 knížka mi přijde super, ale jak píšeš při jednání v práci atd. Nevím nevím, pokud prostě narazíš na někoho, komu to vysvětlíš, řekneš to tak, že ho respektuješ, asertivně atd. a narazíš na blbce, tak není šance :( škoda, že to nefunguje na všechny stejně :(

lu777
25. lis 2015

@ostravacka999 já to využívala dost a i v práci... pokud to člověk dělá důsledně, tak to pomůže dost...
na blbce se jinak než asertivně nedá a ty formulace co v té knížce jsou člověku pomůžou to vyjádřit konstruktivně, takže člověk pak nemá tendenci sklouzávat k obraně svého ega a tím tu situaci zbytečně eskalovat...

já teď čtu tu Aldort a v mnoha knihách je ten základ o tzv. fast food pravidle - nejdřív se potvrdí co ten druhý říkal (jako např. v McDonalds že se potvrdí objednávka).... to hodně sníží napětí...
včera jsem to zrovna použila když se pohádali syn a manžel dost a nebyli schopni to vyřešit... místo vztekání bylo po chvíli přitakání, že cítí to a to a to to jim vadí a pak začali mluvit, pak se to trochu zhoršilo zase, zase jsem použila to samé pravidlo a za zhruba čtvrt hodiny vymysleli jiné řešení a zase si spolu hráli což jim vydrželo asi hodinu...
a to muž původně tvrdil, že se synem nehne nic...

ono v zásadě jsme všichni stejní - chceme, aby nás okolí slyšelo, když nás něco trápí, něco nám vadí, něco potřebujeme.... některé jednoduché zásady pomůžou tohle vykomunikovat lehčeji