Trhání mandlí u dvouleté dcery, jak to bude probíhat?

megaira
3. led 2017

Zdravím,v únoru jsme objednáni na trhani mandli v brne ve fakultni ,bylo mi řečeno že to bude na dvě noci ...chci se zeptat jak to bude probíhat prijem a pak?a to si budu zrejme platit pobyt...a pokoje to tam s ni sama na pokoji asi nebudu co? Prosím o info☺

panickatlamicka
3. led 2017

@megaira na pokoji s ni budes, pokud by se cukali, neustupuj. podle Listiny zakladnich prav a svobod ma dite pravo byt s rodicem 24 hod denne, vyjimku tvori operativni zakrok ( nikoli tedy pooperacni pece) a narizeni soudu o odebrani z pece ci omezeni styku. Jak je to s placenim, presne nevim, ale urcite se neco dava. Jjestli stovka na den?

panickatlamicka
3. led 2017

Jo tys myslela, zda s ni budes na pokoji jen ty, vid? No asi u nejakeho nadstandardu.... @megaira

vamilka
3. led 2017

my byly tedy ve FN v Plzni a bylo to tak, že jsem byla s dcerkou na pokoji celou dobu ( byla tam s námi ještě jedna holčička s maminkou). šla jsem s dcerkou před operační sál a hned po operaci jsem zase byla s ní. Dokonce jsem s ní byla i na pooperačním pokoji, protože byla po narkoze hodně neklidná. Neplatila jsem nic ani za sebe ani za ní. A myslím že do 5 let máte právo být s dítětem přímo na pokojia to 24 hodin deně a vše platí pojišťovna. Od 5 let je to potom jinak.

mandala
3. led 2017

S Brnem mám zkušenosti, i když už se starší dcerou, takže nevím, jestli řeknu přesně, ale pobyt by jsi do 6 let věku platit neměla, ani stravu. Co se týká pokoje, úplně vzadu byly dva pokoje pro maminku s dítětem, nejsem si jistá, ale myslím, že na každém pokoji byla vždy jen jedna maminka, horší je ten pokoj získat, sice se snaží dávat přednost maminkám s malými dětmi, ale je to bída, jinak pro ty, na které se nedostane, je přes silnici ubytovna, kam odejdeš na noc, a ráno zase přijdeš. Většinou počkají, až uspíš a ráno, když přijdeš ještě chrupkaj, ale já bych se asi snažila na ně tlačit, měli by najít nějaké řešení. Jinak mimo téma - ničeho se neboj, ORL je fakt na úrovni, přístup lékařů je poněkud horší, ale dá se vydržet, tak držím pěsti 😉

lajla
3. led 2017

@megaira muzu se zeptat tyka se to nosni mandle? Co bylo prosim indikaci...vim ze do 4 let moc lekari odstranovat nechteji...zvetsena mandle je u malych deti normalni...hlavne pak infekty sestupuji nize a mandle rychle dorusta...zkouseli jste nejakou lecbu?
Taky nas objednali ale odmitla jsem...a mandlle se zmensila

evulinkab
3. led 2017

@lajla mela jsem to u syna stejne, mel zvetsenou dost zvetsenou nosni mandli, rostla mu do zvukovodu a doktorka na ORL strašila, že bude špatne slyšet....Bylo mu okolo tri let.Ted má 8 roků, mandli jsem vytrhnout nenechala a normálne se mu sama zmensila a je uplne v pohode.

megaira
autor
4. led 2017

@lajla malička mela stále problémy s kaslanim v noci nasledne rýma a byla stále zahlenena ještě k tomu nahravalo ze je zřejmé alergicka po me tak nas prakticka lékárna poslala rovnou na orl a tam nam rekli ze máme zvětšenou nosní mandli a ze by měli ven.....lecbu jsme zkoušely snad všechno aby se ji lepe dýchalo a zbavila se toho bohuzel

megaira
autor
4. led 2017

@mandala dekuji za info ☺ no prave já se koukala kolik by stal ten nadstandart na stránkách a nemůžu to dohledat nebo kde to mam na za olani objednat nějaké cislo😐 vůbec nevim

lajla
4. led 2017

@megaira co vsechno...

lajla
4. led 2017

@megaira protoze to co pisete nejsou zadne potize ktere jsou k indikaci vytrzeni mandle...jen orl to maji radi takto vyreseno...at nelitujete
Pri infektu kasli ryme je mandle vzdy zvetsena...
No hodne stesti

lajla
4. led 2017

@megaira jo a predtim nez ji to nechate vytrhnout...ja sama bych pockala urcite do leta...ted je zdrava? Protote jinak ji pod narkozu nedaji...a ja bych nedala ani s pidi rymou...zazadala bych o lazne...pokud dr dosli k zaveru ze je v takovem stavu ze musi na ope lazne nebudou problem...ale uz se vam tu do toho nebudu michat je to vase rozhodnuti
Ja si o lekarich po zk v urcitem smeru myslim sve...

mandala
4. led 2017

@megaira Nadstandart tam myslím taky mají, ale nepotřebovala jsem, tak nevím přesně, napíšu ti telefon přímo na oddělení ORL a zkus se zeptat - 532 234 454

veruska007
4. led 2017

@megaira Já byla loni s dcerou na plánované operaci, ale na ortopedii. Dcera měla 2 roky, hospitalizovat s ní mě odmítli okamžitě, prý nárok mají jen mimobrněnské maminky (jsme místní) anebo matka kojícího dítěte. Ubytování mi stejně nabízeli leda na ubytovně, která je mimo areál nemocnice, což by mi bylo stejně na houby. Nárok na stravu jsem neměla také. Jezdila jsem brzy ráno do nemocnice a v noci po usnutí dcerky zpátky domů. Na ortopedii bych příchod ráno v 6.30, na neurologii (kde jsem byla kdysi se synem) od 5h.

Jinak jsem mluvila s několika cizími maminkami, které ubytovali ke kojeným dětem nebo byly zdaleka. Některé měly nadstandard a byly s dětmi přímo na oddělení v jednom pokoji bez cizích dětí (cca 500,-/noc?), některé byly na lehátku v pokoji i s jinými dětmi, některé musely zůstat na ubytovně.

mandala
4. led 2017

@veruska007 Nárok na stravu máš pouze pokud jsi ubytovaná...

megaira
autor
4. led 2017

@mandala moc dekuji☺ no já bych nadstandart chtěla hlavně kvůli soukromí trosku...nedokazu si představit ,ze bych mela sdílet pokoj s jinou maminou nebo dětmi nevím prave jak to tam je