Úraz oka u dítěte. Máte zkušenost?

janadudy
4. kvě 2021

Hledám maminky které mají zkušenost s úrazem oka u dítěte

izzylka
4. kvě 2021

To asi záleží na druhu úrazu. Jako malá (5-6 let) jsem měla v oku zapíchnutej šroubovák a normálně vidím👍🏻

janadudy
autor
4. kvě 2021

@izzylka
Podobné. Synovi svihl drat do oka a přišel o celou přední část oka.. je tomu cca2 tydny.a potřebovala bych nějaké rady jak s dítětem pracovat, priklad odmítá otevřít poraněné oko.strachy..

svija
4. kvě 2021

@janadudy - já mám zkušenost se švihnutím drátu do oka u mého otce, takže jak s dítětem pracovat neporadím, ale můžeme porovnat, co všechno pak následovalo z hlediska lékařské pěče.

izzylka
4. kvě 2021

@janadudy tak já to tak hrozný neměla..těsně mi to minulo panenku, mám jen jizvu na tom bělmu ... takže to asi moc neporadím. Přeju ať je brzo v poho brouček 😓

janadudy
autor
4. kvě 2021

@izzylka dekuji

janadudy
autor
4. kvě 2021

@svija jak hodně to měl nebo má poškozené?

janadudy
autor
4. kvě 2021

@janadudy my jsme přišli o rohovku. Čočku a část duhovky..momentalne kapeme co 2 hodiny kapky a čekáme jestli vyvstreba srazena krev a tekutina za okem ,malej nechce poraněné oko otevírat protože na něj vidí špatně da se rict nic..mlhu na hodně blízko rezezna ale je vše v nějakém barevném kruhu

svija
5. kvě 2021

@janadudy - táta má po transplantaci rohovky, protože tam měl jizvu, čočku taky museli odstranit a má umělou, duhovku nevím. Ale ze začátku byl ten postup stejný, odstranili poškozene části, zasili, čekalo se až se vstřebá krev a jak se to zahojí a pak se teprve řešil další postup.

janadudy
autor
5. kvě 2021

@svija jak dlouho se vstrebavala ta krev?

janadudy
autor
5. kvě 2021

@svija a za jak dlouho byl schopný sám bolavé oko otevřít?

svija
5. kvě 2021

@janadudy - to si myslím, že celkem brzy, v podstatě hned po operaci, to pro něj problém nebyl, jen si stěžoval, že ho škrabou stehy na rohovce uvnitř na víčku.

svija
5. kvě 2021

@janadudy - určitě řádově měsíce, ale fakt už si to takhle podrobně nepamatuju, je to tak 5 let už.

janadudy
autor
5. kvě 2021

@svija ano synovi zatim nechali takový kloboucek, aby stehy neskrabali..mudr nám řekl ze stehy tam budou cca 1 rok