Trhání nosní mandle v Brně, můžu být s dítětem na pokoji?

mejan
7. led 2016

Dobry den,mate prosim zkusenost s jednodenni chirurgii na ORL v brnenske detske nemocnici?Slysela jsem,ze rano tam dite privedete a navecer pro nej prijdete.Nemuzete byt s ditetem na pokoji?Synovi budou tri roky a mam strach ho tam nechat samotneho.Probudi se po narkoze a bude tam sam!?...Dekuju za Vase zkusenosti

soleilll
4. únor 2016

@mejan Nevím, jestli je to ještě aktuální dotaz, ale dnes jsem absolvovala s dítětem celý den na jednodenní chirurgii ORL v Dětské nemocnici Brno. Nástup byl v 7 hodin, jako nejmladší dítě toho dne šel na operační sál jako první, tzn. v 9 hodin, operace trvala asi 40 minut, pak byl hodinu na dospávacím pokoji (obdoba JIP), ale jiné děti tam nebyly vůbec - podle toho, jak tvrdě spí. Vydržet sedět na židli vedle postele celý den a po 18. hodině večer propuštění domů.

mejan
autor
8. únor 2016

@soleilll dekuju moc za odpoved.nedavno jsme se byli objednat a lekarka nam rekla, ze tam muzeme byt se synem, tak jsme radi.operace na konci brezna.muzu se zeptat na Tve dojmy,pristup lekaru a sester, jak to malej zvladal.a na dospavacim pokoji jsou deti sami nebo s rodicem?dekuju

soleilll
8. únor 2016

@mejan Je to dlouhé - nejdřív musí být dítě od půlnoci o hladu a žízni, což nemusí zvládat dobře. Pořadí na operaci je podle věku, takže nejstarší holka čekala až skoro do 12 hodin, než na ni přišla řada a měla už fakt hlad. Na pokoji je televize s DVD, kde na požádání pustí pohádky. Na dospávací pokoj nemusí všichni, ale jen ti, co tvrdě spí nebo se hůř budí a samotný pokoj je na jiným patře, dítě tam není s rodičem - ten čeká na oddělení (v pokoji nebo na chodbě). Dojmy ze sester mám docela dobré, alespoň v porovnání s lůžkovým ORL, kde jsem před necelým rokem se synem strávila týden. Některé jsou milejší, některé jdou přímo na věc (kapky do nosu, měření tlaku atd.), ale chovají se vesměs vstřícně. Operujícího doktora můžeš odchytit po zákroku na chodbě a vyptat se v rychlosti na info, jinak přijde až při vizitě v 18 hodin. Do té doby nevíš nic, jen se snažíš uklidnit dítě, aby se po narkóze co nejdýl vyspalo. Potom by mělo něco málo sníst (pudink anebo v čaji rozmočený piškoty) a taky by mělo samo chodit - tedy neměla by se mu motat hlava. To zkontroluje anesteziolog. Každopádně je to dost nuda a náročný na to, že musíš dítě pořád tišit, protože na tom malým pokoji je třeba 6 obsazených postelí dětí všeho věku + doprovod. Ale pořád jsem si opakovala, že furt lepší vydržet jeden den, než strávit několik dní na lůžkovým oddělení.

mejan
autor
8. únor 2016

Dekuju.Mame z toho strach,ale jak pises aspon je to jeden den. A to ty deti musi byt cely den jenom v posteli, neni tam prostor aby si nekde hraly?Nekde jsem cetla,ze si deti hraji a prichazi tam i ucitelka z MS,ktera se detem venuje.Ale mozna to nebylo v Brne,to si ted nejsem jista

soleilll
8. únor 2016

@mejan Máš pravdu - někdy kolem 8 hodiny tam přišla učitelka z místní MŠ (oblečená jako zdravotní sestra) a obešla postele s tím, jestli někdo nechce půjčit nějakou hračku nebo knížku - na pokoji jich mají plnou skříň. Pokud ale už má dítě v sobě medikaci s přípravou na operaci (oblbovák), pak už mu nic moc nepůjčí, protože potřebují, aby mělo co nejmíň podnětů a pomalu usínalo. Všechno se ale odehrává v jediným pokoji a dítě musí být v posteli.
Odpoledne pak sestra vytáhla hrací koberec, na který nanosila stavebnice a hračky a děcka si mohly hrát, ale bylo to asi tak v pět hodin, takže na hodinu. Stejně už byla každá matka nervózní, kdy a jestli už půjdou domů. 🙂

mejan
autor
8. únor 2016

Dekuju.No nevim nevim jestli malej vydrzi skoro celej den v posteli.taky se bojime te narkozy. a aby to pro nej nebyl velkej stres

soleilll
8. únor 2016

@mejan Stres to každopádně je, už proto, kolik dětí a matek tam najednou tráví tak dlouhej čas. Musíš být co nejvíc v klidu, aby se to nepřenášelo na dítě. A pořád si opakovat, že je to jen na 1 den. 🙂 Druhý den doma už syn chtěl zase lítat, jak zběsilej, takže ona to opravdu není zas tak strašná zátěž. 🙂 Celý den v posteli vydrží, protože buď bude oblblý nebo spát.

mejan
autor
8. únor 2016

@soleilll moc dekuju za podporu a ze jsi mi napsala svou zkusenost

miky31
9. únor 2016

Tak i nás to čeká ☹ Zítra jedu malého objednat na operaci uší a stříháno nosních mandlí 😒 Také z toho mám strach.Nejsme z Brna, tak nevím jak tam dlouho budeme a co se bude dít. Malý totiž bezemne nedá ani ránu ☹ Prostě mamánek a já nevím co očekávat. Mám z toho strach,ale dívám se že nejsem sama. Je totiž hyperaktivní a nějak nedokáže spát déle jak 8hodin v noci,tak snad oblbováky zaberou a bude spinkat a odpočívat.

miky31
11. únor 2016

Ahoj @mejan , tak my máme termín 17.března, s tím že samotná operace bude další den....Strávíme tam tedy 3 dny, protože nejsme z Brna. No asi budu muset malýmu nabalit spoustu knížek aby se tak nenudil, protože jeho udržet někde v klidu je dost nemožné. Je to hodně živé dítě, spíše až hyperaktivní 😒 Na jaký zákrok jdete vy? Synovi budou vysávat z uší sekret a pak dávat trubičky a stříhat nosní mandle, prý je to denní rutina,ale já i tak mám strach. Někomu to pomohlo, někomu ne. No já doufám, že synovi to pomůže od "dočasné" hluchoty na levé ucho(i pravé na tom není moc dobře).

mejan
autor
11. únor 2016

@miky31 ahoj, jdeme na konci brezna na jeden den. Taky na mandle a mozna i na trubicky, to doktori rozhodnou pred zakrokem. Ja z toho mam taky strach, ze zakroku a jak to malej zvladne. Taky je hodne akcni, taky se bojim, jak bude reagovat byt skoro jen v posteli. Musime nasim detem verit a hlavne byt sami v pohode

miky31
11. únor 2016

@mejan To sice ano,ale říkat si to je lehčí než to udělat....Ale snad to všichni zvládneme a naše děti budou snad už zdravé 😉

mejan
autor
18. únor 2016

To je pravda,ale ono nam nic jinyho nezbyva,nez si to rikat.Doufam,ze se to pak v praxi projevi 🙂

barus.8
26. čer 2017

Ahoj chtěla bych obnovit tuto diskuzi a zjistit jestli nemá někdo čerstvou zkušenost. Máme jet s dcerou za 3 týdny na trhání nosních mandlí a zavedení trubičky do uší.