Porodnice Pardubice, máte zkušenost?

lizzie02
10. bře 2018

Dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti s touto porodníci, popřípadě jestli se někdo nechystá tam v nejbližší době rodit. Původně jsem byla rozhodnutá rodit jinde, ale jelikož jsem musela začít docházet k nim do rizikové poradny, vypadá to, že by bylo nejlepší rodit v Pardubicích. A proto bych se ráda zeptala na přístup personálu, jak se staví k přáním rodičky a celkově jak to vypadalo po porodu, bonding s miminkem a podobně. Moc moc děkuji 🙂

aletheia
10. bře 2018

@lizzie02 ahoj, ja rodila v Pcich pred rokem a pul a zrejme tam budu za par mesicu rodit znovu. Nadsena jsem nebyla, protoze jsem, stejne jako ty, chtela rodit jinde, ale musela jsem ke konci dochazet do rizikovky a vzhledem k diagnoze uz rovnou zustala tady v Pce. A ted opet chodim do rizikovky uz skoro od zacatku tehu, ale s jinymi komplikacemi..
No, mela jsem docela kliku na personal, ale teda nikdo se se mnou nemazal. PA byla fajn, i lekari, ale nikdo se me na nic neptal, nikdo nic moc nevysvetloval. Je teda fakt, ze ja porodni plan nemela, navic vyplasena prvorodicka s hooodne vysokym tlakem, porod vyvolavany, komplikovany, komplikace i po porodu. Bonding probehl automaticky, dcera byla a je nastesti uplne v poradku, partner byl u vazeni/mereni, mohl fotit atd. Muzu se zeptat, proc chodis do rizikovky? Kvuli monitorum nebo mas problemy? Kdyby te zajimalo neco konkretniho, klidne napis IP.

alassel
10. bře 2018

Ja rodila loni v unoru. Nadsena jsem nebyla, ale kvuli prvni dceri jsem musela byt blizko na navstevy... Na porodnim jsou skveli, ptoberou porodni plan a snazi se ve vsem vyhovet. Ocistec je oddeleni sestinedeli...tam uz me nikdo nedostane! Arogantni doktori, sestry na pest.. nikoho nic nezajima natoz porodni plan. Strasny

lizzie02
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lizzie02
autor
10. bře 2018

@alassel Děkuju za zkušenost, jsem ráda že alespoň ten porod takhle probírali, bála jsem se, že mě nikdo nic neřekne a nebudou semnou třeba probírat postup a tak, takže porodní plán je lepší mít sebou sepsaný že? 😉 a na sestiedeli pomohli alespoň s kojením a péči o miminko jako prvorodičce?

alassel
10. bře 2018

@lizzie02 ja byla druhorodicka. Nikdo za mnou nechodil.. jen rano vizita. Moje spasa byla pani co nosila obedy, prunesla mi rohliky s kakaem, kdyz byla nejaka kejda. Povidala si se mnou a nosila cerstvy caj. Ja mela hned po porodu 40tky horecky a tri dny jsem byla bez syna. Nekojila jsem a syn byl na nutrilonu a uz mu to zustalo... jsou tam vykojeny doktorky a sestry a kdo nekoji je vyvrhel. Muj prvni tyden se synem byl kvuli nim peklo a ne krasny vzpominky... kdyz me propustili, brecela jsem stestim

verunka95
10. bře 2018

Já tam rodila 11/2016 a už nikdy více spraseny porod a přístup šílený ( u porodu jsem měla primáře) nakonec stejně aku. CS na sestinedeli a novorozenecke si stěžovat nemůžu až na poslední den kdy jsme stáli na chodbě nejdřív hodinu protože jsme čekali na vys. Sluchu nebo ledvin uz nevim a hned potom dalších 40 min na kyčle a nikoho nezajimalo jestli je oběd kojení nebo nam neni dobře

anetka9
10. bře 2018

Koukám, že se toho moc nezměnilo od doby, kdy moje mamka rodila mě a málem sem umřela já i ona kvůli přístupu doktorů...ještě že sem se přestěhovala do Prahy, tady bych musela řešit převoz do Chrudimi:D

normalnimatka
10. bře 2018

no ono dycky záleží, co od porodnice chceš, no... jako radama ohledn ěkojení atd. bych se stejně moc neřídila. dneska jsou všecky porodnice "baby friendly" ale neodpovídá to realitě, protože ti sestry úplněs klidem řeknou, že máš zkusit kloboučky, když tě bradavky bolej, že máš kojit max. deset minut z každýho prsa a pak zas za 3 hodiny a podobný hemzárny. doporučuju si nastudovat kojení DOPŘEDU, popvídat s kamarádkou, která třeba se nerozkojila úplně sama od sebe hnedka. načíst si aspoň nějaký základní zásady z webu laktační ligy a pak mít tyhlecty servery po ruce. vygůglíš pak i případný komplikace a ty řešení jsou šablonovitý.

