Varicocela u kojence. Máte zkušenost?

eloana
14. črc 2010

Ahoj holky chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s varicocelou u kojence?
Na prohlidce v 5 tydnech nam doktorka rekla ,ze ma maly varicocelu-- po porodu nemel varlatko ,ale nastesti uz sestoupilo ,ale zas na druhem se objevilo toto-pry se to bud vstreba nebo operuje.Nemate nekdo zkusenost.Diky:)

shaula
14. črc 2010

Je to takové to, jak varlátko je větší a vypadá jako pytlík (myšleno sáček 😀 ) naplněný tekutinou? Toto kluci měli, doktorka mi říkala, že se tím nemám nijak znepokojovat, není to nic závažného a samo se to vstřebá. A taky vstřebalo, i když to trvalo delší dobu, nevím přesně, ale pár měsíců určitě. Věřím, že u Vás to bude taky tak 😉

shaula
14. črc 2010

Aha, tak jsem si to dala do vyhledávače a je to něco jiného 😅

eloana
autor
15. črc 2010

shaula-no neco takoveho. v budoucnu to ovlivnuje spermiogram-drive se to snad nechavalo byt ,ale pozdeji zjistili ,ze to ma vliv na spermiogram...

eloana
autor
15. črc 2010

malej ma jakoby ten pytlik na te strane o hodne vetsi

shaula
15. črc 2010

@eloana Ale co jsem si našla ve vyhledávači, tak varikokéla je porucha cévního zásobení a vznik obdoby křečových žil - např. zde: http://www.004.cz/view.php?cisloclanku=20050707... Nic takového jsme neměli, varlátko bylo prostě jen trochu větší a "měkčí", jakoby naplněné vodou. Doktorka o operaci nic neříkala, ani si nedovedu dost dobře představit, CO a JAK by se operovalo... Máme fakt dobrou doktorku, má přehled o nejnovějších poznatcích, takže jí věřím. Myslím, že to bude v pořádku 😉

eloana
autor
15. črc 2010

@shaula jj porucha cevniho zasobeni,ale o tom ,ze je to naplneno vodou mluvila take....rikala ,ze se to bud vstreba a nebo ze se to musi odoperovat -ovlivnu je to pak spermiogram.tak nevim