Suchý, dráždivý kašel u 6letého. Jak jej utlumit?

dancas87
31. říj 2023

Přeji hezký den, nemáte někdo nějakou radu, jak utlumit dráždivý kašel? Syn,6 let, druhý den od rána prakticky bez prestávky kašle. V noci téměř ne, dávám mu tussin. Dnes jsem mu ho dala už 2x a bez většího efektu. Hodně pije, zvlhčujeme vzduch i nos (rýmu skoro nemá), dala jsem mu cibulovou šťavu. Teď jsem ještě uvařila bylinkový čaj s medem a odpoledne mu zapnu inhalátor. Pořád si stěžuje, že ho něco lechtá v krku. Už nevím, jak mu pomoct 🤨

zmrzlinka
31. říj 2023

@dancas87 Stoptussin sirup stě neskoušeli?

malytlustyhroch
31. říj 2023

@dancas87 mne i diteti lip nez tusin funguje fenistil v kapkach a caj se slezoveho kvetu pres den (nebo pantenol nebo islandsky lisejnik, proste neco co tem sliznicim pomuze se uklidnit). Ale ty rana pri /po nemoci byvaji hrozna i u nas 🙁

petramana
31. říj 2023

protazin, stoptusin, fenistil,... neco z toho zkuste

ada22
31. říj 2023

Fenistil a olejový zábal. Na pánvi nebo v hrnci zahrejes olej, pak do něj polozis starou bavlněnou látku a prilozis na hrudník v teplotě, aby jsi dítě nepopalila, přes to igelit a další látku nebo ručník.Je to mega patlani, ale pomůže to ze suchého kašle udělat vlhký. Dcera kašlala až se z toho dávila, naštěstí už z toho vyrostla.