Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vakuumextrakce - boulička na hlavě, kefalhematom

osicenka
28. lis 2013

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s nějakým odtraněním této bouličky po VEXU? My máme bohužel rovnou dvě, jakoby na každé straně jednu a doktorka nám dneska při 14denní kontrole řekla že za 14dní máme zase dojít a pokud se to samo do té doby neztratí, tak nás pošle do Brna na nějaké odsátí, mám z toho strach ☹ Tak bych byla moc ráda, kdybyste se se mnou podělili o vaše zkušenosti, děkuji moc.

mabe
28. lis 2013

@osicenka ahoj, tak mala byla taky rozena vexem a mela jednu boulička, nastesti se ji ztratila, takze to resit nemusíme. pry se jde na neurologii a tam to proste odsajou a hotovo, takhle me to rekli v nemocnici a tvarili se, ze to nic není. drzim palec, at to proběhne hladce.

nellisek
28. lis 2013

ahoj taky jsme měli jednu a pořádnou, tak měsíc trvalo než se ztratila, tak počkejte určitě se také ztratí. 🙂

kytkakvete
28. lis 2013

@osicenka Dcera měla poměrně velký hematom a trvalo to cca 7 týdnů než se vstřebal, v porodnici nám bylo řečeno že vstřebání může trvat až 2 měsíce a náš pediatr to potvrdil.

andyhrusticka
28. lis 2013

@osicenka Moje malá to měla taky a vstřebalo se to až po 3 měsících. Doktorka říkala, že je to normální a může to trvat i půl roku než se to vstřebá, takže já bych asi počkala než bych s tím někam šla 🙂 Držím palce, ať to dobře dopadne. 😉

labutka1980
28. lis 2013

Neměli jsme vakuumextrakci, ale synovi se udělal kefalhematom po "normálním" průchodu porodními cestami, bohužel mu po pár měsících osifikoval (stává se u pár % případů), takže ho má doteď (rok a 3/4), jen vypadá menší a menší, jak mu roste hlava, naštěstí. Pokud Vám během pár týdnů nezmizí, tak bych ke specialistovi radši šla,alespoň na konzultaci.

pppxx
29. lis 2013

Dcera ho mela po normalnim porodu, vytratil se do sesti nedel.
Par tydnu bych pockala a pak zasla za odbornikem

ined77
11. črc 2014

Dobrý večer maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán článek Porodní traumatismus novorozence https://www.modrykonik.cz/porodni-traumatismus-....
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto tématem. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba s tímto pojmem setkaly poprvé a hledají veškeré dostupné informace.

Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace 🙂 .

Krásný a pohodový večer
Denisa

@pppxx @labutka1980 @andyhrusticka @kytkakvete @nellisek @mabe ...a další 🙂 .