Rýma, když ještě nesmrká

nugetka20
9. únor 2018

Mám dotaz. Malému je přes ro k a půl. Od podzima bojujeme s ucpaným nosem v noci, nic neteklo, nepšíkal ...jen jak se položil, tak se mu ucpaly dirky. Zkusila jsem zvlhčovat vzduch, občas šplíchla quix a bylo to lepší. Minulý týden už jsme museli odsávat, protože se mu v dírkách ucpávaly takový ty nahnědlý hemlíky. Po včerejším koupání se mu v noci spustila regulérně rýma rýmovitá, celou noc chroptěl, funěl, nemohl dýchat. Od rána to z něj jen teče. Snažím se odsávat jen to nejhorší, zbytek nechávám téct a utírám. V pondělí jsme byli v herničce, byl tam jeden chroptící klouček (jeho maminka v klidu konstatovala, že kluk se odsávačky bojí a ona ho nepřepere, tak proč se s ním mordovat, že? ...kluk chrčel a prskal, tak předpokládám, že jsme to chytli asi tam)

Co udělat, aby měla rýma co nejrychlejší průběh a hlavně, aby mohl co nejlíp spát? Prcek ještě nesmrká, nechápe, co po něm chci, ..... s odsávačkou je docela v pohodě, ale v noci ho odsávat nemůžu (bytovka a za zdí mají ložnici sousedi).

Zatím dám Quix, odsaju, do čistého Nasivin pro děti, větrám, před spaním šplíchnu Eucasol.....co udělat víc? Budu ráda za tipy. Děkuju

absintka19
27. únor 2018

@kecalka2 ja to mam od detske doktorky a idealni je to mezi 8-10m. Moje Adeli ma 9,5 a smrkat umi. Ale ona je chytra po tatovi a staci ji jednou neco ukazat a umi to.

nugetka20
autor
28. únor 2018

@absintka19 nemyslím si, že by si dělal legraci, jen k tomu ještě nedospěl

absintka19
28. únor 2018

@nugetka20 myslite? Tak to mam asi ultra chytre dite kdyz to umi v 9,5m....a to si nemyslim. Sikovna je, ale jsou veci ktere je lepsi ucit jiz v brzkem veku. Kazdopadne preju at je brzy zdravy.

astyna
28. únor 2018

a nemohl by mít alergii na něco? My jsme s podobným bojovali u syna, táhlo se to od podzimu až do ledna. Vždy chvíli klid, pak zase nanovo, máme nějaké alergické kapičky - když to na něj leze, kápnu do pití a je klid 🙂

nugetka20
autor
1. bře 2018

@absintka19 možná máte ultra rychlé dítě, nevím, neviděla jsem ho. Jen píšu, co vím. Každé dítě je jiné. Moje dítě je běhavé, neposedné, miluje pohyb, běhá, skáče, umí po schodech nahoru i dolu, obratně kličkuje, aniž by narážel ...... Vaše dítě je zase šikovnější na klidné stavění kostiček (třeba), což můj kluk považuje za ztrátu času a nebaví ho to. Vím, že ho nesmím do ničeho nutit, jen směřovat, jinak se vzteká a štengruje proti. Co nešlo před měsícem, to odložím a pak to jde skoro samo o chvíli dýl.

Nebo jsem jen neschopná máma, co prostě nedokáže 20 měsíčnímu vysvětlit, jak má smrkat !! :D

@astyna doufám, že alergie snad ne. Já mám téměř chronickou celoroční rýmu, denně jsme cca 3 hodiny venku (i v mrazech, dešti atd), tak to má třeba ode mě. Ale spíš to jsou ty trojky, co se mu najednou vyklubaly po týdnu 🙂

bekyc
1. bře 2018

@nugetka20 nebojte, ve 20 měsících opravdu není pozdě. Nemyslím si že když se to nenaučí mezi 8-10 měsícem tak už nikdy. Smrkat se naučí. 😊 My s rýmou také zrovna bojujeme, je mu 21 měsíců a začíná smrkat. Stejně ale odsavame, jinak by se nevyspal.

kata267
1. bře 2018

Ono je problem I bohuzel v tom ze v tomto.veku cca 20mesicu ma dite svuj rozum a kdyz rekne NE tak.s nim uz nic nehne 😀 to aspon vidim u nas a netyka se to jen smrkani

linee
1. bře 2018

@nugetka20 muze to byt ted i tym pocasim.Ja mam rekla bych stredne inteligentni dite,kteremu jsou 2 roky a smrkani mu nic nerika:( strikam 4-5x denne morskou vodu a odsavam jen to nejhorsi,idealne max.dvakrat denne. Jinak cim vice odsavas,tim vice natekne sliznice a zacne opet soplit.Delas maximum.Idealne nepretapet a zvlhcovat.A muzes mu mirne podeprit hlavicku,aby nespal rovne,ale trochu v polosedu,aby se mu lepe dychalo.