Vysoký krevní tlak u dětiček. Co s tím lékaři dělají?

fajn
8. črc 2009

Ahojte, máte taky dětičky, co mají vysoký TK a co s tím dělají lékaři, děkuji.

andyalukasek2008
8. črc 2009

fajn: a jak jste to zjistili? u starší dcery nebo u mladší?

fajn
autor
8. črc 2009

u té mladší. Chodí pravidelně co 6 týdnů měřit tlak kvůli ledvině a dnes má Holtera a jsem z těch tlaků na šráky. U dr. v ordinaci mívá 90/60 a i na kardiologii to tak měla a dnes ji to měří třeba 137/88 no to jsem z toho na infarkt i já.

dvojka
8. črc 2009

a nesetkala se tam třeba s nějakým doktorem který jí naháněl strach a proto když jí ho tam měří má ho vyšší

fajn
autor
8. črc 2009

dvojka ne ona je doma a 24 hodin ji měří přístroj tlak a teď měla dokonce 157/113 už jsem i volala naší Mudře že si tam zítra přijdem změřit tlak jsem z toho fakt mimo

dvojka
8. črc 2009

tak snad to bude v pohodě.Určitě se tu najde někdo kdo se s tím setkal

andyalukasek2008
8. črc 2009

fajn: mozna te malinko uklidnim, kamoska jej mela tez, hodnoty take cetla na nem silene a pak ji ho sundali, vyhodnotili, a ze je pry v poho, toz nevim jak to meri 😝 , zda stejne jako normalni tlakomer? Ja ho mela v tehu tez, ale tam jsme nalez vyssiho tlaku mela a sedelo to, tak nevim...

fajn
autor
9. črc 2009

dr. mi taky dnes říkala ať ještě neplaším i sestřičky v nemocnici když to byl manžel dnes vracet. Ale ten týden než se dozvím výsledek bude hroznej. Jinak moc děkuji

ewuli
10. črc 2009

Také máme vysoký tlak. V klidovém stavu kolem 95/55 av nemocnici mu naměřili i 125/75. TeĎ bere lék Tritace. Také chodíme na měření kvůli ledvinám.Ledvinová onemocnění jdou ruku v ruce s vysokým tlakem

didakuku
2. bře 2012

@fajn
@ewuli ahojky, našla jsem toto fórum. Synovi na pětileté prev. prohlídce Mudr. naměřila také vys.krev tlak
130/ 80. Chodili jsme každý týden na měření a měl ho tak 119/ 50. Byli jsme na vyšetření s ledvinama- to má vše vpořádku. Odběry taky. Teď nás Mudr. poslala v týdnu na toho Holtra. Holky poradíte prosím jak to probíhá ?
děkuju