Suchý dráždivý kašel ve spánku

zuzanaburesova
5. únor 2018

Maminky prosím poraďte něco osvědčeného na suchý dráždivý kašel ve spánku.Synovi je deset měsíců.Dnes jsem navštívila dr ale bohužel naše do zítřka není tak jsem musela jít vedle z čehož jsem nadšená nebyla.Takové rychlo vyšetření jsem snad ještě nezažila a rada taky žádná.Syn kašle opravdu převážně jen když spí.Dneska kašlal dvě a půl hodiny v noci a to jsem mu dávala sinecod. Ted po obědě usnul a také stále kašle.Prosím o rady co na to zabírá aby se v klidu vyspal.Moc Vám děkuji Zuzka

odula
5. únor 2018

no kapy s derivatama morfinu jsou asi mimo misu 😁 takze nám spolehlivě pomáhá zvlhcovac vzduchu. pak tymián s medem... ale nevim jestli malej uz muze med. priesnitz,ten strasne moc:
http://www.rehabilitace.info/lazne-lecba/priess...
,stava z cibule (ta se dá i s cukrem). tolik asi z "babskych" rad. zvýšená poloha. a jitrocelovej sirup . a trpělivost 😉 hodně zdraví.

hojda
5. únor 2018

od roku se může dát mišpulníkový sirup, zrovna na ten dráždivný noční, dceři hodně pomáhal. pak ještě lišejníkový z dm, ale nevím od kolika let je.

danule78
5. únor 2018

Nám zabírají homeopatika Aconitum, Spongia tosta.... Do nové stříkačky dáš 3-5 kuliček a natáhneš trochu kojenecké vody, tak 1 cm. Necháš rozpustit a pak miminku stříkneš koutkem úst do pusinky, aby se tím jak kdyby vypláchly ústa. To opakuj klidně každých 10min než to zabere. Nebo rozpustíš na plastové lžičce a dáš do pusinky. A zas si nachystáš novou dávku. Pro děti je většinoutak potence CH9, jinak dáváme CH15. Koupíš v lékárně. Ale někdo je proti homeo. My je používáme už přes 2 roky a nedám na ně dopustit. Tak hodně štěstí 🙂

zmrzlinka
5. únor 2018

Zvysena poloha, zvlhčovač vzduch a na noc Stoptusin. Přes den cokoli na suchý kašel.

majajaa
5. únor 2018

Ditustat kapky...

rajecka
5. únor 2018

Já teda nejsem vůbec příznivec přírodní medicíny ale na ten noční dráždivý kašel nám zabírá jedině Jitrocelový sirup.

horsiee
5. únor 2018

U nás taky jitrocelový sirup, ten snad už může. Já ještě využívám příjemně teplé mléko, léčebný účinek asi nic moc, ale zklidňuje mi to krk.

ladana
5. únor 2018

Já dávám Fenistil kapky, ale nevím, od jakého věku se můžou. Doporučila mi je naše pediatrička, dává se tolik kapek, kolik dítě váží. V lékárně se vždy vztekají, že to není na kašel 🙂 Mají pravdu, ale já chci, aby se mi dítě v noci alespoň trochu vyspalo a tohle funguje 🙂

janablizka
5. únor 2018

Můj osvědčený recept na kašel,ale nevím jak pro tyhle malé děti. 1 litr vody přivedu k varu- nakrajím 2 velké cibule- povařím asi 5 minut - pridám 2 lžíce majoránky - nechám jen minutku odstavim a po 15 minutách sliju - sladím medem a přidám citronou šťávu - piju 3 x denně a za tři dny je po kašli - totéž u suchého kašle.

kadarka
5. únor 2018

Fenistil kapky můžeš, volně prodejné v lékárně, je to proti tomu dráždění na kašel,dávkování v příbalovém letáku, za zkoušku nic. Jinak na suchý dráždivý dávám Sinecod kapky, lépe se dávkuje.Pokud trefíš a zabere to, aspoň trochu se vyspí dítě i ty,popř.Stoptusin, ale ten nevím od kolika měs se může dávat. Popravdě já jsem spíš pro přírodní léčbu,ale jitrocelový sirup dráždí spíš na kašel a podpoří odkašlání a cibule s medem zrovna tak, to ti v noci nepomůže.Mokrý ručník na topení, stáhnout ho aby nehřálo,před spaním vyvětrat a některé z těch kapek viz výše, to pomáhá nám.Syn trpí na laryngitidy, takže suchý štěkavý máme co chvíli, Fenistil a Sinecod kupuju a mám doma furt!A valila bych i znovu k dr, nejlíp k té Vaší, že kašle pořád a nelepší se to.Budu držet palce, věř mi že vím co zažíváš, mám to doma teď obdobně🙂

zutinka
5. únor 2018

Ja davam Sinecud a fenistil.V lékárně mi nabízela jeste stoptusin a tussin myslím.