ono se tak nějak říká, že v Pcích je to víc jako otevřenější přirozenosti než FNHK, ale je to otázka. kamarádka tam docházela ke konci do poradny, furt jí straišli, jak má velký mimino a že pude na císaře, protože tam stejně je nějakej šprajclej. nakonec ještě čekali a úplně hnedka nevyvolávali, jak ze začátku strašili. nakonec kamarádka začala rodit spontánně. všecko probíhalo ok a pak klasika...najednou se jako "3 hodiny nic neděje!?!?!?!" tzn. žádnej pokrok v otvírání? no tak vám píchnem vodu, to pomůže (haha, kecy v kleci), aha, nepomohlo...no ta dáme oxytocínek, píchli oxytocin a dítěti to evidentně ani trochu nesedlo a klesaly mu ozvy....takže nakonec stejně akutní císař. kamarádka teda není nakloněná ehm "alternativám", věří doktorům, takže si do toho nechala zasahovat a výsledek takovejhle, no.
jinak si myslim, že je přece tvoje věc, kde rodíš. že tam docházíš teď, neznamená, že tam musíš rodit pak. vyber si porodnici, která ti nejvíc sedí. je to opravdu důležitý. i tak se to samozřejmě může zvrtnout, ale udělala bych pro to maximum, než se pak bít roky do hlavy, že sem to měla udělat jinak...

bekyc
10. bře 2018

Ahoj, já tady nerodila. Stejně jako všechny moje kamarádky z Pardubic i já jsem jela rodit do Chrudimi, kterou můžu doporučit všema deseti! Znám pár případů, které nakonec dopadly dobře, ale jako žádný med, nejhorší je prej to, že tě furt někam honěj, na vyšetření atd. a nepříjemný sestry!

normalnimatka
10. bře 2018

v pardubicích zas říkaj, že tam zachraňujou i mimina z chrudimi a z hradce:D

lizzie02
autor
11. bře 2018

@alassel Ty jo, tak opravdu koukám, že empatie žádná, tak snad se to tam trochu změnilo, přeci jen zase říkají, že tam chodí čím dál více rodiček...

@normalnimatka Děkuji, já o kojení už byla na přednášce, tak snad něco už vím, popřípadě si naukládám pár kontaktů na laktační poradkyně, abychom se rozkojili. Právě jak to píšeš z toho mám strach, chtěla bych aby to nechali jít přirozeně bez nějakých větších zásahů. Pouze pokud by nastaly komplikace tak samozřejmě se ničemu člověk nebrání, hlavně abychom byli oba v pořádku. Taky vím, že když by to začalo samo, tak bych mohla jet jinam, pokud to nebude plánovaný porod. Ale zase druhá strana, přece jen v případě komplikací sem převážejí třeba i z Chrudimi miminka a prostě kdyby něco tak aby si pak člověk nevyčítal, že kvůli svému pohodlí šel někam jinam a ohrozil tak malého ☹

lizzie02
autor
11. bře 2018

@bekyc Taky jsem chtěla do Chrudimi, slyšela jsem samou chválu 🙂 Nebo takový byl plán, než jsem začala docházet do té rizikové poradny sem, ale uvidíme jak se to vyvine ještě 🙂

Holky moc Vám děkuji, že odpovídáte a přeji Vám pěknou neděli 🙂

nekiaxy
11. bře 2018

@normalnimatka mne třeba klobouček zachránil, kojení mi nešlo, syn plakal hladem, nemohl se přisát, polohy nepolohy. Používala jsem klobouček hlavně na jedno prso a rázem to šlo a miminko bylo spokojené, mně se ulevilo a během dvou týdnů jsme ho odbourali, prostě ta bradavka nebyla asi úplně ve vhodném tvaru. Kojila jsem do samoodstavení v roce a půl (asi kvůli těhotenství přestalo mlíko chutnat). Takže mně s tím kojením v porodnici (Ústí n. Orlicí) opradu pomohli, i když ne přesně podle laktační ligy. Všechny rady, i ohledně kojení, se musí brát s rezervou a nejsou univerzální.

eviicka
11. bře 2018

@nekiaxy naprosto souhlasím, také si myslím že mi kloboučky pomohly (a pak taky domů půjčená kojenecká váha 🙂, což je také mimo doporučení LL).
Určitě je dobré mít informací co nejvíce, kontakty na LP, ale nebrat vše dogmaticky a s názorem, že v té nemocnici je úplně vše špatně 😉.

lizzie02
autor
11. bře 2018

@nekiaxy
@eviicka A holky kloboučky Vám tak zapůjčili když zjistili, že to nejde nebo si přivézt radši už předem svoje?

nekiaxy
11. bře 2018

@lizzie02 mně půjčili, rodila jsem večer, takže ten den po té jsme se snažili normálně a když to ani ten další nešlo, odpoledne mi donesli klobouček.

