Vytrhnutí mléčného zubu pomocí rajského plynu. Mohou vytrhnout 1 nebo oba dva zuby pomocí toho plynu?

kathrinepierce
11. kvě 2024

Dobrý večer.
Mám na bas dotaz, pokud někdo zažil
Moje 5ti léta dcera, podstoupila před 2ma měsíci odstraneni kazu že dvou zadních stolicek.
Vše zvládla perfektně, vrtání, plombovani.
Jenže zanet bohužel neutupuje. Už měla 3x antibiotika,. A stále má nateklou dasen a bouli na tváři.
Teď k tomu se ji vedle zubu na dasni udělal hnisavy Váček.
Dnes jsme byly u zubaře a pichli ji 2 injekce tu třetí si nedala nechat pichnout, takže ji to.nemohla vytrhnout.
Zkoušeli jsme se i 2x vracet k ní.bohuzel je celá vystresovana a nechce slyšet vůbec o trhani.
Tudíž nám bylo nabídnuto, vytržení pomocí rajskeho plynu.
Mohou vytrhnout 1 nebo oba dva zuby pomocí toho plynu?
Protože jsme mluvili jen o jednom. Zubar se k druhému ani nedostal na prohlédnutí.
Nebo ji musejí uspat pod narkozu aby odstranili oba 2 zoubky.
Už jsem bezmocná,. Bydlíme v angliii a behame po zubarich jen.
Budu vděčná za každý komentář a pomoc
Předem děkuji

pe_tu_ss_ka
11. kvě 2024

@kathrinepierce se synem (také 5 let) jsme byli na ošetření mezizubního kazu (měl přípravu na hygieně a pomocí knížek a videa, se mu vysvětloval postup ošetření), při hygieně mu ukazovala krok za krokem, co ho čeká při ošetření a také, žeuze dostat masku s rajským plynem. Nakonec si o ní sám řekl a zvládl úplně v klidu injekce i ošetření zubního kanálku. A to se dost bojí injekcí kvůli očkování. Ten plyn je uklidní (sám pak popisoval, že se s jim točila místnost a byl lehce utlumeny). Určitě bych šla do rajského plynu, pro její klid.

kathrinepierce
autor
11. kvě 2024

@pe_tu_ss_ka moc děkuji za radu. A myslíte, že vytrhnout oba zuby, protože jsem se dočetla že rajský plyn se používá u 1 zubu jen, nebo odstraneni kazu, nevím kolik je na tom pravdy tedy.

pe_tu_ss_ka
12. kvě 2024

@kathrinepierce s vytržením nemám u dětí zkušenost. Hledala jsem a jsem moc ráda, že jsem našla super dětskou zubařskou ordinaci, kde celý tým od začátku do konce umí pracovat s dětmi a když mají hodně špatnou zkušenost, tak mají i svého anesteziologa, kdy pak děti uspávají a zákrok dělají po uspání. Nám právě u syna nikdo zub opravit nechtěl, "aby neměl trauma", a přitom stačilo opravdu neřešit a ten kaz by byl ještě hlubší a bolelo by ho to (řešili jsme to od jeho 2 let a 9 měsíců, když jsem si začala u stoličky všímat změny - od té doby mu čistím i mezizubnimi kartáčky) a stejně se ten kaz prožral hluboko. Ale pokud je tam velký zánět, tak by se zub vytrhnout měl, protože se v tom zánětu vyvíjí druhé zuby a hrozí jejich deformace nebo jiné poničení.. určitě bych nechala dát plyn na uklidnění a pak injekce proti bolesti a zubař snad pozná, kolik zoubků bude muset ven. Držím moc palce, ať se malá dlouho netrápí 🍀

kathrinepierce
autor
12. kvě 2024

@pe_tu_ss_ka moc děkuji.
Kdybych byla v ČR tak tolik nepanikarim, ale momentálně bydlím v Anglii. A tady jim všechno trvá,.
Myslíte že při tom plynu vytrhnou oba 2 zoubky?

pe_tu_ss_ka
12. kvě 2024

@kathrinepierce to si netroufám říct, je to spíš dotaz na zubařky.. zkusím označit @leiladelly @jasekd

leiladelly
12. kvě 2024

@pe_tu_ss_ka s rajskym plynem by se to melo zvladnout, zalezi, jak rychle pujdou extrakce, v peti letech jeste nejsou vstrebane koreny u stolicek. Kazdopadne doporucuji vyresit maximum mozneho v jednom sezeni, bude-li to mozne

ivetka7686
13. kvě 2024

@kathrinepierce ahojky my žijeme ve Skotsku a malému vytrhli dokonce tři zoubky, ale byl uspan úplně. Klidně napiš zprávu ☺️

kathrinepierce
autor
14. kvě 2024

@ivetka7686 aha moc děkuji
Já bych teda byla radši kdyby ji neuspavali a vyttrhly ty dva zuby s ti plynem jen.

ivetka7686
14. kvě 2024

@kathrinepierce no mě v nemocnici vysvětlili že je ještě malý a nevydržel by tak proto ho uspali. Vyspal se dvě hodiny dal si džus zmrzlinu a jeli jsme domů 😅

kathrinepierce
autor
15. kvě 2024

@ivetka7686 tak to chápu. Když je dite opravdu malé.
Jsem ráda že jste to zvládli