Skafocefalie - operace v Motole

lidka826217
12. dub 2016

Dobrý den,
Hledam informace o průběhu v Motole, co obnáší operace, hospitalizaci a po operační průběh.Malá má rok, před 2.týdny jí byla diagnostikována skafocefalie -učebnicová. Takže operace 28.4.2016 .Hledam informace co sebou, strava, jak to vlastně chodí.
Ke všemu u mrňousků probíhá rekonstrukce, hrozí ubytování matek na ubytovně. Malá je mamánek a v noci se budi co 3 hodiny na sunar. Jaky je personal?
Budu vděčná za informaci, moc moc dĕkuji.

trilien12
24. kvě 2020

@drep Moc děkuji za odpověď. Jedná se o to CT a pokud se prokáže kraniosynostóza, tak pak operace švů - není to nitrolebeční, nebo je? Odstraní srostlý šev endoskopicky, s mozkem se nic nedělá. Tak nevím do jaké skupiny spadáme, myslela jsem, že je to ta střední skupina nebo ta nejméně náročná. Zavolám tedy ještě jednou do neurochirurgické ambulance a budu chtít, ať pan Lipina sepíše, co potřebuje. Je to teda smutný, že si mě přehazují jako bramboru. Snad už mě znovu nepošlou dál a předají můj dotaz operujícímu lékaři.

drep
25. kvě 2020

@trilien12 sice to není operace mozku jako takového, ale pokud vím, tak nějaká krevní ztráta tam být může a je to výkon se středním rizikem. Oni jsou v tomhle chirurgové obvykle totální ignoranti. Tím, že dělám jako aro, tak praktika, tak si ty operace umím představit, ale naši ortopedi třeba začali dělat výkony, které nikdy nedělali a do zprávy napíšou jen nesrozumitelnou zkratku a chudák praktik pak nemůže tušit, co pacienta vlastně čeká.