Screening sluchu. Zkušenost, že se to nepovedlo, a přesto prcek slyší?

chicky1j2
12. zář 2021

Ahoj maminky, jdu si pro radu, povzbuzení, zkušenosti. Malý se narodil 9.9. přirozeně. A nějako nám nemůžou naměřit ouška. První měření vyšlo levé v pořádku. Prave se nepodarilo, že se to tedy zkusí další den. A druhý den ani jedno. Od té doby se zkoušelo asi třikrát a nic.
Máte někdo zkušenost, že se to nepovedlo, a přesto prcek slyší?
Jsem z toho vyřízena, vím že se to stává často, ale ten hormonální koktejl mi nepridava. Do toho malý hodně zvraci, vrací se mu mlíko. Tak jsem dost na prášky 🤷

mimi1004
12. zář 2021

Může mít v uších ještě plodovku. Dcera ji tam měla ještě 5 měsíců po narození. Jedno ucho dobrý, ale druhé nic. Řekli mi právě, že možné, že tam má stále tu vodu, a objednali nás za měsíc. Pak už byly obě ouška v pořádku 😊

mamikry
12. zář 2021

@chicky1j2 Nam nenamerili v ouska v porodnici, tak jsme po propusteni sli na ORL a tam uz se podarilo. Kamaradka musela s klouckem az do Prahy, protoze nenamerili ani na ORL. Nakonec ma maly uplne nepatrnou (v podstate kosmetickou) ztratu. Ale vetsinou je to prave tou plodovkou. V porodnici taky nemaji tak citlive pristroje.

dandulka85
12. zář 2021

Také druhému synovi se v porodnici nepodařilo změřit jedno ouško. Buď prý plodovka, nebo zalehlé. Zrovna jsem kojila a on ležel na tom oušku, které se nepodařilo změřit. Ale uklidňovali mě, že když se podařilo změřit jedno, druhé bude taky v pořádku. Na přeměření na ORL jsme šli asi za tři týdny. Sice měření trvalo dlouho (neustálý hluk), ale změřili ho. Samozřejmě jsem pak malého neustále hlídala, jestli slyší. V jeho 3,5 měsících jsem byla nervózní, že nereaguje, když na něj promluvím. Nicméně hlasitý zvuk, třeba bouchnutí, ho donutilo se otočit. Zhruba za měsíc začal reagovat i na hlasy. Jen ho to předtím asi nezajímalo. Bude mu půl roku a otáčí se za hlasem úplně v pohodě. Věřím, že i u vás to bude v pořádku.

michaelarousova
12. zář 2021

@chicky1j2 u obou synu se to podarilo asi na 5ty pokus☺️ Stava se to dost casto☺️

misaa56
12. zář 2021

@chicky1j2 taky malýmu nemohli změřit sluch. Povedlo se až v den kdy nás pouštěli a to mu ho měřili každou chvíli.

chicky1j2
autor
12. zář 2021

Holky děkuji, za podporu. Ouška změřena. Přišla velice šikovná sestra která to tam nedala halabala...a na první pokus změřeno 🙂