• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ustřižení uzdičky. Máte zkušenost?

13. listopadu 2010 
Ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost s ustřižením uzdičky pod jazýčkem. V porodnici nám to neprovedli a teď jsme dostali žádanku na stomatochirurgii. Neznáte někoho, kdo to dělá na ostravsku??? Moc děkuji.
11. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už teď vám to budou dělat? Moje holčička jí má taky krátkou, ale bylo nám řečeno, že se bude čekat, jestli jazýček nenaroste a jak jí to bude vadit u mluvení.
11. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mame ji taky kratkou a doktorka nam rekla, ze kdyz neni problem s kojenim tak se to zatim necha a uvidi se az zacne mluvit, ale mozna zalezi jak moc kratka, nas malej teda skoro ani nevyplazne jazyk
11. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme měli ve 2 měsících zánět ucha a dr. si hned všimla,že mají holky krátké uzdičky a řekla,že máme přijít a střihne je.Ještě jsme tam nebyli (holky pořád něco měly),ale určitě se chystáme a čím dřív,tím líp.Prý je to malý zákrok a nemám se toho bát.Hodně dětí tam potom posílají až z logopedie,když mají problémy s mluvením a to už je prý pro dítě mnohem horší,když je starší.Takže určitě ti to udělají všude na ORL.
11. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mely take kratkou uzdicku pod jazykem, na kontrole po 6ti nedeli jsem se sla domluvit na orl. Dr. moc nadseny nebyl, nejradeji to striha v 1 roce, do te doby by to pry mohlo dorust, jen pokud by to delalo problem, tak by ji strihnul. Jenze ja na tom strizeni trvala, mala zlobila u kojeni, nevim proc a navic jsem se bala, ze se ji pak bude spatne broukat, tak nam to strihl. Umrtvil ji to, nuzkama strihnul. Mala rvala, ale my jsme ji pevne drzely a byla to fakt chvilka. Nemohla jsem ji min. 2 hodky kojit (kvuli tomu umrtveni) , ale dudlika jsem ji mohla dat. Bala jsem se toho a zvladly jsme to dobre. Snad ji to nedoroste. Podle mne, cim driv, tim lip.
11. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nase nela mela kratkou uzdicku a vsiml si toho teda pediatr hned na prvni navsteve u nas doma...upozornil me na to, pak rekl, at se nedivam a normlane ji to ufikl:sweat_smile: ani krev nebyla:slight_smile:
12. lis 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás to bylo něco takového jako píše alcatko.j. taky ji ufikl a řekl at se nedívám. :slight_smile:
12. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky máme uzdičku pod jazykem a nad horními zuby...ale doktorka říkala, že počkáme jak se to bude vyvíjet dál a jestli to bude malému nějak vadit..docela mě překvapuje, že mu to chce udělat takhle brzo...já osobně mám třeba uzdičku pod jazykem doteď a vůbec k ničemu mi nikdy nepřekážela...tak nevím no :slight_smile:
12. lis 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ,muj druhy syn mel taky zkracenou podjazykovou uzdicku, v porodnici mi doporucili co nejdrive prostrihnout, tak jsme se objednali na ORL, Radimkovi bylo 14 dni. Trosku jsme taky byla v soku, zadne umrtveni a musela strihnout nadvakrat, mel ji opravdu hodne zkracenou, ale ani moc neplakal, troska krve bylo na dudliku, hned bobek zase usnul nez jsme ho oblekla,takze asi to nebylo tak desny :wink: Ja si teda myslim, ze cim driv, tim lip. May meli trosku problem u kojeni, nasaval vzduch, jak poradne nemohl ten jazyk primacknout k bradavce, tak jsme ho musela davat treba 3x krknout mezi kojenim a spatne sal to zadni mlicko.
Lucik: myslim, ze by to meli delat vsude na ORL :wink: Mateje uz mas vetsiho, tak to bude asi vic s brekem, ale uz bych to vic neodkladala :wink:
jo a co mu to dr prostrihla, tak to pekne ohuhul na hlase
12. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, teď můj druhý syn měl zkracenou uzdičku, dr. si toho všimnul hned v porodce a říkal mi, že by si mohl v budoucnu při mluvení šlapat na jazyk...ale že mu to může střihnout a to jsem řekla, ať to provede hned...tak si ho vzali na sál a pár pár minutek přinesli :slight_smile: jsem ráda, že to udělali hned v porodce.. :slight_smile:
ale u nás to mělo vliv na kojo, měla jsem rozpraskané bradavky do krve :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nikitko, taky máte Radimka :dizzy_face:
12. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme 3 kluky, uzdička se stříhala u dvou.
Nejstaršímu v 2 letech, bylo to na chrurgii, normálně ho uspali a bylo, jenže měl z toho docela špatný zážitek, (nejenom z narkozy ale byl to stres) , ale pomohlo to, takže se krásně upravilo mluvení (zatím ale neumíme R a Ř), v 2,5 letech ještě neuměl K ale pak to šlo...
Prostřední mluví bezvadně, jen zatím neumí R a Ř,
a nejmladšímu to řízli hned v porodnici aby neměl jednak potíže pří sání z prsu a jednak s mluvením a byla jsem za to moc ráda, vůbec neplakal, trvalo to 2 vteřiny a již teď umí K ( má přesně rok).
Dopoučuji čím dřív, TÍM LÍP !!!
12. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorka si toho všimla hned v porodnici a řekla mi,že by mohla mít později malá problémy s mluvením. Takže když měla malá dva dny,tak jí to doktor z ORL šmikl. Vrátili mně ju asi po pěti minutách spinkající.
13. lis 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek