Stává se vám, že v plíně najdete nestrávené jídlo?

luthien.k
15. čer 2010

Holky, stává se u vás taky, že v plíně najdete naprosto nestrávené části jídla? U nás je to dost často, zapomněla jsem se zeptat doktorky... Třeba když mu dám vařenou mrkev do ruky, tak jí s chutí sní, ale v plíně jsou ty rozkousané kousky úplně stejné, jako kdyby je vyplivl z pusy 😕 A tak je to se vším, co mu dám tuhé, co musí kousat. Není nějaký problém v trávení třebas? Určo se zeptám doktorky (teď tam není), ale kdybyste to už nekdo řešil, byla bych ráda... Díky.

latvia
15. čer 2010

pokial ti prospievA a nema nejaku zvlastnu stolicu(slizku mastnu, zapchajucu zltu) tak by som to neriesila....zelenina sama osebe je zle spracovatelna, casto vychadza von tak ako sa dostala dnu 😉 (vid priklad kukurica 😀 )

luthien.k
autor
15. čer 2010

latvia, díky. No, včera po zvážení doktorka nic neříkala, nicméně je dost hubeňour, v roce má 8,8 kg, přibral jen 30 dkg od deseti měsíců (ale já jsem taky střízlík a mm byl do dvaceti taky vyžle...). Momentálně má hleny ve stolici, ale to je nejspíš rostoucími zuby...

moravanka
15. čer 2010

luthien, u nas je to taky tak. 8800 g (a 80 cm) mela ta moje myska pred tydnem, to ji bylo 13 mesicu a 11 dni.
podle nasi naloze v plince je jasne, co bylo den predtim k obedu. taky jsem si myslela, ze treba netravi a proto je tak chuda, ale pry je to normalni.

berenika39
15. čer 2010

@luthien.k ahoj, a není to spíš tak, že to ještě pořádně nerozžvýká, tak to prostě proběhne trávícím traktem tak, jak to spolkne? petr než pořádně začal kousat, myslím důkladně, stoličkama, tak jako dospělí, měl ve stolici taky kde co, šlupky z hrozna, mrkev,kukuřici, ale teprve nedávno začal fakt důkladně kousat a je to ok. jen tedy nemám 100% kontrolu,nenosí plínky, ale i ve wc je to poznat 😝 😝 😝

luthien.k
autor
15. čer 2010

@berenika39, no, nemá ještě žádné zadní zuby, čtyřky mu právě rostou, takže to moc fakt nerozžvýká...
@moravanka, no jo, nemáme holt žádné Michelliny 🙂 Všechny kamarádky vždy povídají, jaká je to vyžlička a on proti ostatním opravdu je 🙂 Ale aspoň se neudřeme, ne? 😀
No docela jste mě uklidnily zatím 🙂

luthien.k
autor
15. čer 2010

Hele, a když to zatím takhle prochází tím trávením, pak je asi blbost snažit se dávat vše na kousky, raději asi kašovité a do toho sem tam kousek, co myslíte? Aby z toho to tělíčko vůbec něco mělo...

kefin
15. čer 2010

ahoj, tak tohle téma mě taky zajímá, protože malá nemá ještě vůbec žádné zuby, ale jídlo jí dávám pouze rozmačkané na kousky a hodně toho vyjde ven ve stejném stavu jako dovnitř, tak abych ji zbytečně neochudila o nějaké živiny. ☹

jinak ale to jídlo sní v pohodě i bez zubů 🙂

luthien.k
autor
15. čer 2010

@kefin ahoj, dlouho jsme se na MK nepotkaly 😉 U nás to taky v pohodě sní, jen prostě o ty živiny mám obavu... Holt asi nejlépe probrat s pediatrem

kefin
15. čer 2010

ahoj, Luthien, to máš pravdu, že jsme se tu dlouho nepotkaly, já sem chodím koukat, ale moc nepřispívám ☹
Tak se zeptej doktora a napiš, já se taky zeptám a porovnáme, co nám řeknou. i když malá je spíše cvalík- 9600g, tak snad si tělíčko vytáhne z jídla, co potřebuje 🙂
Koukám, že už máte rok, můžu se zeptat, co dostal malej k narozeninám, že bych se třeba nechala inspirovat 😀

morgan
15. čer 2010

Ahoj, tak můj syn má taky nestrávený všechno možný, hrášek, kukuřici, mrkev a další, a to má už 16 zubů, takže kouše dost. Doktorky jsem se ptala a no a skoro se tvářila, že jsem blázen, že je to normální 😝

zuza.m
15. čer 2010

no my si tam najdeme tiež všeličo 😅 .zubky ma všetky tak že kusat by aj mohol..a aj tak sa mu niektore časti proste nestravia..kukurica hrozno mrkva rajčinove šupky.to som sa celkom naplašila že čo to tam ma krvave. 😅 ale naštatsie len rajčinka.ej to nnormalne ..

