Suchý dráždivý kašel u 3letého syna

11112
29. bře 2015

Dobrý den maminky, prosím o radu. Syn 3 roky má už druhý den kašel.Ve čtvrtek jsme byli v nemocnici, bylo podezření na laryngitidu.Dostal inhalaci, dithiaden.Do včerejšího večera vše vypadalo lépe, ale teď už zase kašel.Nedusí se , ale stále kašle.Myslíte, že máme jet raději na pohotovost nebo počkat do pondělí?Marťina

elen222
29. bře 2015

@11112 to neporadím, jen jsem chtěla říct, že nám pomáhá hodně na kašel psí sádlo, koupíš v lékárně a natřeš na hrudníček a záda, nejlépe na noc a klidně i několikrát za den. Tak ať je malému líp!!!

vrabcak0007
29. bře 2015

no potvrdilo se to podezření? my momentálně laryngitidu máme doma..doporučeno vlhké a spíš chladnější prostředí - častěji větrat a radši prcka víc obléct..vyprala jsem snad celý byt, abychom měli každý den nějaké prádlo na věšáku doma...a na noc mokré ručníky na topení a ne moc teplo v pokoji...jinak na kašel mucosolvan nebo acc pro děti či něco podobného na zvlhčení kašle a zlehčení odkašlávání..plus máme fenistil kapičky...na zklidnění té podrážděné sliznice...ale to větrání a vlhko opravdu zabralo...

11112
autor
29. bře 2015

@vrabcak0007 Na kašel mám Mucosolvan a na noc Levopront.Jenže teď vůbec nevím jestli ten Mucosolvan dávat, protože kašel má strašně suchý a neodkašlává.Místo fenistilu nám v nemocnici dali Dithiadent.Jinak se nevyjádřila paní doktorka jestli to je laryngitida.Teď spí cca 2 hodinky, občas zakašle, ale nevzbudí ho to.

vrabcak0007
29. bře 2015

@11112 a ten mucosolvan máte od čtvrtka, už? nám to acc zabralo během dvou dní...dávám ráno a večer...fenistil 3x denně. 8kapek....a to větrání a vlhko opravdu pomohlo taky..mluvím z vlastní zkušenosti...chytila jsem to od malého taky a ačkoliv dospělí nemají tak dramatický průběh jako malé děti, tak mě to tedy celkem složilo...a to chladnoa vlhko mi udělalo moc dobře a malému také...

11112
autor
29. bře 2015

Mucosolvan od čtvrtka, první začal vykašlávat hezky, ale od včerejška zase suchý.Píšete, že jste to taky chytla tak to se těšíme, protože od středy mám nastoupit do práce a tak i přemýšlím, jestli pokud nás pošlou do nemocnice, jestli tam může zůstat i otec místo maminky?

vrabcak0007
30. bře 2015

třeba se vám to vyhne..držím palce 🙂 určitě by mohl v nemocnici zůstat i tatínek..prčo by nemohl? ale snad na to nedojde..držím palce 🙂

p_etula
30. bře 2015

Syn taky trpí na laryngitidy - naštěstí jsme to vždy zvládli doma. Kromě již zmíněného je opravdu účinné hodně ochladit krk. Když bylo nejhůř a nic jiného nebylo tak jsme přikládali i zmraženou zeleninu. Jinak třeba kostky ledu do pytlíku a udělat zábal krku.Držím palce ať to zvládnete bez nemocnice.

vrabcak0007
30. bře 2015

jj..priessnitz zábal doktorka taky zmiňovala...ovšem s tím, že uvidíme, jakou budeme mít úspěšnost, protože malé děti si ho dost strhávají..to byl i náš případ, takže jsem to nezmiňovala, mi to vypadlo, protože jsem ho zkoušela jen dvakrát 🙂

11112
autor
30. bře 2015

Dobrý den maminky, děkuji za rady, zábal neuspěl, taky si ho strhával.Do nemocnice naštěstí nemusíme.Máme slabý zápal plic. 😖 Bereme antibiotika, naštěstí nám rychle zabírají a hrozný kašel ustává. Martina

vrabcak0007
30. bře 2015

to tedy nic moc, ale aspoň už víte, kde je zakopaný pes.. nedopadlo to úplně nejhůř a co je nejdůležitější, léčba zabírá..tak přeju brzké uzdravení 🙂

p_etula
30. bře 2015

Také přeji ať je malý brzy fit 🙂

11112
autor
30. bře 2015

Maminky moc děkuji.

billi
8. kvě 2018

Máte tu některá zkušenost? Syn (3,5 roku) od soboty kašle. Nekašle nijak moc, ale když se rozkašle, tak končí tím, že se úplně zajíkne, jako kdyby se dusil. To dělá tak 1x do hodiny a při spaní víc. Nemá teplotu, jinak je úpně v pohodě. Na kašle jsem u něj zvyklá, ale tohle zajíkání obvykle nedělá. Uvažuju, co dál. Pohotovost? Zítra doktorka? Neřešit a léčit podle obvyklých zvyklostí?

calvac
8. kvě 2018

@11112 byla bych v pozoru,v horsim propade pohotovost. Nam pomaha Pleumolysin a Codein,oboji na predpis. Muj syn ma lehke astma. Zitra bych vyrazila k lekari.

calvac
8. kvě 2018

@billi mam bohatou zkusenost,syn lehke astma a kasle stalesyn,pri nemoci hororovy suchy kasel,pomaha jen Pleumolysin a Codein,oboji na predpis. Zitra bych sla k lekari,dnes bych zustala v pozoru.

billi
8. kvě 2018

@calvac on právě taky mívá hororové kašle. Letos v zimě jsme byli 3x na pohotovosti, kde doktorka říkala, že něco podobného už dlouho neslyšela. Teď právě kašle málo, proto jsem zmatená, kdyby kašlal víc, tak už jsem nasadila Pleumolysin, ale ten dávám jen když má nejhorší fáze kašle (několikahodinový záchvat kašle bez úlevy). Aktuálně mě nejvíc vykolejilo to zajíknutí na konci, což obvykle nedělá.