• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyrážka jako odřenina, která se nehojí. Je to alergie?

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s vyrážkou, která vypadá jako odřenina, ale nehojí se ? :confounded:
Vypadá to jako stroupek, ale není, spíš zněť malých pupínků v kruhové formaci zabarvené do červeno-oranžova..... nic na to nezabírá, nešíří se to, nemokvá...původně jsem si myslela, že je to odřenina, protože ji Aňa má na lokti. Ale další je na zádech, koleni a jedna na břiše.V životě jsem nic takového neviděla. Alergie ? Exém ?
2. srp 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkus promazavat, ale jak popisujes, videla bych to na atopicky ekzem :unamused:
2. srp 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych typla ekzém

po koupání dej Aničce tak 3minutový obklad z Jarischova roztoku (lékárna cca 60,- myslím :sweat_smile: )
nech to volně doschnout
a pak namaž Bioderma Atoderm PP antirecidive (musí to být ten PP)

já Sofí takhle zbavila ekzému za 4dny a máme asi 2měsíce pokoj. Ten Atoderm používám i já na obličej.
2. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji za rady,soanpe - hned zítra vše koupím, my biodermu používáme komplet celou řadu od narození a měla pleť jak porcelánová panenka, pevně věřím, že i ten Atoderm bude skvělý :grinning: a brzo se toho svinstva zbavíme.
2. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak presne to co popisujes mela moje prvni dcera v jejich sedmi mesicich mela tri ty flicky...trvalo to do roku a promazavala jsem ji to niveou baby a ta pomahala ze se ji to pomalicku ztracelo po namazani..ale neresila bych to to casem zmizne,nic to neni :slight_smile:
2. srp 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle popisu mi to připomíná jeden druh atopáku. Zkus radši zaběhnout k doktorce.
3. srp 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soanpe: Jarischův roztok je ale na vysušení ne? Tohle spíš potřebuje promazat.

Verzel: malá má teď nad obočím načervenalou skrvnu se stroupečky suché kůže. Dobře to promaže Linola Fett - mast. Bioderma Atoderm PP nepomohl ani trochu - zajdi si radši k doktorce a pak musíš zkoušet, protože na každou pleť pomůže něco jiného.
3. srp 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jindri
neni ekzem jako ekzem :wink: "mokré" pupínky se nepromazávají :wink:
ten červený popínkový mokvající se právě ošetřuje jarishem,který vysuší a zklidní a po tom jsem použila Atoderp PP antirecidive.
samozřejmě,pokud se jedná o suchou a až praskající kůži,tak je léčba jiná. :wink:
3. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale souhlasím, že návštěva dr. není od věci :wink:
3. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
soanpe: :wink: to nebylo myšleno jako poučení. Já právě Jarischův roztok dostala na kožním s tím, že jak se pupínky objeví, mám dávat obklady a na netu jsem se dočetla, že slouží s vysušení. Takže jsem se spíš ptala :grinning:
3. srp 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jindri
v pohodě :wink:
u nás jarish je stále k mání. hojí i beďary :sweat_smile: ten mi doporučily v Ústavu léčebné kosmetiky, když mi bylo asi 16
sakta to je ale hooodně dávno :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tohle měli a drl říkala, že to nic není.
Mazali jsme lotionem excipialem, a ztratilo se to. mazala jsem tak 3x denně.
3. srp 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
bereniko, malá excipial nesnese
koupila jsem ho, jako všechny maminky... hm a Sofí po tom byla rudá a podrážděná :confounded:
po olivovým oleji měla vyrážku, takže taky na nic
3. srp 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, můj měl po olivovém oleji taky vyrážku. Ještě mi známá doporučovama mandlový olej..
4. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám pomohl úžasně Ichtyo care pasta (ne mast) na akutní/subakutní AE. na mazání zbytku obličeje pak robátko. Ten ichtyocare pasta - obsahuje zinek a bílý dehet. Zklid'nuje a vysušuje to ekzém, což je v pupínkové formě potřeba. Ekzém se olupuje, skne, jsou tam šupinky - a to je spárvné (ačkoliv to tak nevypadá, protože to není na pohled hezké). Podstatné je, aby ekzém jako takový bledl. Akutní fáze je taková, že jsou puínky - červené, ekzém je až horký, vyvýšený. Můžou na něm být krusty nažloutlé - to znamená, že je ekzém pravděpodobně infikovaný. Když po mazání ekzém pomalu bledne, růžoví, až je v tělové barvě a k tomu se olupuje, tak je to při výchozí akutní formě správně. Hlavně se nenchat zmást a pokud vám po akutní fázi nastoupí olupování - tak to olupování neřešit oleji nebo jinými tukovými mazadly. Aspo'n tak jsem to slyšela já a pomohlo nám to.
4. srp 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
blandik
máš pravdu.pokožka musí dýchat a ne se dusit pod tukovou vrstvou.nejhorší jsou minerální )syntetické) ojeje a bílá vazelína.ty ucpávají pory a pokožka nedýchá
4. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malý nesnesl A-dermu, zčervenal po ní. Na ložisko na ručičce jsem používala Bubchen na opruzeniny a občas zinkovou mast. A ještě na ekzém, který se zdá být infikovaný nebo i jako prevence infekce se používá Atoderm P.O. Zink - je to antibakteriální (jako jedna z mála). Takže jsem mazala i tak, že nejprve atoderm a pak ichtyo care. Tak to vlastně dělám te'd, když se ekzém vrátí (což se vrací cca po jednom až třech týdnech - vždy na tvářičku). Ten atoderm se dá sehnat jako vzorek zdarma (je to malá tubička a nám pořád ještě nedošla).
5. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
blandik, a ten Ichtyo care pasta je i na obličej?
5. srp 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mikulko, ano - malý měl ekzém krom jednoho místa na předloktí, jen na obličeji. Mazala jsem intenzivně (snad 10 -15 za den - čím horší stav, tím častěji) v tenší vrstvě na postižená místa - tj. pouze tam, kde byl ekzém. A taky jsem mazala i v noci - pokaždé, kdy mě probudil a to moc pomáhalo. Ale každopádně platí jako s každou novou kosmetikou - nejprve odzkoušet na malém místě. Jeden den bych namazala na nepostiženou část těla - malý kousek. Další den jen na malou část ekzému a pokud nedojde ke zhoršení, pak až mazat na celý ekzém.
5. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
25. lis 2012 v 17:19 • honza130
Tvůj příspěvek