luthien.k
autor
15. čer 2010

Tak jsem ráda, že to není jen u nás 🙂 Já totiž obvykle jiným dětem do plínek nekoukám, není to na můj žaludek 😝 😅 😀

latvia
15. čer 2010

na "vysosanie " zivin to nema vplyv, telo je dostatocne inteligentne na to aby si vedelo vziat ziviny aj z nerozhryzenej stravy 😉

marty2008
15. čer 2010

Mi to taky mame hlavne kousky mrkve 🙂

adka48792
15. čer 2010

pripájam sa ja to tiež obcas nachádzam v plienocke a je pravda že najviac viem identifikovat tu mrkvvicku.. 🙂 🙂 🙂

carodejnice
22. čer 2010

Ahoj, jsem ráda, že jsem narazila na tohle téma. Včera jsem totiž zrovna našla v plínce čočku ve stavu, kdy bych jí mohla vyklepat a znovu nandat na talíř 😀 Nenapadlo mě, že bych jí měla rozmačkat, když jí tak krásně papal celou a chutana mu 🙂
Holky, co vaříte k obědu ročním prckům? Mě ty moje zeleninky už nechtějí vůbec jíst, spíš chtějí skleničky, ale kde bych na to měla brát? Já vařím zeleninu s masem a rozmačkám vidličkou, no je fakt, že je to pořád to samé 😖 Já mám ještě problém, že oba jsou spíš nejedlíci, ale Vojtík alespoň projevuje zájem o jídlo (hlavně o to, co má někdo jiný) a Viktorce je jídlo tak nějak jedno. Zoubků taky moc nemají - syn 8 a dcera 4.
Jo a buďte klidné, moji v roce nemají ještě ani 7,5 kg 🙂

luthien.k
autor
22. čer 2010

Tak to je u nás to samé, já mu poslední dobou musím domácí jídlo míchat s kupovanou skleničkou, aby to jedl! Když je tam alespoň třetina skleničky, tak si to dá s chutí, je to potvorák 🙄 Takže za sebe fakt nevím...
Zubů mají dost a navíc to o nich není 😉
Jinak u nas se ty kousky spravily s tím, jak přestal mít průjmík kvůli zubům. Ne že by nebyly žádné, ale je vidět, že trávení už zase funguje lépe 🙂

neu.sona
22. čer 2010

Ahoj holky, tak my máme 16 zubů!! Matýsek bych řekla kouše docela hodně, ale stejně máme v plínce nestrávené jídlo. Docela mě to vždycky vyděsí, ale vidím, že je to asi normální. Mně Matýsek nechce jíst zeleninu s masem vůbec! Ani skleničku ani domácí. Takže začínám dělat lehká jídla jako nám. Třeba včera měl hovězí maso na cibulce, podušené, skoro to bylo neosolené, pro nás fuj a on si hrozně pochutnal s rýží 🙂. Ty děti jsou hrozné 😎

neu.sona
22. čer 2010

A my máme v roce 10,8kg porodní váha 3,910kg 😎

pampalini
28. led 2011

Ahoj, mám takový dotaz ohledně stolice ročního dítka. Synovi je rok a skoro měsíc. Asi do toho roka měl obvykle taková "normální" většinou hnědá hovínka i bobkové konzistence. Teď už asi třetí týden má většinou žlutá mazlavá (skoro jako u kojeného dítěte) hovínka. Žádné problémy s přibýváním nemáme má 9,5 kg a dále prospívá. Přibližně na tom roce mu začaly růst provní zoubky, myslíte, že je to tím? Případně čím to je? Opravdu jiné obtíže nemáme, jen mi to přijde divné a nechci nic zanedbat 😒

pia22
28. led 2011

@pampalini ano, moze to byt zo zubkov. Nas maly mal cely mesiac pred dvojkami hnackovitu a dalsi mesiac pred stolickami tvrdu stolicu. Nepomahala ziadna uprava stravy. Ak by sa pridruzili aj ine traviace priznaky chodte k pediatrovi na odber vzorky.

sisiska
23. led 2012

mamicky, moze byt takato nestravena strava v stolici aj u 2-rocneho dietatka? tiez tam obcas najdem mrkvu, hrach, pomaranc...a neviem, ci je to ok...

nae
23. led 2012

@sisiska Jasne, bezne je tam napr. kukurica, alebo nejaky vacsi kusok, hrasok apod.

sisiska
26. led 2012

mamicky, nasa mala jedla vcera asi 2 hranolky a dnes rano mala kusok zemiacika v stolici, moze prejst do stolice tak rychlo nestravena potrava? a moze sa stat, ze hranolcek dietatko nestravi?

sisiska
28. led 2012

mamicky, a su tie nestravene zvysky v poriadku este aj v dvoch rokoch? napr. ta mrkva, hrasok, atd.

sisiska
13. únor 2012

baby, ten nestraveny hrasok mavaju vase dietky cely alebo len supky? nasa mala mala teraz uplne cele tie "bobulky" hrasku...

timbouctou
13. únor 2012

@sisiska zůstaň v klidu, naši nenažranci dokážou sníst a poté vykadit i kousek párku. Ten starší je dokonce takový frajer, že to i vyzvrací vcelku 😝 🙄

timbouctou
13. únor 2012

@sisiska a to mu jsou 4, ve dvou je to naprosto normální, ono jim to chutná tak hltaj a nekoušou.

zuzulienaba
14. únor 2012

ja si tiez myslim, ze je to v ok, nas ma 2 roky, a tiez vykaka nestravenu kukuricu(cele zrnka)🙂, mrkva je jasna, hrasok, supky z paradajky atd. Je zdravy, boli sme aj na vytere. Pokial stolica nezapacha tak kyslo a nie su v nej hlieny, tak nam nasa pediatricka povedala, ze je to uplne v poriadku

sisiska
14. únor 2012

@zuzulienaba a ten hrasok tiez cele zrnka vykaka tvoj drobec?