Šestá nemoc. Máte zkušenost?

mapris
12. bře 2007

Přeji příjemný den,
moje dcera má od soboty večer problémy s jídlem, kašle a střídavě má vysoké horečky. Byla jsem s ní dnes u doktorky. Ani včera na pohotovosti ani pediatrička nic neshledala, má podezření na tzv. Dětskou šestou nemoc. Dívala jsem se o tom na internetu, máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Jestli to nějaké z vašich dítek mělo, jak dlouho to probíhalo a jestli se nakonec objevila vyrážka (já právě čekám, jestli se objeví). Díky moc.

vanea
3. čer 2018

Krásný večer holky, mám dotaz na ty, co mají zkušennost🙂 Malý má už 5 den horečky (aktuálně pouze teplota 37,7 po odečtu), je mu 9m. Ze začátku měl rýmu, takže jsme odsávali, kapali kapičky..Ale tu horečku už má dlouho, vždycky se srazí nurofenem nebo paralenem čípkem a zase se vrátí po těch cca 4-6 hodinách. U doktorky jsme byli, na ušním taky, nikde nic zásadního nevypozorovali, CRP odpovídalo viróze cca. Před noc moc nespí, má vysoké horečky, hodně pláče..ve dne má ty horečky taky, ale ne tak vysoké ("jen" do cca 38,5) . Jinak normálně jí, není teda moc v náladě, ale když má zrovna světlou chvilku tak se i směje. Na těle mu dnes malinko vyskákaly tyto ťupky, na "omak" nejdou vůbec cítit, jsou skoro "neviditelné", ale jsou tam..ráno byly na jedné straně, teď mi přijde že jsou na obou stranách bříška a na obličeji... může to být 6 nemoc, i když má ty horečky už tak dlouho? 🤒 Děkuju za názor🙂 (jinak na pohotovost jsem dnes volala, velice nic mi neporadili, mám dále srážet a jet jen kdyby měl křeče, což je prý nepravděpodobné, když už jedeme 5 den horeček, prý by se projevily dřív.. a nebo se začal chovat divně..)

luj89
12. črc 2018

Holky, je nemoc infkcni ve stadiu osypani? Dekuji 🙂

luj89
12. črc 2018

@vanea dcera je presne takto osypana u 6. nemoci...

vanea
12. črc 2018

@luj89 ahoj, tak tehdy mi nikdo neodpověděl :D nicméně 6 nemoc to byla. Malý měl horečky 6 dní, přidal se k tomu zánět obou uší (opakovaný), jedno píchali, druhé prasklo (na ORL to neviděli, zanítilo se to zřejmě přes noc najednou...)...po osypání už prý nemoc není infekční a ustanou i horečky🙂

luj89
12. črc 2018

@vanea Jeeej, to si chudacek vytrpel teda... :-\. Dcera mela tri dny horecky, 4. den nic, byla ,,jen,, protivna a nemohla spat, 5. den mirne osypana a dnes je 6. den a je o malicko vic osypana.
Ja prave cetla obe varianty, ze je infekcni i pri osypani i. ze neni... Tak si vyber 😀. kazdopadne jsme od soboty doma a uz mi asi hrabne..

vanea
12. črc 2018

@luj89 Mně to říkala doktorka, že až se vysype, tak už to není infekční 🙂 ale tak..asi je možné všecko :D každopádně v rámci oslabené imunity bych šla příp jen na chviličku a určitě ne mezi lidi🙂 každopádně chápu, my byli doma nuceně 14 dní, týden ta 6tka a pak uši ...děs běs, už mi hrabalo.. ale měl ATB na ty ouška dlouho no:(

saryk9
25. říj 2018

Zdravím vás. Tak i my si tím prošli-jeste dolecujem. Syn(2 roky) začal mit rýmu a kašel. Pak horečky do 38,5 max. Po 4 dnech se osypal. Ale nejdříve na zadku a Krupička to teda nebyla. Ale dr tvrdila že je to 6 nemoc. Každopádně jsem těhotná a bala jsem abych to neohrozilo miminko, což mi nikdo nebyl schopný říct... Ani na infekčním. Vyrážka mu začala na zadku i mokvat, no hrozny. Pomohl pudr a fenistil. Protože ho to strašně svědilo. Přidala bych foto, ale... Můžu sem dát holej zadek? 😁 🤔 Videsilo mě v jakém stavu to měl a celé noci mi prorval... Snad už bude klid