Strach z mentální retardace. Nejsem zbytečně hysterická?

slaminka43
6. kvě 2022

Ahoj maminky. Můj příběh bude trošku delší. Už od začátku těhotenství bylo špatně spoustu věcí. Čekala jsem dvojčata ale ve 12 týdnu jedno přestalo "žít" a vstřebalo se. Pak jsem měla hypertenzi (vysoký tlak), s tím do toho přišla i tehotenská cukrovka a nakonec byl porod akutním císařem ve 39tt. protože malého přestala vyživovat a okysličovat placenta. Po porodu měl 2670 a uhrál na 2310. Když ho konečně vyndali z inkubátoru a začal přibírat tak mu na kontrole ledvinek našli na jedné cystu.(ne velkou) tak mu vzali krev a zjistily že má špatnou funkci ledvin. Tak ho odnesli na jip a zavodňovali. Když mi ho dali zpátky, musela jsem hodně kojit a pak ještě přikrmovat.miminko mi ted hodně spí, a kolikrát když ho jdu kojit tak jen kouká a vůbec nechce bradavku. Skoro vůbec nepláče. Na krmení ho musím budit a většinou vypije dost málo. Jakoby neměl zájem. Doktorky říkají že apatický není al že je jen hodně spáč. Začínám mít strach že by mohl mít nějaké postižení na které teď doktoři nepřijdou. Měla jste to taky některá ? Takhle spavé a neplakavé miminko ? Zatím jsou jen samé potíže. Ještě nás ani nepustily z porodnice. Nejsem zbytečně hysterická ?

veritanas
6. kvě 2022

@slaminka43 dcera na první tři měsíce ani jednou nezaplakala, ani jednou... A vždycky se najedla a spala tři hodiny a tak pořád dokola. Ani jsem nevěděla, že ji mám... Byla vzhůru třeba jenom tři hodiny z celého dne, a je v pořádku ..

gbp
6. kvě 2022

@slaminka43 dcera se narodila driv o 5 tydnu, vazila 2530 g. nejmin 2 mesice taky vubec neplakala, na jidlo jsem ji musela budit, mela i zloutenku, s kojenim jsme dost bojovaly. podle me se nechteji vysilovat jeste placem. dcera je uplne v poradku👍 nemej zbytecne obavy predem, navic by stejne nic nezmenily. a miminku vic pomuzes, kdyz budes v klidu a das mu vse co potrebuje ❤️ at jste brzy v poradku doma 👍

cilkat
6. kvě 2022

Jsi ještě v porodnici, máš rozhozené hormony, jsi úplne v nové situaci a navíc ten porod taky šok... Zkus se zklidnit. Zkus myslet na sebe - co bys chtěla, co by ti pomohlo... Já vím, že v tý porodnici je tohle fakt těžký... Ale přijde to. A obavy se pak zmírní.
Řešit mentální retardaci teď je fakt brzy. Nikdo ti jí nedokáže potvrdit ani vyvrátit ještě zhruba dva roky.
Mám dva syny. Starší byl brečivé (či spíš ječivé) miminko, které jsme neustále musela mít přímo na těle, houpat, uklidňovat... A vlastně spal docela mizerně. Má diagnostikovaný vysokofunkční autismus bez mentální retardace (takže pravděpodobně z něj bude jednou úplně běžný dospělý s nějakým tím "papírem" navíc). Mladší syn byl kliďas, co většinu dne prospal, a je zdravý.
Myslím, že tvůj malý hodně spí proto, že i pro něj byl porod šok. Je malý, bojuje s adaptací "tady venku"... a prostě nezbývá energie na nějaké brečení. Však ona brzy přijde 😉 .

teryem
6. kvě 2022

Malá mi jakože zaplakala nějak výrazně až asi v 5 měsíci... A ze začátku jen koukala, najedla se a spala.. Určitě neplas 🙂ať jste v pořádku ☺

izzylka
6. kvě 2022

Naše malá se narodila jen 5 dní před termínem a je to to nejhodnější miminko co znám. Jsou ji zítra 4 měsíce a spinká celou noc, často spinká i přes den, zabrečí tak 1x za dva dny, jinak se furt směje . Prvních 14 dní jsem ji na jídlo musela budit a přemlouvat ji, jinak by furt spala. Pak se to trochu srovnalo a na jídlo se většinou hlásí pravidelně. Narodila se s 3 kilama a 50cm a zdála se mi tak hrozně maličkatá 🙈 na posledním vážení před 3 týdnama měla už 6.5 kila a skoro 60cm 🙈 hrozně rychle roste, krásně pase, žvatlá 😂
Mám ještě 5 letého syna a ten byl pravý opak...furt brečel, skoro nespal...věčně nespokojené miminko byl....a věř, že si teď to hodné miminko hrozně užívám...takže doporučuji hodit se do klidu a užívat si to, že máš hodné mimi.. ono se to taky může klidně za pár dní změnit a už takovou pohodu mít nebudeš 🙈🤣

felixfelicis
6. kvě 2022

Je malinky a takova miminka jsou spava, musi nabrat silu. Je normalni ze potrebuje na kojeni budit. Neboj se, vsechno je urcite v poradku🍀

evik19
6. kvě 2022

Kamarádka měla takhle spavou holčičku, která se ani kojit nechtěla, kolikrát i kamarádka pomalu zapomněla, že ji vůbec má. První měsíce na mateřské se vyloženě nudila. No, teď je holčičce 7, je chytrá jak opice a v klidu není ani 10 vteřin v kuse, takže bych se fakt nebála.

jancabr
6. kvě 2022

Starší dcerka měla dlouho žloutenku a byla dost spavá. Později se to zlepšilo, ale i tak je poměrně klidná a velký spáč. Jsou jí tři roky a je v pohodě

daasqua
6. kvě 2022

Dcera byla taky hodně spavá, nesála, jen maximálně zadudala, ani 3 LP s ní nehnuly. Krmila jsem ji ze začátku hodně stříkačkou s odstříkaným MM, protože taky pomalu přibírala a já mlíka měla jak pro celou porodnici.

dominge
6. kvě 2022

@slaminka43 držím ti palce, vím jak je to těžké. Já také dvojčata, porod ve 34 týdnu, jeden měl 1500g a druhej 1700g.kojila jsem, nepribirali, takže ještě museli dostávat nějaký extra vitamíny. U toho lehčího jsem se něčeho také obávala. Furt spinkal a jedl méně. Naštěstí jak rostou, tak vypadá, jak zdravý kluk. Drž se a snaž se myslet pozitivně 🍀🍀🍀