Teplota, dávali jste Nurofen sirup před 3. měsícem?

petrasmola
27. led 2017

Maminky, mám druhé mimčo 2 měsíční, mám problém mu zavést čípek paralenu, pí dr řekla že Nurofen sirup, nesmí, jenže má teploty 38,3 přesně - měreno čelním teploměrem. Ráno jsme čípek zavedli a vydržel, ted je to horší a vím že dělám vše správně, tlačí ho proti mě, nechci ho mordovat, dávali jste někdo nurofen sirup dříve než ve 3 měsícich? Asi mu dám 1.5ml dle jeho váhy.

lv
27. led 2017

A v konečníku, naměřené?
Sirup bych nedala, barviva, příchuť, je nevhodné pro tak malého kojence.
Čípek - namazaný, i konečník, ihned stisknutí pulek k sobě na minutku ? Nebo chladit předloktí, třísla..

alcar
27. led 2017

Teplota se srazi az kdyz je nad 38,5, driv utlumis akorat imunitni system a telo si nedokaze vytvorit protilatky a bojovat s teplotou samo. Ja osobne neuznavam ty celni teplomery, premerila bych jeste i v zadecku, kde se pak odecita 0,5st. a taktez bych podala pouze cipek v tomto veku - muzes stridat Paralen a Nurofen.

mejan
27. led 2017

@petrasmola ahoj, mne dr. rekla, ze s teplotou u malych miminek se poradit aspon telefonicky v nemocnici. Jednalo se v te dobe o nadchazejici vikend a nastesti jsme to nemuseli resit. Ale nechces jeste zkusit zmerit digitalnim v zadecku? Mame taky celni a kolikrat zmeri horecku a digitalni v zadecku ne. Nebo si zavolat na detskou pohotovost. At je malymu lip

petrasmola
autor
27. led 2017

Ano chladili jsme zapěstí a třísla, po první půlce čípku ráno při teplotě 38,6 uspěšně lezla dolu, pak byla během dne jen zvíšená okolo 37,7.. Máme kvalitní čelní teploměr, měřím i třikrát po sobě. Manžel leží třetí den, bere silná antibiotika, má pravou chřipku, je od nás izolován v obívacím pokoji, přesto se domnívam že se miminko nakazilo, i přes veškerou snahu.. Ted naměřeno 38,8, takže poslední pokus s čípkem, samozdřejmě zavádím pomocí malíčku až do půl prvního článku a půlky mu stlačuji k sobě - přesto ho vytlačí. (zadeček namazán kolem otvoru bephantenem) .. skusím pak ještě chladit, v krajním případě prostě podám nurofen 1,ml. A uvidím, kdyžtak holt zajedem na pohotovost. Děkuji tedy za rady🙂

alcar
27. led 2017

@petrasmola jeste muzes zkusit dat ten cipek ve spanku, aby ho nevytlacil. Jinak ta teplota jeste neni zadna hruza a mela by reagovat na podani antipyretik. Na pohotovost, obzvlast v noci, bych s nim nejela. Jela bych jen tehdy, pokud by teplota nereagovala na leky a lezla ke 40. Jinak ja chodim k dr. az po trech dnech trvajicich teplot. Ja jsem v tomhle celkem odolny jedinec, ale chapu, ze to muze nektere maminky znervoznovat.

petrasmola
autor
27. led 2017

@alcar jj já mám druhé dítě k dr také řekla bych nechodim jen tak, byli jsme na dvoměsíční .. jsou nám dva měsíce a děvět dní, ale je zahlenej, rýma přetrvává i po užíváni sterimaru s mědí, padá mu to do krku a teklo mu oko- zelený hnis , dostal antibiotickou mast, byli jsme na tbc, takže nemáme rozočkované zakladní očkováni, a když vidim manžela v jakém je stavu, přirozeně mám starost, když vím že to není jen zvíšená teplůtka po očk... a na pohotovost bych jela pokud mu pujde ke 40 i po obkladech a paralenu nebo nurofenu neklesla klidně i v noci, pokud vidim že ani nepije jak má, snažim se do něj lejt i čaj, mliko odmítá jen ucucává, čaj pije..(fenyklový

petrasmola
autor
27. led 2017

@alcar ps ten čípek se nám ted na posl pokus zadařil, ze spánku ho to i tak vzbudilo, tak uvidíme jak bude teplota klesat, mějte se 🙂 díky za reakce

alcar
27. led 2017

@petrasmola tak urcite, pokud by se ti cokoliv nezdalo, zas je lepsi jet. Dej na svuj instinkt, ale ja myslim, ze bude po tom cipku dobry. 😉 Drzte se.