• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplota u 6m kojence. Jely by hste na chalupu?

16. března 2010 
Holky, malá (6 mesicu) ma teplotu večer 38,0 (po odečtu) a ráno 37,6. Vypada to že začíná rýma a tak nevim, můžu s ní dnes ven? Chtěli jsme jet na chalupu do Krkonoš, jely byste? dík
29. dub 2008 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak pokud má teplotu já bych nikam nejela ale pokud bude mít jen rýmu tak klidně :wink:
29. dub 2008 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ja bych klidne jela vratit se muzes,kdyz budes chtit,ale jestli tam mas pohodli tak co v Praze mala bude alespon na vzduchu...a ty to budes taky snaset lepe :slight_smile:
29. dub 2008 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to je pravda, že se vrátit muzeme, spis asi nepojedem zitra ale až ve čtvrtek....no pohodlí, kamna, no... :wink:
29. dub 2008 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak měříte teplotu? V porodnici jsme měli digitální teploměr který jsme dávali do podpaží. Není to nepřesné? Jak měříte vy?
29. dub 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, u miminek v zadečku. pak odečteš myslím 0,5 - je tam trochu vyšší teplota.Jsou teploměry buď rtuťový rychloběžky nebo digitální. Ve Zdravotnických potřebách ti poradí.
29. dub 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj já bych teda nikam nejela pokud má teplotu pokud jí mít nebude tak klidně jed :grinning:
29. dub 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no o s ale co považovat za teplotu s kterou nikam nejezdit? do 37? nebo 37,5 po odečtu?
29. dub 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych spíš počkala do zítra nebo do toho čtvrtka,podle toho,kdy chceš jet,uvidíš,jak na tom malá bude.Já osobně bych se zvýšenou teplotou s malou klidně odjela,ale jen když by mi přišla,že až na tu teplotu je vpohodě.A s tou rýmou si myslím,že tam by jí bylo líp na čerstvém vzduchu.
29. dub 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
U miminek se teplota hrozně rychle mění. Teď jí maj a za chvíli třeba už ne. Já bych taky jela, ale zjistila bych si kde je tam nejbližší pohotovost, kdyby náhodou něco. Z horečku bych považovala víc než 38 po odečtu.
29. dub 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jedeme teploty od mala 38,39, i 40C., odečítám ze zedečku 0,5.Takže nad37C když je tak vidím, že se něco děje a dám hned nurofen.
29. dub 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky proč se z teploty odečítá ještě 0,5 stupnu???????
29. dub 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
protože v zadečku je větší teplota. Problem je, že některé informace typu 38,5 ještě není vysoká teplota a podobně - to znamená před odečtem a některé informace zase mluví už o teplotách po odečtu, takže je v tom hokej. No já teda nakonec radši volala Dr. a ona mi rekla, že jí ten panadol mam ještě dát. Po něm to uplně kleslo, teplota 36,7, ale ted uz zase jede nahoru, uvidim večer, ale aspon usnula, odpočinula si a byla i veselá. Zítra se máme přijít ukázat, radši pujdu, dr. si ji aspon poslechne a budu jedině ráda, když řekne, že to nic není tuk tuk tuk :wink:
29. dub 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivulinda, když měříš v zadečku, je tam právě asi o toho 0,5 stupínku tepleji :wink:
29. dub 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, zároveň s bramburkou :sweat_smile:
bramburko, taky se vám můžou klubat zoubky :unamused: alespoň my každý keláněk prohorečkovali...
29. dub 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no na to jsem taky myslela, ale nateklý dásně nemá....
29. dub 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak díky :wink: :slight_smile:
29. dub 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
to může trvat i 2 měsíce než se zoubek prořeže a projevovat se střídavě teplotou... a je fakt, že jsou pak děti i náchylnější k různým infektům :unamused:
29. dub 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jjančo, já mam digitalní teploměr a měřím s nim taky v podpaždíčku .... do zadečku se bojim ale vyzkoušela jsem jestli to měří stejně a po odečtení 0,5C byla teplota stejná ..... takže už do zadečku nedávám .... vždy přidržím ručičku a v pohodě ho změřím ....
jinak na teploty jsem dávala Nurofen pro děti ... je na bolest a horečky .... prcek byl v pohodě a nebyl pak tak plačtivej . :slight_smile:
30. dub 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes je toho spousta, panadol mi zabíral vždy, ale je ho větší dávka jak u nurofenu a to mi už větší dítě nechce, taky mám zkušenost z paralenem čípky , ty zabírají taky, ale je toho fůra ibuprofen sirup. panadol čípky. Pikud je nemoc delší a teploty doporučuje se střídat třeba panadol a nurofen, ale to by ti doktorka určo řekla :slight_smile:
30. dub 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby,poraďte mi,aj u mesačného bábatka platí,že dávať čípok proti teplote každých 6 hodín?/Dávame štvrťku Panadol100/Alebo vnejakých iných intervaloch? :confused: Prosím,poraďte
5. říj 2009 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím o radu, malé jsou 2 měsíce a dnes jsem jí naměřila teplotu 38,2 - tedy 37,7 - po odečtu, celý den prospinkala (na papání se ale poctivě budila) ... když je vzhůru, tak vypadá sice unaveně, ale stále povídá a usmívá se ... myslíte, že s ní máme je na pohotovost nebo stačí, když zajdeme zítra ráno k doktorce (když se stav nezhorší)
15. bře 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lili121, fuha tazke pri tak malom babatku? nemoze byt prehriata z tepla? ak by jej to viac nestupalo asi by som pockala do rana, ale ak by to bolo vyssie radsej na pohotovost, lebo aj panadol sa moze dat az od 3 mesiacov.
15. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
januarova díky, přehřáta z tepla není, sundala jsem jí kalhotky a hodinu poté měla stejnou teplotu. Ted má navíc i nazelenalou stoličku, tak nevím zda jet nebo ne.
15. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lili a kojis? pokial kojis, tak zelena stolica je ok. a teplota je stale ta ista?
15. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano plně kojím, tepltoka klesla na 38, tak doufám, že se to nebude horšit a zítra naklušeme k doktorce.
15. bře 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lili, ako si dopadla s malinkou? dufam, ze dobre
16. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek