Syn 5 let. Alergie nebo viróza?

andy15
3. kvě 2021

Zdravím všechny 🙋‍♀️
Chtěla bych se optat, zda nemáte zkušenost.
Syn 5 let, již po čtvrté po cca 3 týdnech až měsíci má takovou krátkodobou "virozu", která spočívá pouze v pálení, slzeni svědění oči, lehce zvýšené teploty a lehce rýmy. Dle DR. máme ještě setrvat, ale už mi to nějak nedá a zítra ráno ji zavolám. 😑🙈 (jen pro info.... Syn má brýle, velké dioptrie l oční jdeme 1.6.) jen jsem se chtěla zeptat jestli nemáte tucha, zda to může být alergie? Ja jsem těžký alergik a astmatik, takže by to třeba mohlo?? Díky za reakce

klokanka31
3. kvě 2021

@andy15 Až na ty teploty to vypadá na alergie.

te_reza
3. kvě 2021

A dáváš mu něco? Určitě bych zkusila volně prodejný zodac kapky nebo fenistil. Vypadá to na alergii, i když ta teplota je divná

andy15
autor
3. kvě 2021

@klokanka31 zvláštní, že? Taky to nějak nechápu. Na netu psali, že možné teploty jsou, respektive každý to snáší jinak.

andy15
autor
3. kvě 2021

@te_reza nene, nedávám 🤷‍♀️na to si netroufnu, ja si teď koupila prášky na alergii, které můžou i těhu, o dětech se píše od 6 let. No nebudu lhát, napadlo me, že aspoň půlku prášku bych mu dala, ale nejsem si moc jistá

klokanka31
3. kvě 2021

@andy15 Je to divný, mám kolem sebe spoustu alergiků, já sama jsem taky, ale o teplotách jsem ještě neslyšela...

te_reza
3. kvě 2021

@andy15 zodac i fenistil jsou úplně běžné kapky a berou je i děti, holka má zodac od 2 let, 10 kapek na noc, při potížích 3x10 kapek

te_reza
3. kvě 2021

Zvýšená teplota - nemůže to být reakce na nelecenou alergii? 🤔

andy15
autor
3. kvě 2021

@te_reza Fakt, tak super, tak ja to zkusim, za to nic nedám. Děkuju
A s tou teplotou, taky mi napadlo, prostě reakce těla, že se brání. Zítra jsem tedy schválně zvědavá, co udělá doktorka, jestli nás někam pošle, nebo ne.
Muže to mít třeba po mě noo🙈

andy15
autor
3. kvě 2021

@klokanka31 je pravdou na jednu stranu, co píše Terka.. Reakce těla na nelecenou alergii 🤷‍♀️🤔

te_reza
3. kvě 2021

@andy15 to je možné, chlap a tchyně jsou alergici a holka má zjištěnou alergii ve 2,5 letech, vč těch na jídlo

andy15
autor
3. kvě 2021

@te_reza hele a koupim je normálně v jakýkoli lékárně ty zodac kapky?? Asi joo vid, me se kolikrát stalo, že to nemají. 😅🤷‍♀️🥴

Tak schválně zítra, ja ty doktorce řeknu aby nás radši poslala třeba na alergologii a nebo ji to naznačín aspoň, aby nas tam poslala, abych nevypadala jak vůl.

te_reza
3. kvě 2021

@andy15 ano, měla by si je koupit v každé normální lékárně. Já dokonce přímo řekla, že chci poslat na alergologii, všichni cumeli jak trubky, že je tak malá a tak alergická

andy15
autor
3. kvě 2021

@te_reza Chudák, to musí být taky šílený, tak malinká. 🙉🥵..
To je správně, oni ty doktoři někdy vědí kolikrát prd nebo nemají snahu řešit, atp. Takže to ke dobře, že jsi to hned dala najevo ☝️👍👍💪

te_reza
3. kvě 2021

@andy15 mě se dusila, jarní pyly. Často rýmy a kašel - kde co. Tak jsem po první hospitalizaci řekla, že chci prostě na alergo a bylo. Taky ze mě dělali krávu, nemysli si. Kromě mlíka je alergická prakticky na všechno. Pak ty kytky, stromy a zvířata. Určitě se nech dát zadanku

berenika39
3. kvě 2021

Tohle mají oba moji synové. Zdědili alergie po mě. A ano, včetně teploty. Nevěřila jsem tomu, ale u juniora se to opakuje s železnou pravidelností stejně jako u velkáče. Byli jsme v Alpách, zjara, měl teploty a nic mu nebylo, lyžoval, moje nervy. Mladší mívá fakt divný stavy - zimnice, únava, lehne si, vyspí, a je ok. Opakuje se to po třeba týdnech? Na jaře. Vždy. Mám výbornou alergoložku, ví o tom, je to prostě přehnaná reakce těla - odpověd imunitního systému - brání se. Ani se neptej, jak jsem byla v pytlíku, bála se - co jsou opakované teploty bez nemoci, opakované zimnice - google našel samo to nejhorší. lepší se to věkem.

