Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Valgozita, máte zkušenost s operací 3letého prcka?

kacernice1
5. črc 2015

Mamci,mate nekdo zkusenost s operaci trileteho prcka,mame hodne vpacene kotniky,obcas to vypada,ze syn po nich chodi,stojim mezi nazorem fyzioterapeuta a ortopeda a nevim,co delat,napadla me operace,jestli by mu nedlehcila,ale nevim ☹

terezapetrova
5. črc 2015

@kacernice1 to znamená, z dřív mel problem plochých nohou? A cvičili jste na to? Jestli se muzu zeptat

kacernice1
autor
6. črc 2015

@terezapetrova cvicili jsme na to,ale ted jsou mu 2 roky a 8 mesicu a vazi 19.5kg,takze je vetsi deformita I kvuli tomu

eficenka
6. črc 2015

@kacernice1
zkoušeli jste lázně?
doporučuji určitě měsíc intenzivního cvičení, domluvila bych Ti tu super fyzio plus "pevné" tejpování a pak se kdyžtak rozhodla k operaci..
na lázně máte nárok....

kajalka
6. črc 2015

@kacernice1 Operace by měla být vždy až poslední možnost, protože po ní už nic není.. Jak jste to řešili doposud?

olusenka
6. črc 2015

my kombinujeme vložky, cvičení a tejpování. Pro operaci bych se u takto malého dítěte ještě nerozhodla, ale nevím, jak moc špatně na tom Váš syn je. Náš to má myslím dost, ale "nešlape si po nich". A dcera bohužel začíná na jedné noze také. ☹

kacernice1
autor
6. črc 2015

Leva noha je horsi,je to hrozny ho u toho videt.Chodili jsme k ortopedovi,ale dal nam ortezky,ktere muj syn bojkotoval,takze jenom cvicime.Do lazni bych rada,ale mam pulrocni dceru a nevim,jak s ni ☹

terezapetrova
6. črc 2015

@kacernice1 jste chudaci, nam nejvic pomohly asi doporucene masaze od rehabilitacni a pak cvico od ortopeda, zni to banalne ale delali jsme denodenne a nejaky výsledek videt byl

terezapetrova
6. črc 2015

@kacernice1 ted koukam, ze ta fotka je Vase tak to není az tak silene, to jsme na tom byli asi stejne, verim, ze se to zlepsi i bez operace, a pulrocni dcera by když tak jela do lazni taky a procedury by se prizpusobily aby byly když je ona vzhuru, spi ještě hodne přes den? Nebo by naopak spala na pokoji a Ty mela u sebe chuvicku? Pripadne nemohl by te v laznich na nejakou část zastoupit tatinek nebo babicka?

olusenka
6. črc 2015

@kacernice1 podle fotky bych řekla, že to má můj syn stejné, on má zas horší pravou nohu. Cvičení začínáme až nyní, prý se začíná nejdříve na 3 letech, spíš na 4, když už děti hezky spolupracují.

kacernice1
autor
6. črc 2015

Tatinek do lazni nemuze,je to cizinec a nerozumi cesky a babicky pracujou,zaciname s malou s prikrmy (jinak spi pres den docela hodne,ale to neni az takovy problem),takze to nebude v nejblizsi dobe nic aktualniho ☹ @terezapetrova s jakymi laznemi mate zkusenost?
My zatim delame jeden cvik a ten je,ze mu drzim nohu pod katnikama a ona se mu srovna,nic vic nedelame,boticky jsme kupovali normalne ve sportu a zajdeme zase do obchodu,kde maji obuv Protetika a ty drzi aspon kotnik a tolik se to neborti.
@olusenka, opravdu se ceka az do tak pozdniho veku,me bylo receno,ze cim driv,tim lip?

olusenka
6. črc 2015

@kacernice1 jak ortopedka, tak rehabilitační říkala, že se čeká do 3 let věku dítěte, spíš do 4 (asi kvůli spolupráci u cvičení, co jsem pochopila, i ohledně vložek byly poznámky, ale samozřejmě mu je napsala). Já to nemůžu zkousnout, dceři se to právě začíná dělat taky, za 2měsíce jí budou 2 roky a já enchci čekat, až to bude mít tak hrozné jako syn, ale jiná možnost asi není. ☹ Jedině pevné boty, ty kupuju oběma od začátku (hlavně Jonap, případně Fare...), venku běhá občas bosa na posílení nohy.
Vložky jsem synovi pořídila ještě před třetími narozeninami, zažádala jsem si o ně, ale nenosí je pořád, cvičení se prý začíná skutečně později. Všechno je to totiž cvičení, co dělá on sám, já jemu nijak s nohou necvičím: chození po špičkách, po patách, po vnější hraně jako opice, stoj na jedné noze jako čáp a různé jiné podobné, sbírání kuliček, kusu látky jen nohou, případně psaní nohama atd. atd.

