Vigantol a Kanavit, předepsal vám pediatr tyto vitamíny?

marketa999
19. kvě 2017

Zdravím maminky,
předepsal vám pediatr také tyto vitamíny? Moc se mi nelíbí možné nežádoucí účinky-zácpa, plynatost... Už i bez toho malej na prdíky trpí, tak mu nechci ještě přitížit.

cinula
19. kvě 2017

ano, předepsal. Nepředepisují se všem? U nás v pohodě a bez problémů.

petrasipkova1
19. kvě 2017

Ano, jistě, miminko to potřebuje pro dobrý vývoj, vigantol jsem dcerce dávala i letos v zimě.

elchacz
19. kvě 2017

Predepsal, ale nedavam. Kanavit vubec, to je prevence krvacivosti a vetsinou dostanou novorozenci injekcne hned po porodu. Vigantol jakozto vitamin D je dulezitejsi, nicmene prave z duvodu, ze dcera trpi na koliky, nedavam. Doplnujte decko ve strave a na slunicku, do mleka se dostane. Popr.projedte diskuze maminek, ktere davaji neco jineho misto vigantolu, aby deti netrpely na brisko.

alkuska
19. kvě 2017

No u nás vigantol žádné problémy nezpůsobil. Já bych to zkusila a kdyby bříško bolelo, koupila bych něco jiného. Existuje nějaká alternativa, ale je prý docela drahá. Jestli je dostatek déčka ze stravy je hodně diskutabilní, dospělá populace ho má docela nedostatek (ano, my všichni, déčko by měli podle některých odborníků užívat i dospěláci).

cinula
19. kvě 2017

@elchacz muzu se zeptat - a nemyslim to zle! - casto prave ctu, ze vigantol maminky nedavaji, ze staci slunicko. Ale kdyz je pekne tak ti nejmensi maji pres korbicku (alespon co jsem si vsimla) plinu, takze na ne slunce nejde. Nebo myslite slunce a strava matky? Diky 🙂

alkuska
19. kvě 2017

@cinula to jo a zažila jsem v okolí opatrnou maminku, co mazala 50 UV filtrem i když bylo dítě ve stínu.

cinula
19. kvě 2017

@alkuska ja si toho prave ted vsimla, kdyz jsem byla na prochazce. Kocar bud prikryty nebo otoceny proti slunci. A nejak si nedovedu predstavit, ze male mimino vystavim na prime slunce bez ochrany (nebo staci par minut?). Ale znovu, nemyslim to zle, proste me to zajima jak maminky postupuji. Vim jenom o nahrazovani vigantolu baby-cimsi 🙂

elchacz
19. kvě 2017

@cinula mam na mysli u mamci 🙂 ja se slunim a jim ryby aspon 2x tydne plus jine potraviny bohate na vitD. Malou taky chranim pred slunickem, takovym tim ostrym co bylo napr dnes (nemely by se vystavovat slunci snad az do roka) ale kdyz je pod mrakem, tak ji nezakryvam. No doktorka strasi krivici, ale ty proplakane dny a noci jsou masakr, takze za me takhle. Po vigantolu muze ale nemusi bolet brisko a existuji i alternativy 🙂

cinula
19. kvě 2017

@elchacz vim o tom, ze strava se do mleka promita, ale ze i slunce, to by me nenapadlo 🙂 dozvedela jsem se neco noveho. Diky 🙂

kristynatita
19. kvě 2017

staci prece predlokti vystavit slunci, stejne tak u dospeleho, na adekvatni pocet minut, a denni davka vitaminu d se doplni...

misulinka44
20. kvě 2017

To,že stačí slunce na doplnění vit.D je docela dobrej mýtus... U nás nejsou podmínky,aby Decka byl dostatek... Rozhodně bych vit. D dávala... Za ty případné problémy mi ta kapka denně fakt nestojí!!! Nejen,že je důležitý pro správný vývoj a růst kostí, správné zarůstání fontanely, atd... Také v našich podmínkách je velice častá nemoc Roztroušená skleróza...která v zemích s dostatkem slunce je v naprosto zanedbatelné míře... Čím to asi? Je prokázáno,že má vliv i nedostatek vitamínu D. Jelikož nemoc v rodině mame a vím,co je to za mechu,mi přijde fakt nezodpovědný dětem tu kapku nedat! Ale každý si za zdraví dítka zodpovídá sám... Pro případ,že miminko vigantol nesnese,jsou i náhrady... Určitě ale dávat!

ladylass
20. kvě 2017

K jsme dostalli hnedp o narození a vigantol jsem dávala synovi protože jsem nevěděla že to může mít vliv na koliky tak jsme 4 měsíce nespali protože po každé kapce proplakal noc, teď mám dcerku už jsem si to načetla a místo vigantolu dávala baby D a na to bez reakce, a když jsem zkusila dávat týden vigantol tak ječák, břišní křeče atd... takže jsem cca půl roku dávala baby D a pak jsem zase zkusila vigantol a už dobrý, takže teď dávám vigantol

luciehutt
20. kvě 2017

Předepsal a pediatrička..
Kanavit jednou týdně davam.. Vigantol tak třikrát týdně, malý byl z toho zacpaný. Pediatrička říkala, že existuji homeopatika, ale až od jednoho roku..

alkuska
20. kvě 2017

@cinula Já jsem dceru (únorovka, takže léto bylo mezi 4 - 7 měsícem) na chvilku oslunit klidně nechala, ne že bych ji opalovala, ale při manipulaci venku na ni prostě občas slunko zasvítilo. Mazala jsem v těch exponovaných hodinách kolem poledne aby se nespálila, ale třeba v šest večer slunce v létě ještě svítí a neměla jsem problém ji na slunci přebalit, zacházet s ní... Samozřejmě jsem ji měla ve vedrech ve stínu, ale nějak hystericky jsme se slunečnímu svitu nebránili. Bylo na konci léta vidět že chodíme ven, měla trošku opálený obličej, ale nikdy se nespálila ani nezčervenala. A je to blondýnka.

jak píše @misulinka44, fakt to spolehlivě nestačí. Informace, že slunce a strava postačuje, je několik desetiletí stará, současný odborný názor je jiný. Halvně v zimě samozřejmě, ale i v létě se vigantolem nic nepokazí.