Srdeční vada miminka - je tu někdo s touto diagnózou?

em29
8. srp 2018

Pro vsechny ,kterym byla v tehotenstvi zjistena u miminka zjistena srdecni vada. Jak se s tim vyrovnavate atd...

em29
autor
8. srp 2018

Me v 15 tt tehotenstvi diagnostikovali srdecni vadu u naseho chlapecka,podle kardiolozky jsou prognozy snad dobre,pry se uvidi jak se bude v prubehu tehotenstvi vyvijet to jeho male srdicko.mate s tim nekdo zkusenost take.i snad s operaci srdicka po porodu miminka?dekuji za rady a nazory.

svaca85
8. srp 2018

Mne cca ve 20.tydnu těhotenství zjistili, že budeme mít miminko se srdeční vadou - atresie plicnice. Byl to šok, ale rozhodli jsme se mimi nechat, i když nám bylo nabízeno přerušení těhotenství. A teď mi tu běhá 2,5 leta čertice, která má za sebou sice už 2 operace, ale kdo o její vadě neví, tak by ho to ani nenapadlo, jaký je to malý ďáblík🙂 Pokud se budete chtít na něco zeptat, klidně napište, jinak ještě doporučuji skupinu n fb Srdickari, jsme tam rodiče dětí s nejrůznějšími srdečními vadami a člověk se tam dozví spoustu informací.

alnaa
8. srp 2018

Ahoj holky,ve 21. tt zjistili,že malý má vadu srdíčka,zůženou jednu tepnu a čekalo se,až porodím jak se to bude dál vyvíjet. Dnes má malý 3 roky,vada je minimální,jezdíme 2x ročně na kardiologii na kontrolu. Nevím jakou vadu mají vaše miminka,ale věřím,že to dobře dopadne. Ty nervy a obavy do porodu byly hrozné,ale u nás vše dobře dopadlo. Přeji vám,ať jsou i vaše miminka v pořádku 😍

avestsikova
8. srp 2018

@em29 nevím jakou vadu, ale u naší malé diagnostikovali nedomykavost aortalni chlopně. Dr. mi řekla, ze se to může ještě do konce tehu změnit, nebo par dni po porodu, nebo časem a nebo taky ne a musela by na operaci. Ted na 10 měsicich ji kardiolog již vyřadil s tím, ze je v pořádku 🙂

emamaira
8. srp 2018

Nam diagnostikovali v 22 tydnu 2 vady, po porodu se ukazalo, ze je to komplex 3 vad. Vady jsou dobre operovatelne. Malemu je 7 mesicu ma za sebou 2 operace, prvni byla v Motole uz dva dny po porodu. Na jednu stranu bylo fajn, ze jsme to vedeli a po porodu nas to neprekvapilo, pocitala jsem s tim, ze se z nemocnice hned tak nedostaneme, vse jsem nastudovala. Muzu se zeptat, jakou ma miminko vadu? Byla jste na genetice? Drzim palce, at se srdicko srovna a je to v poradku 🙂

em29
autor
9. srp 2018

@emamaira nam rekli ze ma asymetrii srdecnich komor pricemz leva je mensi a nedomyka v ni chlopen a jeste ted na posledni kontrole nam rekli ze ma zuzeni na aorte a s tim bude muset jit hned po porodu na operaci.

em29
autor
9. srp 2018

@avestsikova to vam preju takove dobre zpravy my mame stejne.ma levou srdecni komoru mensi s nedomykavosti chlopne a rekli nam stejne co vam jen ted na posledni kontrole jeste rekli ze ma maly zuzeni na aorte a s tim bude muset jit hned po porodu na operaci.kdyby se to vystribrilo jako u vas ze by zadnou operaci nepotreboval to bych byla statstna kez by...

avestsikova
9. srp 2018

@em29 tak držím palce 🙂

emamaira
9. srp 2018

@em29 tak to mame podobne vady, se zuzenou aortou prave byl na operacich. Stejnou asymetrii komor nasemu take v tehotenstvi nasli, ale jeste v prubehu tehotenstvi se to srovnalo, resp. nema asymetrii jako takovou, ale je to dusledek defektu komoroveho septa, plus ma celou vadnou jednu chlopen. Nejlepsi je rovnou rodit v motole, kde budou miminko rovnou i operovat. Je to tam moc fajn, vsichni vstricni a opravdu odbornici. Znate skupinu Srdickari na fb? Skvela skupina, je tam spoustu rodicu se zkusenostmi. Drzim palce, kdybyste chtela neco vedet, klidne mi napiste sz.

nikyselen
9. srp 2018

Ja te chci uklidnit,necetla jsem ostatni prispevky ani nevim co mate za vadu.
Me na vadu prisli v 8mes.Nebyli si jisty co to je.Nakonec mela "nepravidelnou srdecni systolu,nezarosle dirky na srdicku.Napojena na jip,sledovana na kardiu.(pred 8mi lety)doma holtra,aby se videlo jakou zatez srdicko snese,vyhlidky nebyly ruzove...
no nyni mam plne zdravou slecnu, ktera nema zadny pozustatek.. od 4 let neni ani sledovana na kardiu

jitaha
11. srp 2018

U 1.dcerky, dnes už skoro 7let, jsme o vaše nevěděli. Až když se narodila a měla nějaké komplikace. V 7m operace, ve 2r celková korekce. V tu dobu jsem byla 19tt. Starší na sále a já na echu, kde mi oznámili, že i mladší bude kardiak. Ta zatim bez operací, vývoj vady se sleduje.

jitaha
11. srp 2018

@em29 na fb je skupina "srdickari", tam ti rodiče poradi s konkrétní vadou, napíšu zkušenosti. Je to taková velká srdíčkovou rodina ❤

andrea0704
11. srp 2018

Ahojky maminky ... mému 4 měsíčnímu synovi zjistili valvarni stenozu plicnice 20/10 máte zkušenost ? Děkuji předem za odpověď