Špatné dýchání u kojence

terka_viktorka
1. lis 2017

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost se špatným dechem u novorence či kojence. Mám zítra měsíční holčičku a od cca 4 dne propuštění z porodnice mi začala někdy při nádechu dělat zvuky které znějí jak páv, je to dost nepříjemné jako by se špatně nadechovala.Pediatrička mě upozornila,že je ještě malinká a že je to normální, nicméně se to nelepší dělá to i z klidného spánku. Od včerejšího dne se mi zdá, že se jí hůř něco rozdýchává a jakoby měla rýmu a zvedá se jí žalude,jako by se jí vracelo mlíčko. To už mě doktorka raději poslala na ORL kam jdu ale až příští úterý a já jsem víc a víc nervozní. Doufám, že to nebude nic vážného ale už jsem z toho celkem nešťastná a mám každý den větší a větší strach. Ještě mi neskončilo ani šestinedělí takže mi nervy bijou jednou tolik. Proto jsem se chtěla zeptat jestli máte někdo nějakou zkušenost. Možná jen panikařim a moc pozoruju jako prvorodička každou prkotina ale asi ten pocit znáte všichni...děkuji moc

j.a.n.i
1. lis 2017

No a proc myslis, ze to fakt nemuze byt to mliko, nase deti to meli snad do 3 mesicu...

terka_viktorka
autor
1. lis 2017

to by právě bylo to nejmenší to zvedání žaludku a vracení mlíčka, spíš mě trápí to dýchání...

gorda
1. lis 2017

Toho "pava" obcas udela dcera taky. Ma osum mesicu. Prisoudila bych to treba bubline, co se z zaludku dere ven. A to jak pises rozdychavani, nemuze se ji neco zdat? Spatne spani, to potom clovek dycha vselijak. Navic je jeste cerstva, teprve se aklimatizuje. 🙂 ale chapu, mas strach. Nicmene co zbyva, musis pockat na vysetreni. Pouzivej monitor, at ses vic v klidu a vydrz. 🙂

hanih
1. lis 2017

My jsme s dcerou řešili ještě v prvním týdnu, že se jí hůř dýchá, ze spaní sípala. Doktorka nám doporučila, abychom chodili hodně na procházky a spali v chladné místnosti, prý ideální je cca 18 stupňů. Takže jsme vždycky před spaním hodně větrali. Dýchání se během několika dní zlepšilo. Ale jestli jde o stejný problém, nevím. Mlíčko se jí nevracelo.

terka_viktorka
autor
1. lis 2017

@gorda děkuji, vyšetření mě uklidní určitě, to rozdýchávání právě udělá i když má oči jak žárovky 🙂

herali
1. lis 2017

Mladší dcerka také že začátku hlučně a obtížně dýchala, zvlášť v noci po kojení a když se zase probouzela. Od starší jsem nic takového neznala, takže také panika.. Znělo to jako když se dusi a nemuze nadechnout. Teď jsou ji dva měsíce a vše přešlo, i v noci dýchá úplně normálně. Možná to bylo mlíčko v nose, v dýchacích cestách.. Trochu asi smíchané s nespokojeností, že už není u prsu a pod.. A teď už to vse umí zpracovat a je klid.

terka_viktorka
autor
1. lis 2017

@hanih také mě to napadlo, tak už větrám v ložnici a je fakt, že venku mi v kočárku na vzduchy spinká klidně

terka_viktorka
autor
1. lis 2017

@herali přesně jak píšeš jak se probouzí tak je to děsivé, ale děkuju jsem o něco klidnější 🙂

aktakd
1. lis 2017

Nas syn mel v noci jakoby ucpany nos, ale pres den to bylo v pohode. A nekolikrat za den zalapal jakoby po dechu, coz vypadalo desive. Oboji nase pediatricka prisoudila vracejicimu se mleku ze zaludku a doporucila nam postylku a dalsi mista napolohovat, aby lezel z kopce a hlavu mel vys nez zaludek. To nam zabralo. Nevim, jestli je to stejne jako u autorky, to si netroufam rict, jen pisu zkusenost.

terka_viktorka
autor
1. lis 2017

@aktakd a můžu se zeptat za jak dlouho to bylo lepší? máme vyvýšeno také...každopáně také díky za zkušenost

monaluza
1. lis 2017

Takove "chropteni" vydavali zpocatku oba dva synove, hlavne vzdycky k ranu, opravdu to zni desive, zpocatku jsem nebyla schopna pri tom spat a porad jsem je kontrolovala, ale casem to odeznelo (u prvniho tak do tri mesicu, druhemu jsou dva a bud uz to nedela, nebo jsem si zvykla 😉).

monaluza
1. lis 2017

Pry maji tihle prckove uvolnenejsi patro, coz muze pri nadechu vytvaret takove divne zvuky...

aktakd
2. lis 2017

terka_viktorka Rekla bych, ze to chrapani se zlepsilo hned a to lapani po dechu malinko take, ale uplne to vymizelo az tak kolem 4. , 5. mesice. Novorotenci nemaji jeste uzavrenou zaklopku, diky tomu se jim to jidlo muze vracet.

trchalikovajana
2. lis 2017

@terka_viktorka
Ahojte no mam 2,5leteho chlapecka a 3tydeniho chlapecka a jak prvni tak i druhy mi ty to zvuky dela!
U prvniho jsme byli strasne vylekani. A ted uz vime ze to miminka delaji...prejde to casem.
Ale samozrejmne jsem Vas neslysela tak nemuzu posoudit zda mate to same.... Zkuste si to dychani nahrat a pustit dr. Pro vas klid😉
Drzim pesticky a verim ze to je vse v poradku!❤

terka_viktorka
autor
10. lis 2017

Tak jsem byla s malou na ORL a tam se ji jen podívala doktorka do krku,s tím Zr tam nic nemá vyslechla si mě kdy a jak ma malá “problém” a to je vše s tím,ze to muže být tím jak se vyvyji...no nevím jestli mě to uklidnilo 🙄 každopádně mi nezbývá nic jineho než se obrnet a čekat zda se to bude zlepšovat...