Střevní chřipka u 8měsíčního dítěte, máte zkušenost?

sjuzalinka
10. dub 2015

Nejspíš jsme se s malým - 8měsíců - chytli střevní chřipku - já zatím 1x zvracení, malej taky 1x zvracení. spí. Na jednom portále jsem se odčetla, že máme s kojencem jet hned na pohotovost, ale už tam není napsáno s jak starým kojencem - ještě kojím, ale jí běžně příkrmy i pije vodu/čaj, tak bych zatím nikam nejela. Co si o tom myslíte a jaké máte zkušenosti u svých dětí? Děkuju

mandala
10. dub 2015

Pokud nezvrací v jednom kuse, tak je zbytečné ho trápit nějakým vyšetřením. Nasadila bych dietu, ideálně hodně kojit, hodně tekutin a pokud nebude hůř, tak bych nikam nejezdila. 😉

sjuzalinka
autor
10. dub 2015

@mandala jo tak nějak jsem si to myslela. děkuju 🙂

terezapetrova
11. dub 2015

@sjuzalinka po jednom zvracení pokud nic jiného neni pohotovost urcite nee, ted ho spis víc hlídej, držím palce..

gwennie
11. dub 2015

na pohotovost se musí jet s kojencem az kdyz 24hodin neudrzi / nevypije zadnou tekutinu

sjuzalinka
autor
12. dub 2015

Zvracel v pátek 1x a pak už ne,ani průjem neměl. Ovšem dostal horečku, začalo to v pátek v noci, sobota celý den kolem 38, ve 2 v noci dokonce 39.2, ale po čípku to trochu kleslo, tak jsme nikam nejeli. On celý víkend hodně pil vodu, čaj a MM, tak jsem byla z tohoto pohledu docela v klidu.nechtěl nic moc jíst a špatně spal. Dnes se zdá, že teplota je na ústupu, buď blbě měří teploměr nebo byl už teď před večerním spaním bez tepoty............zato já jsem dopadla - od soboty parádní běhavka, nemohla jsem nic pozřít, únava, do toho to kojení, neustálé jeho probouzení se, jsem na odpis, zhubla jsem 1,5kg. Už před tím jsem měla méně mlíka, hodně jedl příkrmy, tak jsem kojila jen 3-4x denně a to jen tak na zaplácnutí před spaním + 1-2x v noci. V sobotu by nejradši byl u prsa furt, tam prázno, jako po hodině tam opravdu nic moc nebylo, tak ještě nervy s tímto...........dneska je to už lepší, zítra jde manžel do práce,zatím z toho mám dost obavy.........................holky děkuju za pomoc

mrkvous
29. dub 2015

holky a máte někdo zkušenosti s řídkou stolicí u kojence? chytli jsme taky virózu, doktorka říkala, že virového původu, výsledky stěrů zatím nemáme...jinak malá 3 měsíce...podobný průběh,...2x blinknutí, horečky, které pak šli dolů...na pohotovosti v sobotu, že to je střevní chřipka...průjem neměla, ale od pondělka po každém kojen světle žlutá, až fosforeskující stolička, spíš řidší,...výsledky budeme mít zítra, ale mám strach, malá začíná dost hubnout,...☹
máte někdo zkušenost, jak dlouho taková viróza trvá?