Vrozená luxace kyčle u kojence, máte zkušenost?

fiollette
23. srp 2013

Ahoj! Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte s luxací(vykloubením) kyčle u kojence a s její léčbou. Zjistili nám u dcerky luxaci levého kyčle. Bohužel až v 6ti týdnech. Když se narodila,byli zrovna dovolené a vzhledem k tomu, že v rodině nikdo žádné problémy s kyčlemi při narození neměl, tak mám naše dětská řekla, že stačí kontrola kyčlí až teď a zrovna taková jobovka ☹ V úterý jedeme na Bulovku a tam nám řeknou víc. Chtěla bych ale zhruba vědět,co nás čeká.Ortoped mi sice už něco nastínil,ale ani tak nemám moc představu, do čeho vlastně jdeme. Zda např. nebudu muset přerušit kojení či pokud jste měli některá to samé, jak dlouho se děti léčili.Jaké máte zkušenosti s doktory apod. Je mi jasné, že trakci asi neujdeme 😒 Předem díky za vaše zkušenosti.

ustarana
23. srp 2013

@fiollette Ja konkrétne s tým skúsenosť nemám (ťuk, ťuk, ťuk), ale mala som známu a jej dcérke to zistili už v porodnici. Viem, že holčička ležala v nemocnici asi 8 mesiacov aj s maminkou, mala vyvesené nohy a operáciu klbov, ale neviem v akom poradí. Mama ju kojila tak, že sa k nej naklonila, alebo k nej vliezla do postieľky. Potom ešte boli na liečení. Holčička sa normálne naučila chodiť a nebola ani veľmi opozdená. Bohužiaľ už s touto maminkou niesom v kontakte, tak ti nemožem viac pomocť. Prajem čo najmenej problémov a skoré uzdravenie.

fiollette
autor
24. srp 2013

Dle našeho ortopeda si nás tam nechají tak 2 až 3 týdny. Na operaci to snad nebude, uvidíme.
Zlatě, že se malá kojí jen kolem 5min. Syna jsem kojila skoro půl hodiny. To bych se nad tou postýlkou asi zlomila.
Taky doufám, že to bude brzy za námi a vše dopadne ok 🙂 Díky za příspěvek.