Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sourozenec nechytil neštovice

rajecka
9. črc 2019

Ahoj, nemám žádný zásadní problém, jen tak pro zajímavost. Moje starší dítko nechytlo od toho mladšího neštovice, ačkoli jich měl opravdu hodně a dlouho. Nijak jsme je od sebe neizolovali. Doktorka říká, že to není možné, že už je starší musel prodělat a třeba v nějaké mírné formě, že jsme to ani nezjistili.... Přijde mi to jako hloupost, děti nejsou nemocné téměř vůbec, určitě by mi to neuniklo..... Jaký na to máte názor? Zvažovali byste očkování, nebo až v dospělosti?

dodor
9. črc 2019

Kolik je to dní co to měl první?

anina32
9. črc 2019

Někdo nešťovice prostě nechytí, jsem že šesti dětí a jedna sestra nešťovice neměla, nebyli jsme nijak separování, ostatní jsme si nešťovice vystřídali, ona ne a ne chytila je ani v dospělosti, už jí je 52 let, očkovaná nebyla.

mish_ka
9. črc 2019

Mohl je prodělat skrytě, může být imunní. Nechala bych nabrat protilátky

codal
9. črc 2019

@rajecka já jsem jako dítě byla v přítomnosti neštovic několikrát, ve školce, pak i u kamarádky, nikdy jsem je nechytla..nechala jsem se očkovat v dospělosti, protože jsem učitelka a jako dospělá jsem je prodělat nechtěla. Nechala bych dítko očkovat opravdu až třeba po 15. roku, pokud je do té doby nechytí..

smajlinka22
9. črc 2019

@rajecka V prosinci měl starší neštovice, mladší byl čtyřměsíční miminko a doktorka mě strašila, že je určitě chytí a to budou Vánoce a kdesi cosi. Nedostal je, přičítám to možná kojení?

rajecka
autor
9. črc 2019

@dodor už je to dva měsíce 🙂

klea81
9. črc 2019

Jak není možné? Syn byl v kontaktu s neštovicemi už 3x a neonemocnel, má prostě silnou imunitu.

mari03
9. črc 2019

Já jsem neštovice taky neměla (alespoň ne viditelné). V dospělosti jsem si nechala udělat krevní test a protilátky mám, tzn. proběhly skrytě. Tak pokud to nechytí do puberty, nechala bych udělat test na protilátky. Teď bych to neřešila.

malanoha
9. črc 2019

Mohl mit sourozenec dva pupinky nekde ve vlasech, ani jste si toho nemuseli vsimnout.. Nestovicemi nemusi byt dite nutne obsypany od hlavy az k pate.

michaela_2
9. črc 2019

Segra je ode mě kdysi také nechytla a měla je až asi o dva roky později, ve škole 🙂 mozne to určitě je

bayt
9. črc 2019

@rajecka Oba moji sourozenci měli najednou neštovice, já je nechytla a nikdy v životě jsem je ani neměla. Možné to určitě je, jen málo pravděpodobné.

floruska
6. srp 2019

@rajecka někdo je má ve větší formě u někoho se to skoro neprojeví,tzn má mírný průběh a někdo to nemusí chytit vůbec není to řečeno že i když je někdo v přímém kontaktu s někým kdo je má že je musí dostat taky

Sem začni psát odpověď...

Odešli