Suché prstíky, loupou se. Máte zkušenost?

leila.sayy
8. led 2010

Ahoj, chci se zeptat, mám 22.měsíční dceru a nedávno jsem si všimla že se lí loupou prstíky, má tu kůžičku suchou a tvrdou. V noci se několikrát budí a ručičkama si tře o sebe - asi ju to svědí. Máte někdo takové zkušenosti? Říkala jsem si že to snad nebude nic hrozného, ale včera mi matka řekla že když se loupou prstíky tak je to cukrovka, tak jsem docela vystrašená. Poraďte, pokud víte. Moc děkuji...

knobloska
8. led 2010

Leila mě napadla spíš lupénka anebo ekzém. Asi by to měl vidět kožní lékař.

kijonkova.k
8. led 2010

leila.u diabetu by šlo spíše jen o svědění(celé tělo,genitál),než o olupování.Dále nadměrná žízeň a močení,hubnutí,špatné hojení ranek,infekty např.v pusině....zajdi na kožní,může to být "jen" nějaká plíseň,ekzém...

leila.sayy
autor
8. led 2010

No taky jsem si na internetu hledala příznaky cukrovky a usoudila jsem že to asi ono nebude. Uvidíme přes víkned jí to budu mazat (excipial U Lipodlotio) a v pondělí zajdu k doktorce. Děkuji moc..

leila.sayy
autor
8. led 2010

kijonkova.k - koukala jasem že máte taky Karolínku které je 1rok a 10měsíců 🙂 a jste z okresu Ždár. My jsme na tom úplně stejně 😀

kijonkova.k
8. led 2010

leilo,to je náhoda a jste přímo ze ZR?My z Nového Města.Máte moc hezkou okatou slečnu 😉

Jinak já jsem sestra,ale diabetes znám spíše u dospělých než u dětí.Ale myslím,že se nemáš čeho bát,tahle nemoc to určo nebude. 🙂

leila.sayy
autor
9. led 2010

kijonkova, já jaem z Křižanova, je to jen kousek od Zr aji od Nového Města - to je opravdu veliká náhoda 😀 Já si taky nemyslím že to bude něco hrozného asi bych to neskousla. Nemíváme žádné malé problémy jako nemoc, např.chřipka, angína - od té doby co jsem ju nechala očkovat proti Pneumokoku a Meningokoku tak nebyla ani jednou nemocná a už je to tak rok. Jen nás zastihne poněkud něco většího, máme problémy s nožičkama - má je moc do O, což v tomto věku to děti mají do X, ale ted jsme zjistily že nemá jen něco dorostlého, tak jsem ráda že se to bude rovnat jak bude růst....