eviicka
11. bře 2018

@lizzie02 já rodila v HK a tam půjčovali, stejně tak odsávačku a kojící polštář.

lizzie02
autor
11. bře 2018

@nekiaxy
@eviicka Tak děkuji, snad tohle je všude automaticky k zapůjčení kdyby byl problém 🙂

normalnimatka
11. bře 2018

@nekiaxy jasně, tak určitě...i klouboučky maj někdy opodstatnění. já psala, že někde dávaj kloboučky i na to, že tě to jako moc bolí (ehm, koho?) ... (zkušenost švagrový), no....snažila jsem se jí radit, at to nedělá (měla normání čudlíky, žádný vpáčený bradavky:D), nedala na mě, dost s tím bojovala, a nakonec mrně na UM.podle mě měla šanci to zachránit, ale to už je jiná.
mně taky kojení zachránil příkrm. nebo tomu hodně pomoh🙂

avalon07
11. bře 2018

@lizzie02 Ja jsem dceru rodila v HK, protoze na Pce jsem slysela samou hruzu. Hlavne o personalu. Takze ted podruhe jedu zase do HK.

ptacatko01
11. bře 2018

Původně jsem měla rodit v Chrudimi, ovšem jedna mladá doktorka mi tam v těhotenství způsobila silné krvácení, druhá doktorka to vyhodnotila, že je to potrat, že dítě jde ven a hnala mě na revizi (8tt), jen díky tomu, že mi sestřička dala krabičku mléka mě nevzali na sál. Druhý den, co přišel primář tam měly pěkný tanec. Druhá doktorka, co mi tvrdila že potrácím a ještě měla tu drzost mi říct, když jsem se rozbrečela, že si to nějak moc beru...se pěkně sekla, krvácela jsem kvůli polypu. Díky primáři jsem o dítě (vymodlené z umělého oplodnění po třech letech snažení) nepřišla. Díky první doktorce jsem měla až do 16tt komplikace a mohla jsem z postele vstát jen na záchod. Pak jsem tam jela ve 23tt (špinění), opět naprosto špatně vyhodnocená situace, praskla mi ve 23tt voda. Následoval převoz rychlou do Hradce. Chytla jsem docela dobrého ošetřujícího lékaře. Vzhledem k situaci všichni pesimističtí a negativní, nikdo nedal téměř žádnou naději. Musela jsem se na všechno hodně ptát, nikdo nic moc nevysvětloval, ale jinak lékaři celkem příjemní, trpělivě odpovídali, když jsem se zeptala snažili se vysvětlit. Jedna sestra naprosto svatá, do konce života na ni budu v dobrém vzpomínat. Ostatní v pohodě, jen jedna stará nepříjemná. Po císaři jsem dostala zánět, na oddělení gynekologie to už byla katastrofa, každý doktor měl úplně jiný názor, jeden mi pěkně hnul se žlučí. Kromě toho jsem byla celkem spokojená.
Do Pardubic bych kvůli zkušenostem známých nešla ani za milion.

lizzie02
autor
12. bře 2018

@avalon07 Děkuji, já právě moc chvály taky neslyším, tak nevím ☹

@ptacatko01 To je mi líto, to musel být akorát stres, ale jinak jsem na Chrudim slyšela zkušenosti dobré. A Hradec ten je na komplikace asi nejlepší a známé mají teda s Pardubicema spatnou zkušenost?

avalon07
13. bře 2018

Hradec mi prijde opravdu dobry. Personal je mily, kdyby v Pce nastaly komplikace tak Te asi predaji stejne do HK. A az Te predaji na oddeleni na pokoj i s prckem, tak tam jsou take sestricky mile. Termin mam az v srpnu, ale uz ted vim, ze vyhraje zase Hradec. Od kazdeho jsem slysela, ze Pce ne a vidim dle reakci maminek, ze se za 6 let nic nezmenilo. Tak drzim palce (koukam, ze uz to mas za par) a at se rozhodnes jak chces, at jsi spokojena.

lucikq
18. bře 2018

Rodila jsem v Pardubicích v únoru 2017. Já byla naopak spokojená 🙂 šla jsem tam jako prvorodicka, žádný porodní plán jsem neměla. Porodní asistentka i doktorka byly v pohodě. Někdy v 1 v noci, když mě převáželi na pokoj, tak mi sestřičky nabídly, že bude malý u nich, kde už pár miminek bylo, abych se vyspala, ale komu by se chtělo v téhle chvíli spát. A na sestinedeli si taky nemůžu stěžovat. Stále se chodil někdo ptát, jestli je vše v pořádku, každý den tam chodila sestřička, která měla speciálně na starosti péči o miminko, takže mě učila koupání, starala se o pokožku miminka. Akorát byl nedostatek odsavacek, našla se tam nejaka starší, tu bych si příště dovezla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru