Tiky? Myokymie?

1mommmmmmmy1
19. zář 2021

Ahojte, nemate nahodou nejake skusenosti? Mame 5 mesacne babatko, a asi tak cca. 2 - 3 mesiace dozadu som si vsimla, ze na jeho tvaricke vyskoci/pohne sa na sekundu sval. Pod okom, pri nose, medzi obocim. Kedy kde.

Pytala som sa od Dr., zacala sa smiat, ze prilis sledujem svoje dieta a povedala, ze to je normalne. Kedze chodime aj cvicit trochu, lebo mame lahku hypotoniu, spytala som sa aj od fyzioterapeutky a povedala, ze to je kvoli tomu, lebo ma pretazene mimicke svaly?. 😳 Neviem ako... Boli sme na kontrole u neurologicky (kvoli lahkej hypotonii), tak som bola zvedava aj na jej nazor, a povedala, ze sa este s takym nestretla, zeby sa len tak drobny sval pohol. 🙈 Ziadne tiky, ziadne triasenie nic. Iba take jednorazove pohnutia na tych istych miestach. Povedala, ze moze ist o nedostatok horcika, ale ze taketo myokymie mozu byt sposobene aj kvoli stresu. ☹️

Kedze s malym cvicim na overballe, a velakrat bohuzial nie je z toho nadseny, ale musime.... Tak zeby sa stresoval kvoli tomu? ❤️😭 Je mi ho strasne luto... ☹️ A veru cca +- odvtedy to mavame, odkedy aj cvicime....

Je mi do placu...... :(

Dakujem...

A je mi do placu.