Růstové bolesti batolete. Co na to pomůže?

marie_nn
18. lis 2023

Ahoj, syn tak od roka a půl trpí na růstové bolesti. Dřív byly méně časté a asi ne tak bolestivé jako teď, když mu je 2,5r. Tak 3x týdne si na ně stěžuje před spaním a pak se v noci budí bolesti drží si nohy a řve.. třeba 20-30 minut. Dřív jsem mu to trochu mazala slavitonem, vím, nemá se to, ale pomohlo mu to.. ale to ho nebolelo tak často. Teď právě jo, nechci to furt mazat, občas dám lék proti bolesti ale to taky nechci takhle často .. je to fakt hrozný když to na něj přijde, dneska mi kvůli tomu lezl místo chůze, a teď po probuzení zase řev, vždy je to hrůza k neutišení🙈🥹 máte s tím někdo zkušenost u takhle malých dětí? Jestli je něco, co na to pomáhá?
My oba s přítelem jsme vysocí a trpěli jsme taky, ale ani jeden v takhle nizkem věku🙄 Chudík

slecnami
18. lis 2023

@marie_nn Dobrý večer, zkušenost naštěstí nemáme, tak neporadím 🍀🙏...a když to tak čtu, tak je mi toho Vašeho broučka moc líto, to musí být hrozné 😢 Doktorka nic neporadila?? Držím pěsti, ať je brzy lépe ❤️🍀

martt
18. lis 2023

@marie_nn Nám dr doporučovala dávat vitamin D. Ale pokud to má takhle časté tak bych konzultovala s Dr popřípadě bych nechala kouknout ortopeda, aby vyloučil nějaký jiný problém.

lentilkah
19. lis 2023

Syn take mel, ted pred 6.rokem uz je to vyrazne lepsi. Pomohlo masirovat kostivalovou masti a jednou za tyden davame do vany epsomskou sul.

katule1990
19. lis 2023

@marie_nn U nas je to stejne. Nekdy i par tydnu klid, pak 3x do tydne v noci rev, ze ho boli nozicky. Taky jsme oba vysoci, syn je naopak zatim dost maly na svuj vek (3 roky). Pamatuju si, ze me to taky hrozne bolelo, ale byla jsem uz o dost starsi, tak 9 let? Doktor mi na to dal ibalgin. Bylo mi to divne, ptala jsem se doktorky, pry proste rustove bolesti a dat Nurofen, jenze to do nej clovek nechce porad cpat, ze? Navic nez zabere, je to i hodina a do te doby casto i usne, protoze ty bolesti chodi ve vlnach. Zkousela jsem i masirovat s masti, ale moc to nepomaha.

ondul
19. lis 2023

Chudasek malej, moc me to mrzi. Uplne si na tu bolest rustu pamatuju, fujky, zvlastni jak si to cek po petsdvaceti triceti letech stale pamatujey ten presnej pocit. Moc drzim palce a myslim na nej! 🤗

tereza0111
19. lis 2023

Bohuzel mi na to trpeli vsechny tri deti, kolem tech cca 2,5 to zacalo taky vzdycky, deti jsou hubenoucke a vysoke, to tomu asi nepomaha :( Trosku pomaha hodne vit D, ale kdyz je akutni bolest a dite se mi uz podruhe za noc vzbudi, ze je to hruza, tak davam Nurac. Masaze, konska mast (nebo nejaka jiny prohrivaci) to trochu ztlumi, ze treba usne zas, ale za hodinu jedeme dalsi kolo :(