Trhání nosních mandlí - jaké se musí udělat vyšetření?

petulka79
24. srp 2015

Ahojky devcata,malý ma jít 7.9 na operaci,budou mu vyřezávat nosní mandlí,jaké se musí udělat vyšetření než na to půjde,stačí jen u dětského lékaře,když mu vezmou krev a moč?nemám s tím vůbec zkušenosti,můžete poradit,ještě teď chytl rýmu takže se bojím aby nás vůbec vzali,musí být úplně zdraví?rýma mu totiž začala před 2 dny tak sem mu honem nasadila olynth,snad do té doby už ji mít nebude,děkuji za informace

mogwaika
24. srp 2015

@petulka79 Ahoj, malýmu dělali klasický předoperační vyšetření u dětské, smí být tuším maximálně 5 dní staré. Rýmu by mít na zákrok neměl, dva dny po operaci se nesmí smrkat. Ať vám to dobře dopadne 🙂

zet83
24. srp 2015

ahoj, malá byla na operaci v červnu. Vyšetření chtěli nejdéle týden staré. Šli jsme k dětskému a ten už věděl, takže vše probíhalo pouze u něj. Do nemocnice po nás chtěli ještě tu zprávu v níž nás z ORL na operaci posílají. Malá měla lehkou rýmu taky. Ona jí měla pak už celoročně, byla vždy 3 max 5 dní zdravá a nanovo. Tehdy mi v telefonu řekli v nemocnici, že u těchto dětiček je to normální..že málo kdy jsou uplně zdravé, nesměla mít obr rýmu a teploty.
Jo nakonec po operaci nám doktor řekl, že byla tak obrovsky zhnisaná mandle, že odsávali před během i po vyndání samý "hnis" ☹ takže v tu chvíli jsem přestala přemýšlet nad tím, jestli jsem udělala dobře. Současně jsem podepsala papír, kde jsem souhlasila i s vyšetřením oušek - rovnou je v narkoze prohlídly a odsáli bordel i odsud. Tradááááá.. ťuk ťuk na dřevo , malá mi 2 měsíce nemarodí !!!!!!!!
Když budeš chtít nějaké info, tak piš, zatím si to pamatuju, fakt jsem to dost řešila, před i po (měla drobné komplikace spojené s operací).

dostyna
25. srp 2015

V květnu jsme byli na Bulovce, odebrání mandlí včetně odsátí oušek. Od té doby vše vpořádku. Jinak poředoperační vyšetření udělá dětská, myslím,že nesmí být starěí než týden. Nachlazení nevadí, u dětí se špatnou nosní mandlí se počítá, že nejsou nikdy úplně zdravé. Samotný výkon je rychlovka, jen to probírání malého po narkoze bylo trochu divoké,ale jakmile znovu usnul, bylo už vše vpořádku. Druhý den jsme šli domů. Byli jsme mimopražští.A byla jsme ráda, člověk je klidnější když po tomto zákroku je dítě pod dohledem.

petulka79
autor
25. srp 2015

Holciny moc děkuji za rady,moc jste mě pomohli

lamarika
25. srp 2015

@petulka79 co se týče předoperačního vyšetření, tak ti už holky psaly 😉 Já bych ti ještě doporučila sebou vzít PC s pohádkama aby se po operaci až bude trošku v pohodě zabavila 😉
S dcerou jsem byla minulý rok v červnu a taky nelituju. Od té doby má pokoj od častého nachlazení a neustálého zánětu uší