berenika39
3. kvě 2021

A jinak důsledná alergo péče a léčba to eliminuje, vidím to.

andy15
autor
3. kvě 2021

@te_reza no to je skvělý Teda, opravdu. 🤧. Chudák malá, ta toho má.. 🤦‍♀️

andy15
autor
3. kvě 2021

@berenika39 Tybrďo, tak to jsi mi teď dostala Teda 😌🙉 neskutečný co ta mrcha dokáže s tělem.
No každopádně synovi se to vrací cca vždy po měsíci, oči si může uskrabat, slzi no katastrofa. Ja si i říkala, že má silný dioptrie (4,5) tak že se mu třeba zlepšily oči, ale nějak mi to furt nesedělo k teplotě a rýmě. 🤷‍♀️..
Tohle je Teda taky mazec a nechám se prostě se synem dát na alergologii.

berenika39
3. kvě 2021

@andy15 jop, doporučuji všema deseti. Mě to fakt strašně trápilo, nebyli "nemocní", ale pořád kaput. Přesně se to vracelo v určitých obdobích - ta teplota je prostě součást, tomu věř - tělo bojuje, jak umí. Jde to léčit, léky nejsou už dnes nějaké driáky, pomohou.

lalolita
4. kvě 2021

@andy15 fenistilky se můžou od roka se mi zdá. Je to alergie, starší dcerka mi takhle začala i s teplotami cca kolem 4 let.bohuzel i díky dědičnosti se u ní projevila jak alergie tak astma a je na kortikoidech😢 taky ji pálily oči,má silné dioptrie taktéž. Takže kup fenistilky,ty může a řešit s obvodní popřípadě alergo.

lalolita
4. kvě 2021

@te_reza chudera malá,malá to měla taky. Zapinkala nám to doktorka skoro stejně jako tobě,cca od roku sem si toho všimala. Vyridila jsem si sama objednání na alergo a tam hned alergie a těžké astma cca ve 3,5 ji to diagnostikovali, protože naše obvodní ji to furt prelecovala různýma sirupama a víš k čemu...🤬💩teď budu měnit i alergo,ta naše to má na háku,za celou dobu malé neudělala ani spiro a malá si musí foukat i 4x denně. Jinak já mám třeba šílený alergie,začnu se dusit,pálí a tečou mi oči, všechno mě svědí a duším se i přes prášky.

andy15
autor
4. kvě 2021

@lalolita dobře, tak ja skočím. K doktorce jdeme zítra jsme objednaný. A myslíš, že když ty kapky dnes koupím, můžu mu je hned dát bez konzultace s dr? Aby mi pak neseřvala, že jsem mu zkusila dát kapky 🤷‍♀️🤦‍♀️🙂

lalolita
4. kvě 2021

@andy15 dej určitě hned a na nic nečekej.😉 Je to myslím 2kapky na kg váhy. Nic tím nepokazis a ať se malej netrápí.

andy15
autor
4. kvě 2021

@lalolita Dobře, tak běžím do lékárny. 🙂🙂Dekuju moc.
Koukám, že jste byli taky podobné na tom, achjo chudáci děcka. 🤦‍♀️Doktoři si někdy stojí za svým, a pak to takhle dopadá. Myslím ve vaší situaci. Ale je dobře že už je v pořádku

jancazao
4. kvě 2021

@andy15 jen upozorním, že pokud vás pošle na alergologii, tak nějaký čas před testy by se nemělo nic brát, protože by to testy zkreslilo...

andy15
autor
5. kvě 2021

Tak jste měli pravdu děvčata 👍😌 je to ta alergie. Dostal kapky do očí a nějaký kapky či sirup do pusy. Takže hledám nějakou alergologii a radši nás zaregistruju k odbornikovi ať je syn hlídaný. 💪🙂..

Jste hotový lékařky 💪😅😅👍🌷🍀