Jednodňová chirurgia v Palas Athena, Háje

luckaamilan
9. led 2016

ahojte,
prosím o zkusenosti a radu tych, ktore ste podstupili operaci zlcniku v Palas Athéna , Haje.
Neviem sa rozhodnut ci Palas Athéna alebo Motol, ale kedze mam male dieta a okrem manzela ziadnu pomoc /a bohuzial plny zlcnik kamenov/, tak by som uprednostnila radsej Palas Athéna , prosim o vase zkusenosti. dakujem

luckaamilan
autor
9. led 2016

ziadne zkusenosti?

kuratkol
9. led 2016

Ja mela kdysi taky pred operaci a rozhodovala se mezi stejnymi "nemocnicemi". Znama mi popisovala, jak to bylo super, ze mohla jit za den domu v Palas Athena. Uz jsem byla skoro rozhodnuta, ze tam pujdu, ale kaminek mi zablokoval zlucovod a musela jsem na operaci hned v Motole po navsteve pohotovosti. Jak jsem ale byla nakonec rada, ze jsem byla v Motole. Absolutne bych nebyla schopna jit druhy den domu. Horko tezko jsem se posadila na posteli. Dren byva zavedeny do bricha cca 3-5 dni, nez se rana vycisti. Nekdy vzniknou i pooperacni komplikace, a to bych nechtela resit z domova.

luckaamilan
autor
9. led 2016

dakujem za info. a operovali vas laparoskopicky?
Možem sa opýtat ci nieco predchadzalo tomu ze sa kamienok uvolnil a vycestoval do zlucovodu? nejaka dietna chyba?

kuratkol
10. led 2016

@luckaamilan Laparoskopicky. No s tim kaminkem to bylo uz podruhe, poprve mi ho rozbijeli pres travici trakt ERCP. Jenze za tyden se to stalo znovu. Zluznik uz reagoval na vsechno, i na rohlik. Mela jsem kaminky dlouho a jen se to zhorsovalo...

panihk
10. led 2016

Ahoj, byla jsem na laparoskopii žlučníku před Vánocemi v Motole. Původně jsem měla jít v říjnu do Vysočan (taky jednodenní chir.), ale ten den jsem zjistila, že jsem těhotná, takže se to odložilo. Jsem ráda, že jsem nakonec byla v Motole. Sice to bylo na 4 dny (1. den příjem, 2. operace, 3. mě tam hlídali a 4. jsem po vizitě šla domů). Měla jsem dren do druhého dne, jakmile ho vyndali, bylo to o 100 procent lepší a mohla jsem se normálněji hýbat a všechno. Druhý den bych to doma asi nedala, takhle jsem byla ráda, že můžu v klidu ležet a nemusím malé (v té době 19 měs.) vysvětlovat, že jsem ráda, že žiju. Nevýhoda je, že v Motole nemáš nikdy moc jistotu, že tě daný den opravdu budou operovat, protože akutní a onko pacienti mají vždycky přednost před plánovanými operacemi. Ale péče je tam skvělá, doktoři moc milí a šikovní.

jmisa
10. led 2016

@luckaamilan manžel byl na operaci na hájích, vlastně už víckrát - křeč. žíly, žlučník a kýla. My to máme kousek od domu, tak volil toto. Jednou šel domů hned a pak po noci, záleží, kdy je operace - dopo - odpo.

luckaamilan
autor
11. led 2016

@kuratkol
mozem mat na vas este dve otazky?
Bol uz zlcnik zapaleny? Bolel vas i na dotyk?

KOlko rokov myslite, že ste mali ten zlcnik nelieceny?

Spovedam vas, pretože ja mozem na operaci az v kvetnu, skor to absolutne neprichadza do uvahy, nemozem uz jest taku tu klasiku mastne, stiplave....ale na dotyk ma nic neboli. Zachvaty mi zacali pred 9 mesiacmi, ale myslim, že kamane tam uz mam roky rokuce.
dakujem za info.

kuratkol
11. led 2016

@luckaamilan Na dotyk me zlucnik nebolel. Ja ho mela dlouho, protoze jsem nejprve volila metodu rozpousteni kamenu leky, to rozpousteni bylo min. 6 mesicu, pak mi bylo nejakou dobu lip, kontrolni utz kameny uz neukazoval. Pak se to ake zase vratilo, mame ty zluc. kameny v rodine. Vim, ze na svatbe v roce 2009 jsem mela zluc. zachvat, pak bylo rozpousteni a operace byla v kvetnu 2013. Ve zprave z nemocnice bylo, ze zlucnik byl proderavely a hojeny, zanet pobrisnice. Me operovali s nejakou novou kamerou jako prvni. Kdyby ji pry nemeli, tak by to u me laparoskopicky moc neslo. Prosla jsem se zlucnikem i tehotenstvi a to bylo peklo. Stacilo mi se predklonit a zachvat se rozjel. Jednou se mi stalo, ze jsem pri zachvatu prestala citit nohy. Jednou jsem pri nem omdlela a spadla v kuchyni na odpadkovy kos. Jsem rada, ze to mam za sebou....

luckaamilan
autor
11. led 2016

@kuratkol
teda , tak to ste si uzili.
Ja prave chcem druhe tehotenstvo az po operacii, pretože už teraz je mi zle z toho jak stale sledujem co jem, aby som ziadny zachvat nemala.
Zachvat na svadbe musel byt hrozny, a to tehotenstvo tiez, obdivujem vas, že ste do toho sli.