Stolice u miminka - celý týden nekaká

radecek2018
8. čer 2018

Ahoj maminky 😻 , mám 2 měsíční miminko a jsme na MM a máme problém se stolici .. třeba 7 dni se nemůže vykakat .. měl to taky někdo? A ještě necháváme třeba miminko vyplakat? Kdyz vše má a vynucuje si vztekáni?

lenicka2323
18. říj 2018

@linee no s tim pitim jak kdy je fakt ze ted piji méně ale myslim že ty 2l za den vypiju

linee
18. říj 2018

@lenicka2323 tak to bude tou stravitelnosti. Vyckej jeste tyden, aby te dr.nehnala zbytecne na detskou chirurgii. Ja tam cekala s malym 3 hodiny (nekakal 14 dni) a pak se jim primo na sonu bricha predvedl v plne krase vcetne "pomalovane" zdi a pristroje...😂 pokud mas hodne pocurane pleny a je jich dost a jinak vypada byt mala ok, bude naprosto vse ok. Hlavne nezanedbavej i svuj pitny rezim😉

linee
18. říj 2018

@lenicka2323 kazda jsme jina,ale u mne se ukazalo,ze kdyz mene piju,mam mene mleka a.maly nekaka i kvuli tomu,ze nema co.
Jeste je moznost nechat zvazit miminu dr.nebo si treba na tyden pujci vahu a uvidis.

lucka662006
18. říj 2018

@letadylkokane Mám dvě děti 21 měsíců od sebe a mladší byl nespavec. Věřím tomu, že miminka vědí, do čeho jdou, ještě než se narodí. Když máte 21 měsíční batolátko, které se potřebuje maximálně rozvíjet a k tomu měsíční miminko, které potřebuje skoro celý den chovat, mazlit a uspokojovat běžné potřeby, a ještě domácnost a taky sebe, nemůžete miminko, které je nespavec, a je nespavec, stále celý den nosit na rukou. Když ho odložíte, začne plakat, i takové děti jsou (nic proti nim, je to prostě tak). Chystáte 3x denně různé jídlo pro sebe, 21 měsíční, kojíte, hrajete si s batoletem, přebalujete dvě děti, myjete nádobí, perete a žehlíte, vysáváte, chodíte ven s kočárkem, uspáváte po obědě, na TV se nepodíváte, jak je rok dlouhý. Celý den uspokojujete na střídačku potřeby obou dětí, žádný čas pro sebe, výčitky, že se jednomu nebo druhému nevěnujete 100% času. Do toho můžete mít třeba i třetí dítě. Občas se prostě stane, že mladší brečí a rodič ihned nepřiskočí a nezačne nosit. Nikdo to tu snad nedělá schválně.

lucie01
18. říj 2018

@lenicka2323 mě Dr. říkal, že pokud je prcek plně kojeny nemusí kakat i 10 dní. Pokud ji neboli bříško, vůbec bych to neřešila a dala tomu ještě pár dní 🙂

lenicka2323
18. říj 2018

@linee u dr jsme byli včera a mala pribira furt skvěle z nemocnice jsme sly mela 2740g ted bude mit 2.11 4 měsíce a váží 6453g ptala jsem se na to doktorky a take říkala ze to je v pořádku ze kojena mimca to tak maji ale stejne me to znervoznuje no 🤔

lenicka2323
18. říj 2018

@lucie01 právě dr mi to také rikala ale stejne me to pláši je to naše první mimčo tak je vše hodně nové a člověk chce pro ni to nejlepší

zrzeckas
18. říj 2018

My museli trubickovat a vse bylo ok, trubicky doporucuju, kupuji se v lekarne a dokonce se za x let nezmenily

zrzeckas
18. říj 2018

A mala plakala kvuli tomu, ze ji boleli brisko, protoze nekakala a pak kdyz ji nestacilo mleko, takze jsem ji dokrmovala

lenicka2323
18. říj 2018

@zrzeckas nad mlékem jsem taky uvazovala ale prijde mi ze ho ma dost neplace a pribira

linee
18. říj 2018

@lenicka2323 tak to zpracuje.Moje dr.ma jinak take 10 dni jako horni hranici,pak nas teda poslala na chirurgii

linee
18. říj 2018

@lenicka2323 tak to ti pribira ukazkove, to nema ani muj v 5 mesicich🙂) Takze se toho neboj, ale ber to pozitivne - usetris za plenky🙂)) je to tedy ok, hlidej si tekutiny a pokud by se nic nezmenilo ani za tyden, klidne zavolej dr. a zeptej se. Ale spise to bude opravdu trovenim. Detsky organizmus je maly zazrak, co vse umi. Treba zase roste, takze to vse rozlozi a vse zustane v tele. Az ji budes prebalovat pokakanou az na vlasech, tak si na tyto dny vzpomenes😉 (jinak rozumim, co myslis, jen jsem chtela trochu odlehcit).

lenicka2323
18. říj 2018

@linee Ju, pribira krásně na to jak byla droboučka tak je to uz kus zensky 😂❤️to jo je pravda ze to tu uz bylo tyden nekakala a pak to mela fakt az ve vlasech to jsem teda koukala😊😂

lenicka2323
21. říj 2018

Tak jsem myslela že u Natálky přes víkend proběhne kakání ale stále nic jen prdi a prdi zkousela jsem na radu strčit teplomer do zadečku ale take to nezabralo tak nevim jestli teda vse tráví jelikož neplace je furt spokojená a vysmátá.

normalnimatka
21. říj 2018

@lenicka2323 kdyby jí něco trápilo, tak to určitě dá najevo, to se neboj;) Já bych si vážila toho, že mám pohodový přebalování (v mým případě látkový:D). do těch 10 dní fakt neřešit. pak ještě pohledat, dokdy je to ok. já myslim, že známá mi říkala, že její prcek kadil pravidelně jednou za 2 tejdny snad...kojenej. a jako nou problém. a pokud máš pocit, že to je blbě, můžeš se krmit laktobacilama, to by mohlo pomoct. ale jako pokud to mlíko fakt stráví beze zbytku, a tudíž tam prostě nemá, co vylučovat, tak to efekt z tohoto hlediska mít nebude:D

lenicka2323
21. říj 2018

@normalnimatka právě jde videt ze je spokojená, veselá a cetla jsem ze nekdy mimca kakaji treba i po 21 dnech no ale stejne me to pláši 🤔

normalnimatka
21. říj 2018

@lenicka2323 tak neplaš. bude ještě tisíc a jedna takovejch věcí. každý dítě je jiný😉 užívej mateřství a nedělej si problémy tam, kde nejsou🙂 kdyby holčička v pohodě nebyla, fakt ti to dá rychle najevo. z tohohle hlediska teda určitě.

betelgeuzz
21. říj 2018

@lenicka2323 chápu, že to děsí, ale užívej si spokojené miminko. Až to spustí, tak se nejpíš budeš divit, kolik toho bude 🙂 Ještě u nás pomohlo při velkým intervalu dát malou nad misku, nočník, vzít do klubíčka a zatlačit břichem, jakoby zatnout. Holky pak zatlačily taky a buď se vyčuraly, nebo i vykakaly.

lenicka2323
21. říj 2018

Asi máte pravdu že si to mám užívat ale je to první ditko tak mě pláši kde co a je mi jasné že až to přijde tak se máme na co těšit 😂🤔