Vyrážka se rozlézá kolem celé pusinky, co to je?

terez20
26. únor 2016

Malé se objevila vyrážka nad rtem a začalo se jí to rozlézat kolem celé pusinky. Nevíte, co by to mohlo být?

lucizal
26. únor 2016

Reakce na nejakou potravinu? Nezavadela jste neco noveho?

barumat
26. únor 2016

Pozor na teplotu, a nepálí/bolí jí to? Aby to nebyl opar. Spíš nebude, ale kdyby náhodou, tak hlavně ohlídejte, ať si to nerozetře do očí.

eva118
26. únor 2016

Synovi se dělala taková podobná drobná vyrážka z toho, jak jsem ho krmila a byli třeba něco kyselejší, dostalo se mu to kolem pusiny a já to otřela jenom lžičkou při jídle a myslela jsem, že dobrý. Udělaly se mu pupínky, dumala jsem z čeho a pak jsem si uvědomila, že je to reakce pokožky na to jídlo. Takže po jídle vždycky omýt vodou pusinu, teď natřít nějakým krémem pro mimi a pokud je to, co měl kluk, brzy to zmizne. Alergii na to neměl, jenom se na tu kůži dostalo moc kyselé, co ho dráždilo a stávalo se to i když si třeba ublinknul po kojení a já to otřela jenom suchou plínou.

lucka662006
26. únor 2016

Meli jsme to same - stejne. Myt pusinku vodou, ale nemazat mastnym kremem, zhorsoval to. Nekdy se to lepsilo, jindy horsilo. Vubec nesvedilo. Kozni nepomohla, pak jsem zkusila Sudocreme, slabou vrstvu 4x denne, a do tydne bylo pryc.