Šilhání u 2,5 letého dítěte. Jak se to řeší?

jirovapa
30. dub 2020

Dcera začala šilhat, již jsem s ní objednaná k lékaři, ale až za měsíc. Nemá někdo zkušenost, jak se tento problém řeší? Vím jen o brejličkách s takovou klapkou na oko. To nosila kdysi moje kamarádka.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

volodka162
30. dub 2020

Asi bude nosit okluzory - to jsou takové nálepky na oko. Teda jen na jedno a na doktorech záleží zda se bude střídat jeden den jedno nebo obě dvě nebo na střídačku a zda na hodinku nebo na tři hodiny. Kluk šilhal už od narození a cca od 1,5 roku nosil okluzory a stále nosí až teda vyjímka na poslední měsíc jelikož ve školce nosí roušky, tak už by toho na obličeji měl moc...takže už je nosí 4 roky. A rozhodně se to zlepšilo a jsem za to ráda sic to dítě ne, ale...musíte to vydržet. U nás je to znát...

farka
30. dub 2020

Dcera šilhala na jedno očičko, našli ji i jiné vady, ale dostala brejličky a během roku šilhat přestala s brýlemi a po dalším roce i bez brýlí. Kdyby to nezabralo, chtěla ji dr. dát okluzor.

jirovapa
autor
30. dub 2020

@volodka162 děkuji za odpověď. Uvidím co nám doktor řekne. Aspoň už zhruba vím co nás čeká.

jirovapa
autor
30. dub 2020

@farka uvidíme co řekne doktor nám. Doufám, že přestane šilhat. Děkuji za odpověď.