jindrova25
14. bře 2017

Ahoj,resite někdo aktuálně?My ano,syn 2 roky a měsíc,rada bych si s někým popovídala,trápí mě to :( dnes jsme přišli z kontroly od neurologa,tak to je ve mně zase vše čerstvé :( dekuji

jindrova25
14. bře 2017

@olusenka ahoj,chci se zeptat,a kdy Ti začal syn chodit a neměl s chůzí problémy? Nohy ho neboli?Chodí dobře,ujde něco,běhá? Moc díky za odpověď,Petra

olusenka
14. bře 2017

Ahoj, syn začal chodit relativně pozdě,asi na roce a půl, nohy měl špatné už v době,kdy se stavěl (i když on kolem nábytku nechodil, dlouho lezl, a pak prostě začal rovnou chodit). Už na 6měs. říkala RHB sestra, že je lehce hypotonický. Dodnes sedí pořád mezi patama,já když vidím ty jeho vyvrácené nohy dozadu, hrůza. Dcera to ale dělá taky, hodně dětí tak sedí.
S chůzí jako takovou snad problémy neměl, ale dlouho jsme ho necepovali, aby něco ušel, loni na dovolené už ušel pár km, různě od 3 do 6km.
Občas se v noci budí bolestí, že ho bolí kotníky, a brečí. ☹
Vložky mu neseděly, ty nenosí, měli bychom "tejpovat", ale on to má do večera dole, moc mu to nedrží, a cvičit odmítá, to bych se s ním musela prát. Ach jo.

jindrova25
15. bře 2017

Ahoj,děkuji,my cvičíme Vojtovku.na vložky je syn ještě malý,jsou mu 2,chodit začal pozdě,je hypotonický,doteď je nejistý.pri chůzí má hodně otevřené nožky ven do stran.zjistuji, kde se co dá,rada bych dělala něco víc :( nosíme pevnou obuv.nevim,v čem přidat...Díky,ahoj,Peta

olusenka
15. bře 2017

@jindrova25 tady jsou vidět ty různé názory doktorů. Náš syn třeba na 2 letech už vložky nosil, jelikož to bylo skoro to jediné, co se dalo dělat (no, nosil....právě že moc ne viz. výše), na cvičení byl ještě malý, aby dokázal napodobovat, plnit povely, co má jak cvičit....

astyna
16. bře 2017

Kdyby vložky pomáhaly, tak by je moje ségra už asi 20 let sama nekupovala. Ale byla by vyléčena. Jednou zašla k jinému ortopedovi, ten jí řekl, at to vyhodí a koupí si boty 5fingers. Stačila jedna sezona a po plochých nohách a špatných kotnících je veta. Takže já synovi také kupuju podobně laděnou obuv a věřím, že z toho mít takové kotníky nebude.

Četla jsem, že prý takové kotníky ukazují na povolené břišní svalstvo, někomu pomohlo i plavání, co vy na to? Zkoušeli jste i "bosou" obuv?

jindrova25
16. bře 2017

@olusenka ahoj,nám právě řekli,že nejdříve vložky ve 3 letech,ortopeda jiného máme cca za 2-3m,tak uvidíme. Mám pocit,že mi nikde nikdo (myslim doktory) pořádně neporadí...Jinak děkuji za zpravu

jindrova25
16. bře 2017

@astyna Ahoj,bosou obuv jsme zatím nezkouseli,synova noha bez boty,jen v ponozce nebo bosa vypadá hrozně.toto bych případně zkoušela,až bude trochu větší.cvicime i na břicho na zpevnění,koně a bazén.mozna to chce víc času,ale já si nějak neumím představit,že bych za rok mohla dát syna do školky.:( Dnes mi sestřička na Vojtovce říkala,že to má i její malá 3,5 léta dcerka,a že se to pomalu lepší.tak snad to bude lepší i u nás.dekuji

olusenka
17. bře 2017

@jindrova25 mě říkají dva lidé (RHB, ne doktoři), že to spraví hlavně cvičení a tejpy. Vložky že nejsou moc k čemu. Že noha musí pracovat.
A cvičit nejen svaly a vazy na noze, ale cvičit celé tělo tzv. core-střed těla. Ale syn se cvičení děsně brání, i 10 minut denně je problém.

jindrova25
18. bře 2017

@olusenka ahoj,my měli i tejpy,ale asi jen 3x,ale synovi moc nedrží a navíc,když cvičí,tak ten tejp mi přijde,že mu v tom brání.na břicho cvičíme na balónu.
Je to boj,škoda,že neznám nikoho,kdo to řešil , jak vypadá dítě např.za 5 let.
Jinak děkuji,ahoj

