Stoptussin sirup, 4m. miminko. Jaké dávkování?

denise095
2. dub 2023

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda tu někdo použil tento sirup a jak bylo dávkováno. K doktorce jdeme až v úterý malá má suchý kašel a chtěla bych ji nějak ulevit.

Děkuji

tereza0111
2. dub 2023

Vyrobce uvadi, ze je az od 6 mesicu. Bala bych se dat (zasadni je asi hmotnost miminka),

U starsich deti ho pouzivam na noc, kdyz je to hodne zle. Nema snad nijak lecebnou funkci, jen kasel utlumi aby si nemocny odpocinul a nebyl celou noc vzhuru se zachvaty kasle. Hodne pomahaji pripravky typu fenistil, Aerius, ale to je take az pro vetsi...

Zkus zvhlcovat vzduch, naparovat (misa s horou vodou, idealne jeste nejake kapky typu eukalyptus do toho, pres hlavu plena a dychat to, pokuste se nejak...), a jestli je to neunosne tak bud pohotovost nebo doktorka v pondeli, ale sama bych se malinkemu miminku davkovat lek neodvazila

palja
2. dub 2023

@denise095 já jsem tak malá dceři dávala fenistil kapky. Vypočítat podle váhy, tenkrát jsem dávala 2-3 kapky, to mi doporučila sama dr.

denise095
autor
2. dub 2023

@tereza0111 @palja Tak dekuju za rady .. raději počkám 🙂

stef9328
2. dub 2023

Lezeli jsme v nemocnici jak malemu byly 3m a davali mu stoptussin sirup. Takze uplne vklidu 😊

stef9328
2. dub 2023

@denise095 a davali mu 1,25ml, pak jsem doma davala.

zmrzlinka
2. dub 2023

@denise095 můžeš jí ho dát.Kolik váží?V nemocnici se dává běžné malym miminkům.

zmrzlinka
9. dub 2023

@denise095 dáva se v nemocnici běžne.Podle váhy.

denise095
autor
14. dub 2023

Ano nakonec jsem dala i já 🙂