Suchý dusivý kašel, Mucosolvan ani Stoptussin nepomáhá

timbouctou
23. kvě 2012

Ahoj, můj 4letý synek má už několik dní takový jako suchý dusivý kašel, k ránu přejde na chvilku na vlhký, stačí to, aby pak trochu blinkal hleny. Dr řekla, že máme dávat mucosolvan a na noc stoptussin, ale nepomohlo to ani málo, spíš se mi zdá, že se to pomalu zhoršuje. Nevíte někdo, co na to?

vojtisek2007
23. kvě 2012

@timbouctou
na suchý kašel dáváme Sinecod - přes den, na noc potom 1/4 ditiathenu aby se jim kašlík "utlumil" a vyspaly se, potom když kašel přejde na vlhký - tak mucosolvan na odkašlávání....pokud nezabere, píše nám sirup erdomed....na noc nám nikdy dr. nedoporučovala dávat kapky...ať při suchém nebo při vlhkém kašli....

jaku
23. kvě 2012

@timbouctou nám hodně pomáhal ACC sirup pro děti a pak taky yzopový s ibiškem ze zdravé výživy.

timbouctou
autor
23. kvě 2012

dík moc, zkusíme ten Sinecod asi, ale zatím se zdá, že trochu zabral Stodal. Má tu výhodu, že se může dávat až 5x denně a je to homeopatikum. Taky máme díky astmatu mladšího syna doma aerius, tak jsem mu ho dnes dala a zatím, klepy klep, je klid. Mě se právě nechce trčet v čekárně u dr, malej má špatnou imunitu a navíc teď bere atb, nemám pro něj hlídání, tak by tam ještě něco pobral. Jestli se to do zítra nezlepší, tak ten Sinecod koupíme.

mates22
23. kvě 2012

@timbouctou nám na bronchitidu zabíraly kapky tussin, ale muselo se jich dávat trochu víc než je v letáku, tak 2-3 násobek, to nám přímo předepsala mudra to dávkování

lucenek
23. kvě 2012

@timbouctou LEVOPRONT sirup prodej bez receptu, cena 110Kč na suchý dráždivý kašel zejm na noc kdy děcko furt kašle a je třeba zklidnit, nám stoptussin nezabíral ani dithiaden, ale toto ano....

timbouctou
autor
25. kvě 2012

Moc děkujem za příspěvky, nakonec jsme k té dr museli a dostali jsme rectodelt čípky a dobře tak, v noci jsem mu jeden musela dát. A ten sinecod taky zabral, dnes to vypadá dobře.

dodynka
25. kvě 2012

Ahoj tak to vám zřejmě zjistili laryngitidu?Na to pozor to už dobře známe-malý jimi trpí už od 6-ti nedělí,no a už nás vezla i rychlá...Stačí trochu rýma a za pár hodin bum a je to akutní!!Když je suchý kašel je dost potřeba nejen tusin ,ale vlhké utěrky kolem postele a hodně větrat-třeba i jít ven a ono to přejde.Když je to ale nevyhnutelné tak ten rektodelt dát a zavolat si LSPP,dostanete zřejmě inhalaci s adrenalinem a jdete domů.Jo a dávejte při tomto štěkavém kašli preventivně na noc aescin(je volně prodejný). No a pokud je celou noc zase kašel co ho dáví-tak mu dejte dvakrát po 10 minutách , šluka ventolinu a má klid! 🙂

hanule05
27. kvě 2012

ahoj, chci se zeptat, nám doktorka pořád říká, že na suchý kašel je nejlepší inhalace vincentky. Máte s tím někdo zkušenosti? Nedávno jsem tedy koupila inhalátor a dnes jsme začali s inhalacema, protože na dcerku skočila trochu rýma a pokašlává, tak to zkoušíme.

ludva
28. kvě 2012

@hanule05 Ahoj, já mám jen kladné zkušenosti s inhalováním vincentky 😉 Inhalování opravdu pomáhá, děti inhalovaly i v lázních.... Inhalátor máme už řadu let, koupila jsem ultrazvukový, bohužel je ale slabý a neutáhne roztok z Mucosolvanu, což je škoda... Ale i tak jsem za něj ráda 🙂

mucu
28. kvě 2012

A co takhle zkusit cibul s medem? 😉 zrovna jí ted dávám malímu má kašel a i rýmu .. 🙂

hanule05
28. kvě 2012

@ludva ahoj, děkuju za odpověď. Můžu se zeptat, jak často jste doma inhalovali během dne? My máme taky ultrazvukový, max. dávka je 8 ml a nevím jak často máme inhalovat. Jinak dcerka kašle víc než včera, asi to trvá, než to pomůže, že? A jak děláš roztok z Mucosolvanu? Díky H.

timbouctou
autor
28. kvě 2012

@dodynka ahoj, laryngo jsme měli v zimě a byla to chuťovka, starší teda to ustál bez čípku, ale mladší je astmatik, tak jsme si to užili, ale taky jsme to zvládli i bez sanitky. Teď to bylo prý pseudocosi, co vypukne z normálního kašle při velkém horku a suchu. No a my bydlíme ve špatně odizolovaném podkrovním bytě, tak to je v létě trochu hloupé. Ale lavor s vodou a mrazák jsou doma vždycky 😀 A mladší inhaluje od půl roka Seretide, a klepy klep, zdá se, že po posledních alergenech co jsou na podzim už nám ho zrušej, minulý měsíc jsme snižovali dávky na půlku.

ludva
29. kvě 2012

@hanule05 Asi záleží na věku dítěte. Bohužel v pase nevidím jak staré děcka máš 🙂 My byli v lázních od 4 let a to jsme inhalovali 2 - 3 denně a to byly děti zdravé..... Nejlepší je to podle mne hned po ránu, pak se hleny rozpustí a uvolní, takže začnou děti víc kašlat. Ten kašel se ale změní ze suchécho štěvavého na vlhký, produktivní a postupem času vymizí..... Naše doktorka mi říkala, že se může inhalovat kdykoliv během dne, ale nám vyhovuje inhalovat nejpozději kolem té páté odpolední (když´kašlou). Je to prostě jako s Mucosolvanem, ten se taky doporučuje dávat nejpozději kolem páté, aby děti nekašlaly v noci. Mucosolvan roztok se prodává v lékárně. Jeho výhoda je ta, že ho děti dýchají z toho inhalátoru a neplácá se jim zbytečně žaludek 🙂

jindradraha
26. říj 2015

A ž jste zkoušeli Stopkašel?? Já už nevyměním, jsme naprosto spokojená, je už pro malé dítka a děckám chutná, dokonce bych řekla, že ho i rády. A v noci spí, nedusí je kašel, Stopkašel je můj pomocník a hodně dobrý. Uklidňuje, ale i mě, protože je mi hodně lepši, když vím že drobinům je líp.

ilonka12345
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
11. říj 2016

Mišpulníkový sirup ten je taky na všechny druhy kašle, což je super. U nás pomáhal hlavně v noci, na ten dráždivý kašel.