blahova_andrea
18. bře 2017

"cvičit" dokáže dítě zhruba od těch dvou let. záleží na snaze rodičů, motivaci. vložky hradí pojišťovna myslím až od těch tří let. syn má také valgozivní kotníky. od tří let vložky, nenosí je ale stále. hlídám mu, aby nechodil bosí po tvrdém terénu jako beton a dlažba. naopak když počasí dovolí, tak běhá co nejvíce bolí po kamínkách, trávě, hlíně...prostě v měkčím a rozmanitém terénu. co se týká obuvi, tak pevnou máme patu, ta musí držet a sedět, jinak co nejvíce ohebnou podrážku. hlavně, aby botka nebyla moc široká nebo naopak úzká. tyto problémy fakt nebývají o tom, aby se dítě zavřelo do pevné boty na celé dny. to je naopak chyba. chodíme pravidelně na kontroly a ač necvičíme úplně poctivě a pravidelně, tak jsme pokaždé chváleni, zlepšuje se to. jak vidíte děti sedět mezi patama, neustále opravujte. nožky před sebe, nejlépe na turka nebo motýlka. tančete s nimi jako baletky na špičkách, propínejte prstíky, sbírejte kapesníky...to už tu padlo...prostě cvičení hrou s maminkou 😉
na boty ze sportu pozor. vhodné jsou jen některé. stejně tak ale z dětských obuví. je tam mraky vyloženě nevhodných botek, které mají certifikáty na materiál, ne na závadnost pro nožky při dlouhodobém nošení, to je rozdíl. chce to vybírat opravdu pečlivě a individuálně na každou nožku
já se rozhodla jít cestou střední, co mi velel vlastní rozum. ne úplně barefoot dle fyzio, ani pevné "sádry" dle orto. jako při všem...všeho moc škodí. chce to pestrost

blahova_andrea
18. bře 2017

@jindrova25 proč by podle tebe kvůli tomu syn nemohl do školky?

jindrova25
20. bře 2017

@blahova_andrea ahoj,k té školce,sice jsou mu teď dva a má rok času,ale nic neujde,nožky ho bolí,jen pár metrů...A stále je nestabilní,padá (dozadu). Fyzicky je na tom teď tak,že by to prostě nezvládl :/

jindrova25
20. bře 2017

@blahova_andrea
Děkuji,píšu z tabletu,tak jen stručně,respektive otázka,jakou značku bot kupujete? A vidíte u syna zlepšení? Za jakou dobu cca?Děkuji,Petra

blahova_andrea
20. bře 2017

@jindrova25 tak ale co je teď, tak to nemusí být za ten rok než se ho to bude týkat. zatím nehaž flintu do žita. já mám doma lemřičku, které se chodit nechce a do školky pomaže jestli ji vezmou a chodit prostě bude muset. je jasné, že ona má nožky zdravé, že je to něco jiného. ale třeba i u vás bude za rok situace jiná. ty děti často jsou ještě o prázdninách s plínama a neumí se obout a kde co a naučí se to těsně před nástupem. syn teda s nožkama problém má, ale vždy byl hodně aktivní, běhal, skákal, do školky šel později kvůli plným školkám a datu narození, ne kvůli nožičkám. kamarádky dcerka má vážnou vadu nožiček a do školky taky šla. jen museli domluvit a ošéfovat pár věcí a ne u každého a v každé školce to asi jde. mysli pozitivně. třeba školka nakonec nebude problém 😉

blahova_andrea
20. bře 2017

@jindrova25 já mu ty nožičky moc nesleduju. spíš "cvičíme" a udržujeme opatření. chodíme 2x do roka na ortopedii a zlepšení vidí dr. na každé kontrole. řešit se to začalo ve třech letech. boty kupuji různé. dřív měl buclatou nožku s vysokým nártem, vybíralo se těžko. teď má delší uzoučkou, vše mu padá, zase se vybírá těžko. nejdu jen podle značky, ale podle kusu. třeba papučky vím jaké mu sedí, tak kupuji vždy stejné ty větší, dokud je velikost. až není, vyzkoušíme zase vše co jde, najdeme ty co sedí a pak jedu zas ty dokud jsou. ono záleží i jak má dítko nožku širokou. nejde jen o pevnou patu a měkkou podrážku, ale i o tu šířku, aby v tom dítě nelítalo nebo nemělo namačkané prsty. kotníková obuv rozhodně není nutnost, spíš naopak. ty svaly je potřeba posílit a když je budeme uměle podpírat, tak budou naopak dále ochabovat a nožičce to nepomůže. já nejsem odborník, nevím co přesně s nožkama máte, v jak hrozném stavu a jak to vidí ortoped nebo fyzioterapeut, ale ti tu jsou a když na diskusi narazí, tak se třeba vyjádří, třeba dostanu za uši, co tu píšu 😀 jako na širší nožku měl měkoučké zimní ddstep. teď na úzkou jsou mu nejlíp primigi. papučky jedeme befado, ale fakt jen ty s pevnější patou. botasky do školky měl reebok, teď adidas. zase ale záleží jaká boty a tam tedy jsou podrážky bohužel pevnější. do školky mi to ale přijde lepší. jinak se dá zase pořídit s membránou superfit nebo jiné měkčí, ddstep má řadu, která je takový ten kompromis bf, jsou měkké. vyloženě bf obuv nejedeme právě kvůli té patě. a taky jsou většinou spíš na ty normální a širší nožky a ne na ty uzoučký.

blahova_andrea
20. bře 2017

ještě byly fajn botičky pepino by ricosta, úžasně měkoučké